Miškininkai įspėja: su šiltais orais auga gaisrų pavojus miškuose

Miškininkai įspėja: su šiltais orais auga gaisrų pavojus miškuose

Šalyje įsitvirtinus šiltiems ir sausiems orams, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) priešgaisrinėms komandos vyksta į iškvietimus dėl degančio miško kone kasdien.

Skelbiama, kad šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis – miško gaisrų pavojus.

„Šiomis dienomis Lietuvoje miškų gaisringumas toliau didėja, daug kur, o ypatingai Šiaurės Lietuvoje pasiekta IV gaisringumo klasė iš V galimų – tai reiškia didelį miško gaisrų pavojų. Mūsų ugniagesiams šiuo metu labai intensyvios dienos, gaisravietėse tenka budėti ir naktimis.

Tačiau urėdijos priešgaisrinės komandos profesionalios, visada pasiruošusios, prie antžeminės miško gaisrų stebėjimo sistemos monitorių pasikeisdama budi apie 50-ies žmonių komanda, taip pat pasiruošusios gesinti kilusius miško gaisrus budi 48 Valstybinių miškų urėdijos pagrindinės priešgaisrinės komandos“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Šiemet, iki gegužės 25 d., Lietuvos miškuose užregistruota 50 miško gaisrų 13,25 ha plote (2022 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 38 miško gaisrai 40,04 ha plote). VMU Regioninių padalinių priešgaisrinės komandos bei valstybinių miškų apsaugos pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus, buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 112 kartų. Dviejų gaisrų VMU Šilutės regioninio padalinio miškuose priežastis – įtariamas padegimas, rašoma VMU pranešime.

Valstybinių miškų urėdijos specialistai primena, kad nesilaikant priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų, gresia įspėjimas arba 30–50 eurų bauda. Už miško naikinimą arba žalojimą, jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat sukėlus kitokį miško gaisrą arba jo išplitimą teks susimokėti 560–1200 baudą. Taip pat reikės atlyginti ir aplinkai padarytą žalą.

Pasak miškininkų, viename degančio miško hektare žūsta 6–7 mln. dirvožemyje gyvenančių mikroorganizmų: daugybė augalų, vabzdžių, smulkiųjų gyvūnų, perinčių paukščių. Gaisrų metu sunaikinami vertingi medynai, žoliniai augalai, smulkioji fauna ir flora, pakeičiama dirvožemio struktūra, teršiamas oras, sunaikinami estetinio pobūdžio elementai. Todėl labai svarbus operatyvus ir greitas reagavimas gavus pranešimą apie kilusį gaisrą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų