M. Garucko nuotr.

Laisvės aikštėje panevėžiečiai nušlavė dovanas (fotogalerija)

Laisvės aikštėje panevėžiečiai nušlavė dovanas (fotogalerija)

Panevėžio Laisvės aikštėje Kalėdomis kvepia ne vien tviskanti eglė. Būriai panevėžiečių ketvirtadienį iš aikštės namo grįžo su dovanomis – eglės šaka ir spalvota lesykla.

Tausoja mišką

Tradicinėje Valstybinių miškų urėdijos miškininkų akcijoje „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ išdalytos eglių šakos pradžiugino jų atėjusius ir senjorus, ir vaikus. Šiemet pirmą kartą eglišakės dalytos ne tik Laisvės aikštėje, bet ir Krekenavoje bei Ramygaloje.

Norime, kad šakų galėtų parsinešti kuo daugiau žmonių“, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas.

Panevėžyje planuota išdalyti iki 4 000 šakų, o į Ramygalą ir Krekenavą miškininkai atvyko pasiruošę ne mažiau kaip po 300 šakų. G. Bronušo manymu, paruošto kiekio turėtų užtekti – panašiai tiek išdalyta ir pernai.

Nors akcija trunka nuo 12 iki 15 valandos, tačiau paprastai per pirmąją valandą išdovanojama didžioji dalis Kalėdomis kvepiančių žaliaskarių šakų.

Tausojant gamtą, racionaliai panaudojant miško išteklius, šakos vežamos iš kirtaviečių. Pasak G. Bronušo, medis jau būna parengtas planiniam ar kitokiam kirtimui. Po to nupjaustomos gražesnės šakos ir paruošiamos dovanoti žmonėms.

Vadovas atkreipė dėmesį, kad visgi prieš imant šaką vertėtų pagalvoti, ar ji tikrai reikalinga, nes pernai po kelių valandų tokių dalybų buvo matyti ir į šiukšlių dėžes sumestų šakų. Jas dovanojusius miškininkus toks panevėžiečių elgesys gerokai nuliūdino.

Gražius dalykus reikia priimti gražiai ir vertinti šventiškai, o ne padaryti taip, kad labai reikia, o panešus jau šimtą metrų – nebereikia“, – sako G. Bronušas.

Visoje Lietuvoje šakų dalijimo akcija vyko 120-yje vietų. Miškininkai buvo pasirengę dovanoti daugiau nei 100 tūkst. eglišakių.

Sužavėjo spalvingos lesyklėlės

Prie šventinės Panevėžio eglės ketvirtadienio vidudienį gražią akciją surengė ir „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ jaunieji miškininkai. Valstybės šimtmečio proga jie panevėžiečiams pagamino šimtą lesyklų, o jų stogelius nudažė Trispalvės spalvomis. Progimnazijos technologijų mokytojo metodininko Romo Kupčinsko teigimu, darbuotis mokiniai pradėjo jau rugsėjį – pjaustė lesyklų detales, dažė stogus. Į šį procesą įsitraukė didelė dalis besimokančiųjų progimnazijoje. Anot mokytojo, pagelbėti sukalti lesyklėles atėjo ir vienas tėvelis.

Jau kone dvidešimtmetį trunkanti tokia akcija pradžiugino ne vieną panevėžietį. Vaikų sukaltas lesyklėles ėmę žmonės aukojo pinigų, kiek kas gali. Surinktas aukas mokiniai skiria labdaringam tikslui. Šiemet panevėžiečių paaukoti pinigai atiteks sunkiai sergančiam vienos Panevėžio mokyklos moksleiviui. Pernai jauniesiems miško bičiuliams pavyko surinkti 240 eurų.

Galerija

Komentarai

  • Oi kaip smagiai M. Garuckas sufotkino. Šaunuolis!

  • Tik labai gaila,kad tiek mazai surinko pinigeliu uz toki dideli darba.Vistik galvoju,kad aukos dydis turetu atsverti bent jau didziaja dali ideto triuso juolab,kad akcijos tikslas labai kilnus.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų