Į mišias vyresnio amžiaus žmonės vykti neturėtų

Į mišias vyresnio amžiaus žmonės vykti neturėtų

Vyskupų konferencijai penktadienį pranešus, jog nuo pirmadienio mišiose galės dalyvauti tikintieji, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina vyresnio amžiaus žmones mišiose gyvai nedalyvauti.

„Noriu kreiptis į visus, kurie esate 60 ar vyresnio amžiaus: kvietimas į mišias yra tikrai ne jums. Su visa pagarba ir pagarba religinėms pažiūroms, tikrai jūs turėtumėte likti namuose“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

„Jauni žmonės savo ruožtu, jie, matyt, gali keliauti į mišias, bet vėl gi, laikantis visų reikalavimų, o vyresnė karta, deja, bet turėtumėme palaukti ir tikrai siūlau pasinaudoti transliuojamomis mišiomis tiek per televiziją, tiek per radijo stotis, nes masinis ėjimas, jeigu jis įvyktų, tai reikštų, kad tiesiog mes turėtume atsisveikinti su nemaža dalimi mūsų vyresnio amžiaus gyventojų“, – kalbėjo ministras.

Jis pabrėžė, kad Lietuvoje nuo koronaviruso miršta beveik vien vyresnio amžiaus žmonės.

„Mirštamumas nuo COVID-19 Lietuvoje yra beveik išimtai susijęs su amžiaus rizikos grupės asmenimis. Pagrindiniai skaičiai, išskyrus vieną atvejį, yra vis tik susiję su tais, kuriems buvo 60 metų ir daugiau“, – sakė ministras.

A. Verygos teigimu, rizika mirti per 60 metų amžiaus žmonėmis kas dešimtmetį padidėja beveik dvigubai.

Lietuvos Vyskupų konferencija pranešė, kad nuo pirmadienio mišios su žmonėms bažnyčiose galės vykti kasdien, išskyrus sekmadienius, bažnyčios turės riboti tikinčiųjų skaičių.

Vyskupų konferencija taip pat ragina tikinčiuosius, priklausančius rizikos grupei ar turinčius ligos simptomų, nesilankyti bažnyčiose, taip saugant save ir kitus, o mišias stebėti internetu.

Taip pat bažnyčiose prie įėjimo turi būti padėti dezinfekantai, apeigų metu visi, išskyrus mišias aukojantį kunigą, burną ir nosį turi būti pridengę kauke ar kitu apdangalu.

Nuo kovo 16 dienos šalyje įvedus karantiną, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupai, laikydamiesi rekomendacijų, buvo atšaukę visas viešas pamaldas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų