P. Židonio nuotr.

Lankomose kapinėse – šimtai apleistų kapų

Lankomose kapinėse – šimtai apleistų kapų

Panevėžio miesto kapinėse suskaičiuoti keli šimtai apleistų kapaviečių, iš kurių kasmet sutvarkomos vos kelios. Kitos vis dar nesulaukia giminaičių dėmesio ir yra nemenka tikimybė, kad ateityje bus perduotos laidoti kitiems asmenims.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Daivos Mažeikaitės teigimu, šiuo metu Kristaus Karaliaus katedros kapinėse yra 162 tokios apleistos kapavietės, Šilaičių kapinėse – 208.

Kad jos netvarkomos, nustato Savivaldybės Neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisija, kapinėse atlikdama patikrinimus ne rečiau kaip tris kartus per metus ir ne dažniau kaip kas tris mėnesius.

Pasak D. Mažeikaitės, galbūt neprižiūrimos kapavietės statusą gauna tokia, kuri ne trumpiau nei dvejus metus buvo netvarkoma ir atitinka ne mažiau kaip du kriterijus: nėra paminklinio akmens, lentelės ar antkapio su užrašu, nėra duomenų nustatyti, kas ir kada buvo palaidotas, kapavietės statiniai suirę, išgriuvę, pasvirę, kapavietė apžėlusi žolėmis ar netgi krūmais.

Tikrinant radus tokį kapą sutvarkytą, jis išbraukiamas iš juodojo sąrašo. Šiemet iš šio sąrašo išbraukta tik viena kapavietė Kristaus Karaliaus katedros kapinėse ir trys Šilaičių kapinėse. Pasak D. Mažeikaitės, kad šios kapavietės sutvarkytos, komisijos nariai atkreipė dėmesį jų vaizdą palyginę su praėjusių metų nuotraukomis.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų