P. Židonio nuotr.

Mirusiam kunigui – Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius

Mirusiam kunigui – Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius

Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga rugsėjo 23-ąją prezidentas Gitanas Nausėda Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanos kunigą, Dievo tarną Alfonsą Lipniūną.

Šiam dvasininkui po mirties teikiamą apdovanojimą atsiimti pakviesti trys kunigo giminaičiai, tarp jų – Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Apdovanojimas už žūvančiųjų gelbėjimą kunigui Alfonsui Lipniūnui bus įteikiamas jau antrą kartą.

Kartu su D. Kriščiūnienę jo atsiimti vyks kunigo sūnėnai: Pasvalio rajono ūkininkas Algimantas Jankevičius ir vilnietis gydytojas Vytautas Lipnickas.

„Tikslių duomenų galbūt ir nėra išlikę, tačiau neabejojama, kad net ir į Štuthofo koncentracijos stovyklą kunigas Alfonsas Lipniūnas pateko už tai, kad kunigaudamas Vilniuje rūpinosi ne tik lietuviais, bet ir žydais. O kad koncentracijos stovykloje jis buvo kunigas visiems, nežiūrint tautybės, ir kad kėlė kiekvieno dvasią, dalijosi tuo, ką turi, yra gerai žinoma, apie tai išliko daug istorinės medžiagos“, – teigė D. Kriščiūnienė.

Su kun. A. Lipniūnu pedagogę sieja netolima giminystė. Dvasininkas buvo jos močiutės brolis.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • su visa pagarba mirusiam kunigui keistai atrodo apdovanojimas antra syki po mirties,

  • Rugsėjo 16 – 18 d.d. Tėvynės sąjungas – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio skyriaus nariai ,kartu su savo artimaisiais išvyksta į piligriminę kelionę „Kunigo Alfonso Lipniūno mirties keliu „. Koks malonus sutapimas. Sėkmės prasmingoje kelionėje.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų