Mirė Lietuvos operos grandas Virgilijus Noreika

Mirė Lietuvos operos grandas Virgilijus Noreika

Įspūdingo balso tenoras anapilin iškeliavo šeštadienio rytą. Maestro Virgilijui Noreikai buvo 82-eji.

V. Noreika vasario 16-ąją turėjo koncertuoti šventės minėjime Gargždų kultūros centre, bet prieš pat koncertą pranešta, kad jo nebus, nes susirgo.

Solistas Merūnas Vitulskis teigia žinojęs apie Maestro ligą ir vis prastėjančią sveikatą. Pasak jo, pastarieji keli mėnesiai buvo itin sunkūs, tačiau V. Noreika dar rasdavo jėgų pasirodyti scenoje.

Švęsdamas 80-metį, pats dainininkas buvo žurnalistams atvirai sakęs, jog gyvena stebimas onkologų.

„Skaudi netektis: šiandien ryte mirė VIRGILIJUS NOREIKA. Nuoširdi užuojauta žmonai Loretai, šeimai, visiems artimiesiems. Ir mums visiems – vienas po kito išeina AMŽIAUS KORIFĖJAI… Lai išlieka jie kuo ilgiau mūsų atmintyje, kad jų meną skleistume ir turėtume į ką lygiuotis… Ačiū, kad buvote, ačiū, kad mokėte iš širdies į širdį pamilti OPERĄ“, – Lietuvos muzikų sąjungos feisbuko paskyroje šeštadienio rytą pasirodė skaudi žinia.

V. Noreikai už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą buvo suteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija. Maestro yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenose: Maskvos didžiajame teatre – daugiau kaip 50 kartų, Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose.

Dainininkas sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų lietuvių ir užsienio kompozitorių operose. Virgilijus Noreika atliko ir solinius koncertus, jų buvo surengęs daugiau kaip 700.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų