P. PELECKIO nuotr.

Mirė buvęs premjeras G. Kirkilas (papildyta)

Mirė buvęs premjeras G. Kirkilas (papildyta)

Mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Jam buvo 72-eji.

Apie tai Eltai šįryt patvirtino policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Vieno ryškiausių savo kartos politikų gyvybė užgeso naktį į šeštadienį.

Naujienų portalui lrytas.lt policija patvirtino, kad G. Kirkilo kūnas rastas šeštadienio rytą, be smurto žymių.

G. Kirkilas pastaruoju metu politikoje aktyviai nedalyvavo, tačiau komentavo svarbiausius įvykius Lietuvoje.

Gimė G. Kirkilas 1951 metais sostinėje. Baigė Vilniaus pedagoginį institutą, vėliau – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004-aisiais – VU Tarptautinio verslo mokyklą.

Į politiką atėjo dar 1978 metais. Lietuvai atgavus nepriklausomybę tapo Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmininko pavaduotoju, laikinai buvo ir partijos pirmininku. 2001 metais tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu ir vienu ryškiausių šios politinės jėgos veidu. 2017 metų lapkritį pasitraukė iš LSDP partijos prieš pašalinimo klausimo svarstymą ir įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP), kuri vėliau tapo Lietuvos regionų partija.

1992–2020 metais G.Kirkilas buvo Seimo nariu.

2004–2006 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas. 2006 – 2008 metais buvo Lietuvos premjeru. G.Kirkilo politiniai darbai buvo pripažįstami ne tik Lietuvoje, kur jis 2003 metais buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, o 2004-aisiais – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžių. Jis yra gavęs apdovanojimų iš Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Belgijos ir kitų valstybių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų