Mirė buvęs „Lietkabelio“ direktorius Vaclovas Šleinota

Mirė buvęs „Lietkabelio“ direktorius Vaclovas Šleinota

Mirė visuomenininkas, verslininkas ir buvęs politikas Vaclovas Šleinota (1951-2024), pranešama vyro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Jis dirbo „Lietkabelio“ gamyklos direktoriumi, prisidėjo prie daugybės verslo asociacijų įkūrimo ir valdymo, taip pat dirbo šešiose Lietuvos respublikos vyriausybėse ministro pavaduotoju, prisidėjo prie Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą.

Apibūdinamas kaip Lietuvos patriotas ir pramonininkas, iš bankroto išvedęs ne vieną didelę Lietuvos įmonę.

Kaip skelbiama įraše, V. Šleinota gimė 1951 metais Kružiūnų kaime, Alytaus rajone. Mokėsi Punios vidurinėje mokykloje.

1969-74 metais baigė Vilniaus valstybinio universiteto Pramonės ekonomikos fakultetą, vėliau dirbo Panevėžio baldų fabrike, Panevėžio kelių statybos remonto valdyboje, Panevėžio autokompresorių gamykloje, o 1987—1990 tapo „Lietkabelio“ gamyklos direktoriumi. 1990- 1993 metais dirbo šešiose Lietuvos respublikos vyriausybėse ministro pavaduotoju. 1993-1994- AB „Banga“ ekspertas, 1994-2006 Vilniaus vingio generalinis direktorius.

„Vaclovas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje: su Panevėžio miesto pramonininkais prisidėjo kuriant Lietuvos Pramonininkų konfederaciją, virš 10 metų buvo renkamas viceprezidentu, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra“ garbės prezidentas, Vilniaus kolegijos tarybos pirmininkas, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos narys, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos mokslo Tarybos narys, Mokslo ir technologijos komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės narys, Vilniaus universiteto tarybos narys, Pasiruošimo stojimui į Europos Sąjungą komisijos narys. Taip pat asociacijos „HSG Harley“ savininkų grupės garbės narys. Prisidėjo prie Punios ir Vilniaus Užupio bažnyčių eksterjero remonto“, – teigiam įraše.

V. Šleinotos darbas neliko nepastebėtas: 1999 apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Riterio kryžiumi, 2000 tapo „Verslo šlovės galerijos“ laureatu, 2003 m. apdovanotas Ukrainos tarptautinės reitingų ir kokybės akademijos „Auksinės fortūnos“ medaliu, jam įteiktas Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo garbės ženklas.

„Vaclovas buvo nuostabus vyras, pavyzdingas tėvas dukrom Linai ir Vaivai, anūkams Lukui, Ainiui ir Herkui, jis globojo giminės žmones ir draugus“, – rašoma feisbuko įraše. „Išėjo mūsų Vacius. Kaimo vaikas iš Dzūkijos nugyveno įdomų, laimingą ir prasmingą gyvenimą. Tikrą ir nesuvaidintą gyvenimą. Mums jis – tai meilė, palaikymas, sveikas protas, išmintis, žmogus su begaliniu smalsumu ir žingeidumu. Jis buvo tėvo ir vyro pavyzdys, Lietuvos patriotas, žmogus su ypač tvirtu stuburu bei pilnas žaismingumo ir humoro jausmo; giminių siela, jungianti įvairias kartas. Ačiū už viską, mylimas tėti, lengvos tolimesnės kelionės“, – feisbuke rašo verslininko dukra.

Dėl V. Šleinotos mirties artimiesiems ir bendražygiams užuojautą pareiškė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak Prezidento, netekome šviesaus ir aktyvaus žmogaus, stipriai prisidėjusio prie Lietuvos, kaip pramoninės valstybės, stiprinimo ir tradicijų puoselėjimo.

„Vaclovas Šleinota buvo ne tik įvairių didelių gamybinių įmonių vadovas, bet ir ryškus visuomenininkas, svariai prisidėjęs kuriant Lietuvos pramoninkų konfederaciją, skatinant talentus. Jis taip pat prisidėjo prie Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje ir kitų nacionalinių klausimų sprendimų“, – rašoma valstybės vadovo užuojautoje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų