„Minties“ gimnazijoje – nauja klasė

„Minties“ gimnazijoje – nauja klasė

„Minties“ gimnazija nuo kitų mokslų metų pradžios žada atidaryti Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) klasę. Ją lankantys mokiniai turės galimybę pagilinti savo gamtos mokslų žinias ir lengviau įstoti į minėtą aukštąją mokyklą.

Praėjusią savaitę universitete lankėsi „Minties“ gimnazijos bendruomenės atstovai: direktorius Egidijus Samas, socialinė pedagogė Redita Šarapajavienė, mokytojai ir 9–11 klasių moksleiviai.

Pasak R. Šarapajavienės, mokiniai vizitu labai džiaugėsi ir laukia, kad naujoji klasė pradėtų veikti kuo greičiau. Su nekantrumu sustiprintos gamtos mokslų klasės laukia ir gimnazistų tėvai.

„Įsteigti tokią klasę yra stiprus abipusis noras. Gimnazijos mokiniai galės pagilinti savo gamtos mokslų žinias ir lengviau įstoti į ASU. Svarbu auginti ir vaikų motyvaciją, kad jie kuo greičiau priimtų sprendimą dėl studijų pasirinkimo“, – „Sekundei“ sakė R. Šarapajavienė.

ASU klasės mokinių grupę sudarys motyvuoti pažangiausi gimnazijos moksleiviai, kurių siekis lengviau įstoti į universitetą. Pasak socialinės pedagogės, šios klasės mokiniai turės galimybę lankytis universiteto laboratorijose, kur galės daryti įvairius mokslinius darbus, padėsiančius geriau pasirengti baigiamiesiems darbams. Gimnazistai taip pat bendraus su ASU dėstytojais, o jie lankysis „Minties“ gimnazijoje.

Į gamtos mokslų klasę mokiniai galės patekti nuo dešimtos klasės ir joje galės gilinti žinias iki mokyklos baigimo.

„Į devintą mūsų gimnazijos klasę patekę mokiniai pirmiausia susipažįsta su mokymosi įstaiga. Vėliau jie turi galimybę susipažinti su universiteto mokymosi galimybėmis ir jų laboratorijomis. Jeigu ASU juos sudomina, jie gali pareikšti norą tęsti mokslą ten“, – kalbėjo R. Šarapajavienė.

Aleksandro Stulginskio universitetas ir Panevėžio „Minties“ gimnazija 2012 metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį – siekiama glaudaus, abipusiškai naudingo bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityse rengiant būsimuosius studentus. Per pastaruosius ketverius metus ASU studentų gretas papildė net 16 abiturientų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų