(T. Šiaudinio nuotr.)

Ministras ragino naudotis parama

Ministras ragino naudotis parama

Panevėžys sulaukė ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus dėmesio. Atvykęs su palydovų desantu – „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos verslo paramos agentūros, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atstovais, susitikime su miesto verslininkais ir bendruomene ministras kalbėjo ne apie ūkines Panevėžio problemas, bet akcentavo ES struktūrinės paramos galimybes verslui.

Ministras pripažino, kad esmine valstybės problema tampa netolygus regionų vystymasis.

„Nesinorėtų, kad būtų Vilnius ir kita Lietuva“, – regionams seniai skausmingą situaciją dar kartą įvardijo M. Sinkevičius.

Susitikime daugiausia kalbėta apie europinės paramos galimybes verslui. Nors atėjusieji į susitikimą galėjo užduoti rūpimų klausimų, jų daug nebuvo. Panevėžiečiai domėjosi, kada startuos tam tikra parama, ar bus atsižvelgta į verslo pasiūlymus, ar bus sprendžiamos tam tikros problemos ir pan.

LVPA atstovas paaiškino, kodėl dažniausiai atmetamos paraiškos ES paramai gauti, kokios dažniausios klaidos. „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento regionų plėtros koordinatorė Živilė Kazlauskaitė teigė, jog pernai įvyko proveržis pritraukiant gamybos įmones, o tai į naudą regionams – didžiausias projektas numatomas Marijampolėje.

„Klausi verslo, ar jis žino apie galimybes. Lyg ir žino, bet kai palygini su kitais regionais, atrodo, kad to žinojimo Panevėžiui reikėtų daugiau.“

M. Sinkevičius

Vis dėlto Ž. Kazlauskaitė pripažino, kad nors net 98 procentai tiesioginių užsienio investicijų į ilgalaikį turtą nusės regionuose, tačiau daugiausia darbo vietų bus sukurta vis dėlto sostinėje. Pradėjus domėtis, kiek investicijų pavyko pritraukti į Panevėžį, paaiškėjo, kad pernai tokių kaip ir nebuvo, tačiau ir pavyzdžių, ką pavyko pritraukti anksčiau, delegacija iš sostinės tiksliai negalėjo pateikti. Tai sukėlė tam tikrą nepasitenkinimą salėje.

„Atvažiuoja į regionus ir net nežino, kokie projektai Panevėžyje – apie Marijampolę kalba“, – pasigirdo replika iš salės.

Panevėžys neaktyvus

Ūkio ministerija, administruojanti nemažai ES paramos verslui, pasak M. Sinkevičiaus, pažymi, kad nors verslas turi reikiamos informacijos, tačiau kartais esą nedrįsta pasinaudoti struktūrinės paramos fondų teikiamomis galimybėmis. Panevėžys pagal naudojimąsi ES parama yra šiek tiek žemiau vidurkio.

„Klausi verslo, ar jis žino apie galimybes. Lyg ir žino, bet kai palygini su kitais regionais, atrodo, kad to žinojimo Panevėžiui reikėtų daugiau“, – teigė ministras.

Anot jo, ministerija nori, kad Panevėžio verslo paraiškų būtų kuo daugiau, nes orientuojamasi į regionų gaivinimą. M. Sinkevičiaus teigimu, matoma tendencija, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos nereikia skatinti semtis iš ES aruodų. Tačiau regionai, besiskundžiantys valdžios dėmesio stoka, ministro nuomone, patys yra mažai aktyvūs. Esą toks valdžios vizitas į Panevėžį gali paskatinti vietos verslininkus teikti paraiškas ES paramai gauti.

„Pravartu Vilniaus valdininkus atvežti į Panevėžį ar į Rokiškį ir parodyti realų gyvenimą, aplankyti įmonę, pakalbėti su verslininkais. Viskas vyksta biurokratiniu keliu, susirašinėjimai, kažkokie apvalūs stalai Vilniuje, bet daug geriau atvažiavus pamatyti realų gyvenimą vietoje. Mes padarome pirmą žingsnį ir tikimės, kad jis bus pamatytas, išgirstas ir rezultatas bus ne viena paraiška“, – tikisi M. Sinkevičius.

Galerija

 

Komentarai

  • Panevežio merui atejo laikas trauktis

  • ką Jūs, gerbiamoji-smirdės iki pabaigos.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų