Aplinkos ministerija, išklausiusi prieš būsimąją Šiaurinę gatvę kovojančių panevėžiečių atstovų ir kompetentingų institucijų specialistų, pareiškė projekto nestabdysianti. M. Garucko nuotr.

Ministerija naujoje gatvėje stabdžio nemina

Ministerija naujoje gatvėje stabdžio nemina

Aplinkos ministerija mandagiai nusilenkė prieš būsimą Šiaurinę gatvę piestu stojusiems panevėžiečiams, išklausė jų baimes, bet pradėto projekto nestabdo. Vis dėlto miesto valdžia netiki, kad tuo ši kova ir pasibaigė.

Skundas aukščiau

Penktadienio rytą Aplinkos ministerijoje dar kartą bandyta išspręsti Panevėžio savivaldybės ir Rožyno mikrorajono gyventojų ginčą dėl pastarųjų kaimynystėje pradėtos tiesti Šiaurinės gatvės. Savivaldybė teigia, kad šioji padės išspręsti miesto transporto srautų bėdas ir sujungs Pramonės bei Smėlynės, o vėliau ir Senamiesčio gatves.

Šiaurinės miesto dalies gyventojų grupė bando šį projektą sustabdyti.

Dar balandį besipiktinančiųjų atstovai surašė skundą Vyriausybei dėl naujos gatvės projekto ir jo žalos aplinkai bei žmonėms. Tą kartą ministerijoje susitikusios atsakingos institucijos priežasčių nutraukti suplanuotą darbą nerado. Į pirmąjį susitikimą gyventojų bendruomenė nebuvo pakviesta. Dabar ji į Aplinkos ministeriją pasiuntė dar vieną skundą. Šis vakar ir svarstytas.

Virė emocijos

„Į pirmąjį susitikimą nepakvietėme pačios bendruomenės. Jų atsiųstas raštas tada buvo labai aiškus, tad nematėme naudos papildomai trukdyti žmonių. Po antro skundo nusprendėme ir juos išklausyti“, – apie penktadienį Aplinkos ministerijoje surengtą pasitarimą kalbėjo Taršos prevencijos politikos grupės patarėja Beata Vilimaitė-Šilobritienė.

Į susitikimą, be gyventojų, susirinko atstovai iš visų reikalingų institucijų: nuo miško ir aplinkos apsaugos tarnybų iki Sveikatos ir Susisiekimo ministerijos. Emocijų, pasak pašnekovės, Šiaurinės gatvės klausimu netrūko ir net teko jas kartais gesinti. Naujos gatvės priešininkai net saugotinų augalų nuotraukų atsivežė, piktindamiesi, esą tiesiant gatvę jie bus išnaikinti.

„Žmonės kėlė daug klausimų: nuo taršos, poveikio sveikatai, triukšmo, saugomų gyvūnų iki alternatyvių pasiūlymų kitur tiesti gatvę“, – teigė B. Vilimaitė- Šilobritienė.

Anot jos, visiems pasisakymams esą buvo stengiamasi rasti specialisto įvertinimą.

„Negaliu pasakyti, ar jau padėtas taškas šioje istorijoje. Susitikime buvo labai kovingai nusiteikusių gamtos mylėtojų. Jie gali eiti toliau, kad gatvės nebūtų.“

T. Jukna

O Aplinkos ministerija savo atsakymo nedavė. Pašnekovės teigimu, dėl projektų, kuriuos vykdo savivaldybė, Vyriausybė negali priimti sprendimų.

„Informavome susirinkusiuosius, kad valstybinės institucijos negali stabdyti Savivaldybės rengiamo projekto. Mes nespręsime, kur tiesti miesto gatves“, – aiškino patarėja.

Įvertinusi atliktas Šiaurinės gatvės projektui reikalingas procedūras, Aplinkos ministerija jose pažeidimų nenustatė.

Abejoja, ar padėjo tašką

Susitikime dalyvavęs Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Toma Jukna sako, kad Rožyno bendruomenė laiko turėjo dar nuo 2016 metų, kai buvo rengiamas Panevėžio miesto bendrasis planas.

„Bendrasis planas jau seniai patvirtintas, jo diskusijoje dalyvavo ir bendruomenė. O dabar jau gatvės tiesimo darbai nupirkti ir bandyti viską pakreipti per aukštesnius tarnautojus ar pareigūnus – atrodo keistokai. Nebe tas laikas jau“, – mano direktorius.

Jis taip pat pastebėjo, jog panevėžiečiams ministerijoje buvo sunku tvardyti emocijas. Tačiau iš žmonių pasisakymų miesto Savivaldybės atstovas esą taip ir nesuprato, ko jie tiksliai nori.

„Gyventojai neprieštarauja tiesiamai gatvei, bet jos nenori. Bandėme jiems aiškinti apie visas saugumo priemones dėl triukšmo, dėl tranzitinio eismo. Ten tikrai nebus keturių juostų kelio, o paprasta miesto gatvė su pakeltomis sankryžomis, perėjomis ir kitais reikalingais elementais. Bet niekas girdėti to nenori“, – kalbėjo T. Jukna.

Bendruomenė, pasak jo, siūlė kitas vietas naujai gatvei, bet, direktoriaus nuomone, renkantis siūlomą alternatyvą būtų padaryta dar daugiau žalos gamtai. Dabar suplanuotai Šiaurinei gatvei paaukotas pakraštys kažkada buvusio miškelio želdinių.

„Negaliu pasakyti, ar jau padėtas taškas šioje istorijoje. Susitikime buvo labai kovingai nusiteikusių gamtos mylėtojų. Jie gali eiti toliau, kad gatvės nebūtų“, – spėja T. Jukna.

Darbai jau vyksta

Šiaurinės gatvės tiesimo darbai prasidėjo jau prieš porą savaičių. Konkursą gatvei tiesti laimėjusios įmonės „Panevėžio keliai“ darbininkai čia jau pjauna trukdančius želdinius ir ruošia vietą planuojamam naujo kelio koridoriui.

Panevėžio savivaldybės planas – trim etapais gatvę nutiesti per trejus metus. Pirmiausia būtų tiesiama dešinioji jos pusė nuo Pramonės gatvės pabaigos iki Amerikos gatvės, nuo pastarosios iki Smėlynės gatvės, o trečiuoju etapu – nuo atkarpos tarp Pramonės ir Smėlynės gatvių kairė pusė.

Kol kas planuojami tik du darbų etapai – nutiesti dviejų eismo juostų Šiaurinę gatvę. Jos kairiosios pusės, tai yra dar dviejų eismo juostų, tiesimas paliekamas tolimai ateičiai.

Pirmuosius du etapus Savivaldybė numato užbaigti 2021 metais. Tam reikia 4,5 mln. eurų. Visa naujoji gatvė tęstųsi 3,5 kilometro. Techniniame projekte numatyta, jog būsimoje B2 kategorijos gatvėje leistinas greitis sieks 50 km/val.

Savivaldybės teigimu, Šiaurinė gatvė neabejotinai turės įtakos ir miesto plėtrai, šalia turėtų kurtis nauji pramonės objektai, vieta taps patrauklesnė verslui.

Komentarai

 • tai gal is viso nebetieskim keliu,saligatviu,nes kazkam tai,,trukdo“

  • O man atrodo, kad sveiką nuovoką peržengiančio priešinimosi priežastis yra labai paprasta – tai būsimi seimo rinkimai.
   Matelis, kuris 2015 metais savo rinkiminiuose straipsniuose plūdo A. Kubilių, ramiausiai perbėgo pas konservatorius. Matelis pasiskelbė kad eis į seimo rinkimus Rožyne nuo konservatorių. Konservatoriai yra savivaldybės opozicijoje. Opoziciją sudaro konservatoriai dar su Umbrasiene ir Leliuku (urbšininkų neskaičiuoju, nes jie pagal mane neaiškūs ir ne tai žuvis, ne tai mėsa). Umbrasienė stabiliai būna kubu prieš ir sudalyvauja visose gynimo akcijose, net puola ,,gelbėti“ Aleksandro paminklo. Opozicija aršiai nusiteikusi prieš daugumą (ir kodėl opozicijos akiratin niekaip nepatenka miesto reikalai? kodėl vien siauri partijos interesai?). Matelio žmonai priklauso ,,Panevėžio kraštas“ (vajė kokia nepriklausomybė!) ir irgi pulte puola daugumos sprendimus.
   Matelis su konservatoriais jaučia savo ribotumą, todėl ir veikia per ,,liaudies balsus“.
   Tik ar reikia Panevėžiui tokio atstovo Seime kaip Matelis, kuris net balsavimo dėl Gražulio teisinės neliečiamybės metu sugebėjo Seimo posėdyje nedalyvauti?

   • Atsakyti
   • Kas gi kitas jei ne Matelis gaivins mamų, tetų, močiučių draudžiamą PYST?

    • Kad prilipo Mateliui mieste p…….uko etiketė tai tas tiesa ir nieko čia nepadarysi, bet juk nereikia močiutėlių žilagalvėlių pamokymų pamiršti. Netinkamas žodis.

    • Atsakyti
   • Matelis rašė kad jeigu balsuosiu už Radvilę, tai pasisakysiu ir už žmonių skriaudiką Kubilių. Aš balsavau už Matelį ir kitus raginau už Matelį balsuoti, bet taip išeina, kad jis mane apgavo kai nuėjo seime pas Kubilių ir koncervus.
    Vėl Mateliu gal patikėsiu? Na jau NE!

    • Atsakyti
   • tas posėdis dėl Gražulio seime aiškiai atskleidė suktybes ir amoralumą

    • Atsakyti
    • STT įsiveržė į visų partijų, kurios palaikė V. Adamkų, būstines

     Jau prasidėjus antrajam rinkimų turui (balsavimui paštu), STT įsiveržė į visų partijų, kurios rėmė V. Adamkų, būstines ir ėmė reikalauti finansinių dokumentų kopijų. Pareigūnai tuomet krėtė liberalcentristus, socialliberalus ir net valdančiuosius socialdemokratus.
     Tai sukrėtė visą politinę sistemą. Iš tikrųjų, taip buvo siekiama parodyti, kad tos partijos, kurios remia V. Adamkų, galbūt galimai gali būti neskaidrios, korumpuotos, buvo bandoma stipriai paveikti rinkimus.
     Tuometinis STT vadovas Valentinas Junokas aiškino, kad su prezidento rinkimais tai nebuvo susiję.

     Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/multimedija/pamokos/prezidento-rinkimai-planas-leides-adamkui-laimeti-lemtingas-skambutis-stt-kratos-ir-slapti-nurodymai-elektrikams.d?id=81000313

    • Yra ir kita bėda – menkavertės informacijos perteklius. Politikų ir žiniasklaidos pastangomis Lietuvoje yra sukurtas naivus prietaras: „kuo daugiau nuomonių – tuo arčiau tiesos“. Daug kas juo nuoširdžiai tiki. Bet tai saviapgaulė ir visuomenės klaidinimas.
     Tos nuomonės yra nelygiavertės: visiškai atsitiktinės ir esminės, nemotyvuotos ir motyvuotos, turinčios prasmės tik savo kiemui ir pritaikomos valstybei. Bet kas jas atrenka? Niekas. Visos jos niveliuojamos tuo, kad yra liejamos ištisomis srovėmis į žmonių akis ir ausis. Atseit, jie patys pasirinks. Bet kaip? Žmonių masės neturi galimybės veikti lyg koks tyrimų centras, kuris visas jas pasiekiančias žinias atsijotų nuo pelų, palygintų jas tarpusavyje, ištyrinėtų ir blaiviai įvertintų. Jie jas vartoja taip, kaip ir gauna, t. y. nepasvertas, neišmatuotas, nesusistemintas. Iš jų gali rastis tik chaosas arba aklas atsidavimas fanatiškai politinei indoktrinacijai.

     • Atsakyti
     • va todėl ir žvelgiu į žmones, kurių žaizdas, ambicijas, nuoskaudas, pasiklydimus kituose ir savyje politikieriai vis prakrapšto ir vis pradrasko, su gailesčiu, pirmiausia su gailesčiu

     • Tai AŠ – menkavertė informacija???????????? ???????????? ???????? ??????????? ?????????????? ?????????????? ????????????????? ???????? ?????? ???????? ????????? ?????? ?? ??? ????? ?????? ???????? ???? ???? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   • Sutinku su Jumis, kad čia Matelio, Umbrasienės ir konservatorių paskutinis pasispardymas prieš rinkimus. Gėda, kad Panevėžyje tokie žmonės valdžioje. Miestas konservatorių nuvarytas, o kai dabartinė valdžia nori padaryti kažką gero, tai konservai eina su šakėmis.

 • Egoistiškas, mužikiškas reikalavimas – statykit kur norit, bet ne prie mano namo. Nors ta gatve vėliau naudosiuos.

 • Senai ji ten jau turejo but , pries 19 metu , tad tikrai juokingai atrodo pagaliu kurimas i ratus ir pasaku kurimas apie sermuonelius ir nebutus augalus… Smelynes g.masinos 1 metro atstumu pro zmoniu langus laksto, o jiems gyvent nereikia ? O cia iprato kopustus ir burokus augint vidury , tad kur cia lengvai atiduosi ne savo zeme….

 • Bliamba kaip nusibodo tie tipo kobotojai. Tai jei saujelei taip blogai, tegul kraustosi į vienkiemius. O miestui tos gatvės REIKIA!

  • mergaitę galima išvesti iškaimo, bet kaimo iš mergaitės – ne

   • Atsakyti
 • Pusė vyriausybės žmonių valstybinius reikalus padėjo į šalį ir klauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusėsi mūsų karžygių apie mistinius šermuonėlius, apie Raudonojon knygon neįrašytas orchidėjas ?

  • Atsakyti
  • Į susitikimą susirinko Rožyno gyventojai ir atstovai iš visų reikalingų institucijų: nuo miško ir aplinkos apsaugos tarnybų iki Sveikatos ir Susisiekimo ministerijos.

   • Atsakyti
 • Greičiau tik statykit!
  Faktas kaip blynas, niekas nenorėtų šalia, ko nors panašaus, bet jei nenorit, tai krastykitės į vienkiemį, bet žiū ir ten kokį geležinkelį praties… niekada visiems nebus gerai:)

Rodyti visus komentarus (21)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų