P. Židonio nuotr.

Minint vėliavos dieną, Gedimino pilies bokšte iškilmingai iškelta trispalvė

Minint vėliavos dieną, Gedimino pilies bokšte iškilmingai iškelta trispalvė

Penktadienį minint vėliavos dieną, Gedimino pilies bokšte Garbės sargybos kuopos kariai iškėlė naują Lietuvos valstybės vėliavą.

Tradicinė pirmosios metų dienos ceremonija šiemet vyko laikantis visų saugumo reikalavimų karantino metu, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, ši diena – puiki proga atsiminti, jog laisvė ir nepriklausomybė, kurias simbolizuoja trispalvė, nėra dovana.

„Prieš 50-70 metų žmonės, slapta siuvinėję Trispalvę ant partizanų uniformų, kėlę bažnyčių bokštuose ar ant gamyklų kaminų, arba prieš 33 metus iškėlę priešais pirmojo komunistų sekretoriaus nosį, ar Sausio 13-ąją – tikėjo šio simbolio galia. Nes žinojo, kad su ja jie yra kitoje pusėje. Gėrio, Lietuvos, tautos, nepriklausomybės pusėje. Laisvės pusėje. Mūsų pareiga šiandien yra tęsti šią svarbią ir garbingą misiją – saugoti savo laisvę ir būti pasiryžus ją ginti“, – ministerijos pranešime cituojamas A. Anušauskas.

2020 metais bokšte plevėsavusi ir per ceremoniją iškilmingai nuleista vėliava bus patikėta saugoti Garliavos Juozo Lukšos gimnazijai. Ši mokykla buvo atrinkta ir įvertinta už jos kryptingą veiklą, pateisinančią gimnazijai suteiktą vardą, Lietuvos rezistencijos atminimo puoselėjimą, taip pat už aktyvią veiklą, sutelkiančią ne tik gimnazijos ir Garliavos bendruomenę, bet ir įtraukiančią kitas rajono ir Lietuvos mokyklas.

Vėliava Juozo Lukšos gimnazijai bus įteikta per artimiausią valstybinę šventę, kai dėl koronaviruso nebebus ribojami žmonių kontaktai.

Iškilmingai Lietuvos vėliavos dieną penktadienį paminėjo ir pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui teikiantys kariai. Rytinės rikiuotės metu, giedodami Lietuvos himną, savo dovanotą vėliavą Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai iškėlė prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pastato Vilniuje.

Trispalvę kaip laisvos Lietuvos ženklą 1919 metų sausio 1 dieną Gedimino pilies bokšte pirmą kartą iškėlė dešimties savanorių būrys: karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Jonas Nistelis ir Petras Gužas, kareiviai Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Pranas Plauska, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas, Vincas Steponavičius ir Stasys Butkus.

Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, po to savanoriai sugiedojo Lietuvos himną. Deja, pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną.

Po penkias dešimtis metų trukusių okupacijų, prasidėjus Lietuvos tautiniam atgimimui, Gedimino pilies bokšte Lietuvos vėliava vėl iškelta 1988 metų spalio 7 dieną. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, sausio 1-oji paskelbta valstybine švente – Lietuvos vėliavos diena.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų