Tautos trėmimų 80-metis prisimintas Berčiūnuose. D. Baronienės nuotr.

Minimos 80-osios tremties metinės

Minimos 80-osios tremties metinės

Lietuvoje pirmadienį minima Gedulo ir vilties diena – birželio 14-ąją prieš 80 metų šalį okupavę sovietai pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą.

Išvakarėse, birželio 13-ąją Berčiūnų tautos kankinių bažnyčioje prisimintas mūsų tautos trėmimų 80-metis. Vyko vyskupo Lino Vodopjanovo aukotos šv. Mišios, po jų eitas Kryžiaus kelias.

Šiandieną skaudžiai datai paminėti vyks renginiai visoje Lietuvoje.

Panevėžyje 11.50 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje vyks iškilminga Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio, Lietuvos šaulių sąjungos ir Panevėžio apskrities skautų vėliavų nešimo ceremonija.

12 val. prasidės Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius. Nuo 13 val. atmintinose Panevėžio miesto vietose bus dedamos gėlės. Taip bus prisimintos ir pagerbtos okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukos.

Nuo 13 val. Panevėžio muzikinio teatro koncertas „Mano žemė – vieninteliai namai“.

1941 metų birželio 14 dieną, 3 val. ryto, sovietų represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurines teritorijas.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą. Per šią okupaciją įkalinta ir ištremta 280 tūkst. Lietuvos piliečių.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų