Minima Partizanų pagerbimo diena

Minima Partizanų pagerbimo diena

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, prisimenami bei pagerbiami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai.

Tradiciškai Kristaus Karaliaus katedros, senosiose miesto kapinėse (Apvaizdos take) ant partizanų kapų uždegtos žvakutės.

Kristaus Karaliaus katedros kapinėse palaidota 1944–1954 m. žuvę Vyčio ir Algimanto apygardų partizanai, Senosiose miesto kapinėse amžino poilsio atgulę 1919-aisiais žuvę savanoriai.

Čia amžino poilsio atgulęs ir 2020 m. rugsėjį šeimos kapavietėje palaidotas partizanas Juozapas Streikus-Stumbras. Jis sovietų okupacijai aktyviai priešinosi nuo 1941-ųjų iki 1958-ųjų. Sovietų suimtas Stumbras 1962-ųjų rugpjūčio 17 d. buvo sušaudytas Vilniaus KGB kalėjime.

„Laisvės kovos, partizanų žygdarbiai šiandienos kontekste įgauna dar didesnę prasmę. Matydami, kaip šiandien Rusija kraugeriškai puola Ukrainą ir jos žmones, tų laikų lietuvių kovas matome jau ne vien kaip tolimus istorinius įvykius. Padarykime viską, kad laisvės kovos būtų įprasmintos šiandienos darbuose nepriklausomoje ir laisvoje Lietuvoje“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Galerija

Komentarai

  • Galetu Valstybe nors geliu ant partizanu kapu pasodint…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų