Nei rajono, nei miesto savivaldybės nemato prasmės investuoti milijonų į net ministerijai jau per didele našta tapusią seną stovyklą.

Milijonų į senieną nekiš

Milijonų į senieną nekiš

Nugyventa, praradusi populiarumą ir milijoninių investicijų reikalaujanti viena didžiausių Panevėžio rajone vaikų vasaros stovykla „Trimitas“, regis, savo erą baigė.

Ne tik Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, bet ir rajono bei miesto savivaldybės nemato, kodėl reikėtų biudžeto lėšomis gelbėti tokią atgyveną.

Keturiolika vasarų joje dirbusi, „Trimito“ koordinatorė ir viena iš iniciatyvinės grupės „Už „Trimitą“ vaikams!“ iniciatorių, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė kreipėsi į abi savivaldybes prašydama perimti naikinamą stovyklą ir ją prikelti naujam gyvenimui.

„Vertinant šios įstaigos pastatų būklę manome, kad Savivaldybei gali būti sunku užtikrinti turto remontui reikalingų lėšų skyrimą norint toliau vystyti vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimo funkciją“, – idėją investuoti į „Trimitą“ atmetė rajono Savivaldybė, atsiuntusi mero Povilo Žagunio pasirašytą raštą.

Renkasi dienines

Miesto Savivaldybės vadovai irgi apskaičiavo, kad biudžeto lėšomis gelbėti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos uždaromą stovyklą būtų pernelyg brangu.

Administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, Savivaldybė, sulaukusi „Trimito“ gynėjų prašymo, paklausė ministerijos, kiek kainuotų infrastruktūros atnaujinimas. Pasak direktoriaus, ŠMSM skaičiavimais, vien „Trimito“ infrastruktūrą sutvarkyti taip, kad ji atitiktų stacionarioms vaikų stovykloms keliamus reikalavimus, reikia 2 mln. Eur investicijų. Be to, ministerija kasmet stovyklos išlaikymui, neskaitant komunalinių paslaugų, skiria 60 tūkst. Eur.

Tarp panevėžiečių „Trimitas“, pasak T. Juknos, visiškai nepopuliarus. Panevėžio rajone veikia dvi vaikų vasaros poilsio stacionarios stovyklos. Vienoje jų – „Vaikystės šilelis“ – pernai vasarą atostogavo tik 10 miesto vaikų, o „Trimite“ nė vieno panevėžiečio.

„Matydami tokius skaičius negalime pagrįsti, kad „Trimito“ perėmimas Savivaldybei yra būtinas“, – teigė T. Jukna.

Tačiau kitos stacionarios stovyklos, kurias organizavo miesto nevyriausybinės organizacijos ar mokyklos, sutraukė kur kas didesnį būrį poilsiautojų – praėjusią vasarą į stovyklą Monciškėse pajūryje išvyko 45 vaikai, į stovyklą Ignalinos rajone – 25 ir pan.

Panevėžio savivaldybė kasmet iš biudžeto skiria 18 tūkst. eurų vaikų stovykloms. Pernai šie pinigai teko 39-ioms, iš jų – 35-ios buvo dieninės, organizuojamos bibliotekų, mokyklų, kultūros įstaigų. Pasak T. Juknos, visose šiose 39-iose stovyklose praėjusią vasarą už biudžeto pinigus ilsėjosi 3400 vaikų.

Reanimuoti „Trimitui“, T. Juknos teigimu, reikalinga bent 2 mln. Eur, o užpernai šioje stovykloje atostogavo 10 miesto vaikų, pernai – nė vieno.

Reikia vaikams ar administracijai?

Tarybos opozicijoje esanti Gema Umbrasienė visgi įsitikinusi, kad Panevėžiui derėtų investuoti į rajone esančią ir valstybei našta tapusią seną stovyklą.

„Dviejų milijonų eurų investicijos šimtamilijoninio biudžeto miestui nėra daug“, – Tarybos posėdyje pareiškė opozicijos atstovė.

Anot jos, investavus į „Trimitą“ būtų sukurtos sąlygos vaikams atostogauti gamtoje už miesto.

Tačiau Tarybos narys, valdančiųjų atstovas Petras Luomanas nė neslėpė, kad tokia „Trimito“ gynyba jam atrodo netgi įtartina.

„Gal kažkam ir atrodo, kad jei neliks „Trimito“, vaikučiai vasarą neturės kur dėtis. Praktika rodo, kad geriausia Savivaldybės pinigus investuoti į dienos stovyklas. Vaikai jose intensyviai leidžia laiką, vežiojami į ekskursijas. Stacionarios stovyklos gana brangios ir ne visiems prieinamos. Ne veltui ir ministerijos nuomonė, kad neapsimoka išlaikyti nepopuliarių stovyklų“, – mano P. Luomanas.

Anot jo, įvertinus, kad „Trimitas“ nebėra populiarus, kuo jo uždarymą grindžia ir ministerija, susidaro įspūdis, kad stovyklos labiau reikia jos administracijai nei vaikams“, – kalbėjo politikas.

Aukojo vasaras

„Trimito“ gynėjams atstovaujanti Z. Stripeikienė svarsto, jog nė vienai savivaldybei neišdrįsus apsiimti investuoti į stovyklą, ji bus perduota valstybės turto bankui, privatizuojama ir greičiausiai paversta kaimo turizmo sodyba. Pedagogės nuomone, teritorija, išsaugota valstybės ar savivaldybių rankose, galėtų būti ne vien stovykla. Joje galėtų būti įrengti pažintiniai takai, organizuojamos pamokos lauke, netgi šeimų stovyklos.

„Man labai gaila, kad politikai mano, jog stovykla reikalinga administracijai, ne vaikams. Iniciatyvą parodė tėvai. Aš asmeniškai stovykloje esu irgi tik samdoma darbuotoja, už simbolinius pinigus savo atostogas leidžiu aukodama jas vaikams, kaip ir daugelis kitų mokytojų“, – kalbėjo Z. Stripeikienė.

Paklausta, kiek žmonių pasirašė peticiją dėl stovyklos išsaugojimo, jiems atstovaujanti pedagogė svarstė, jog tokių turėtų būti per 300.

Galerija

Komentarai

  • 453 parašai už Trimito išsaugojimą, mažai? nepopuliari? Manau, privatizuota, parduota ji bus labai populiari kaimo turizmo sodyba, kurioje galės ilsėtis ir administracijos direktorius 🙂

    • Pailginti mokslo metai, kokia puiki aplinka ten vaikams užsiimti edukacija netradicinėje aplinkoje. Manau tinka vaikams tokia erdvė šiltomis vasaros dienomis ir mokytojoms sprendimas

    • Kodėl stovykla nepopuliari tarp Panevėžio miesto tėvų ir vaikų?
      Ar ne todėl kad pionierių laikai baigėsi ir dabar vaikai ilsisi moderniau.

  • Laikmetis kitas dabar stovykla reikalinga mano vaikų vaikams.Jie rankose laiko labai gerus mob.telefonus. Vaikams reikia išvykti iš namų aplinkos pakeitimui,jiems daugiau reikia ekskursijų į visur,o grįžusiems iš jų, gerų sąlygų nusipraust, vakare prie laužo pasedėt, padainuot ir t.t

  • Nesuprantama nostalgija tokioms stovykloms. Praeitis…. Privatizavusieji sutvarkys, gražioj aplinkoj gal rengs edukacijas, šventes, organizuos poilsį…. Lankytojai bus saugūs, atvyks visais metų laikais.

  • Kaimo turizmo sodybose ilsisi šeimomis ir tai yra gražu, naudinga, prasminga.
    O tų patrešusių barakėlių-kioskelių tai jokiai kaimo turizmo sodybai nepritaikyčiau.
    XXI amžiaus pradžioje kodėl vaikus norite sukišti į tokią stovyklą, kokia tenkinomės pokario laikais?

  • už 60 tūkst. eurų miesto savivaldybė tiem 10 miesto vaikų, kurie pernai atostogavo „Trimite“ tegu geriau kiekvienam po visą kelionę aplink pasaulį užperka !

    • Atsakyti
  • geriau bus kai žmogus eis į darbą uždirbti o ne save aukoti va tada ir stokholmo sindromo mažiau bus

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų