Miestui architektą perviliojo iš kaimynų

Miestui architektą perviliojo iš kaimynų

 

Viena labiausiai visuomenės dėmesį traukianti darbo vieta miesto Savivaldybėje – vyriausiojo architekto pareigybė jau nuo pirmadienio vėl bus užimta.

Miesto vadovai į ją persiviliojo rajone daugiau nei ketvirtį amžiaus Architektūros skyriui vadovaujantį Saulių Glinskį.

Į naująsias pareigas jis ateina tarnybinio kaitumo būdu, ką numato Valstybės tarnybos įstatymas.

Architektas teigia pereinantis ten, kur įdomiau. Rajono Savivaldybėje jis išdirbęs 36 metus, iš jų 25-erius – skyriaus vedėju.

„Dabar deklaruojama, kad ne daugiau nei dvi kadencijas derėtų eiti tas pačias pareigas, o man jau būtų penkios. Nors mieste iššūkių bus daugiau, bet ir įdomiau“, – sako S. Glinskis.

Nors, anot jo, mieste vykdomi projektai didesnių apimčių nei rajoniniai, bet ir būsimasis kolektyvas didesnis.

Architektas teigia į naująsias pareigas ateinantis pirmiausia užtikrinti pradėtų projektų tęstinumą.

Panevėžio naujajam architektui teks ne tik rūpintis tęsti ir užbaigti Senvagės, Skaistakalnio parko, Laisvės aikštės, „Ekrano“ marių pakrantės, Jaunimo sodo, Nepriklausomybės aikštės ir kitus viešųjų erdvių sutvarkymo projektus. Bene didžiausiu iššūkiu jam turėtų būti daugiausia aistrų mieste keliantys kiti du projektai – naujos autobusų stoties statybų bei kino centro „Garsas“ rekonstrukcijos į Stasio Eidrigevičiaus menų centrą.

„Dabar priimtas sprendimas eiti. Kai pradėsiu dirbti, atsiras ir strategija, ir taktika. Kiekvienam darbe savos problemos ir sprendimo būdai. Patarlė sako, kiek žmonių, tiek nuomonių. Jei nerandi tarp jų sutarimo, blogai. Gerai būna tada, kai iš skirtingų nuomonių išsirutulioja bendra“, – sako S. Glinskis.

Planuoja konkursą

Rajono Architektūros skyrius kol kas liks be nuolatinio vadovo. Savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio teigimu, kol kas nėra nuspręsta, kaip bus ieškoma naujo vedėjo. Veikiausiai, pasak direktoriaus, skelbiamas konkursas šioms pareigoms eiti. Laikinai vedėjo funkcijas vykdys vienas iš dviejų skyriaus vyriausiųjų specialistų. Direktorius tvirtina, kad pokyčiai skyriaus darbo nesutrikdys. Jo specialistų žinioje šiuo metu net keli stambūs projektai. Rajono Savivaldybė yra pasirašiusi rangos darbų sutartis Piniavos viešosioms erdvėms tvarkyti, Piniavos mokyklos-darželio rekonstrukcijos antrojo etapo, Socialinių paslaugų centro Gustonių padalinio rekonstrukcijos ir kitas.

Visgi, anot administracijos direktoriaus, nors S. Glinskis pereina į analogiškas pareigas miesto Savivaldybėje, ten jo lauks didesnės darbų apimtys ir kitokia darbo specifika.

Sugrįžo į Anykščius

Vyriausiojo architekto vieta Panevėžio savivaldybėje laisva liko po to, kai lapkričio pradžioje pasitraukė pusketvirtų metų išdirbusi Daiva Gasiūnienė. Ji motyvavo, jog tokį žingsnį lėmė vien logistikos išskaičiavimai. D. Gasiūnienės namai – pusiaukelėje tarp Anykščių ir Utenos. D. Gasiūnienė teigė du kartus per savaitę važiuojanti namo. Darbo dienomis ji buvo apsistojusi Savivaldybės suteiktame tarnybiniame bute.

Prieš ateidama į Panevėžį D. Gasiūnienė dirbo vyriausiąja architekte Anykščių savivaldybėje. Šįmet meru anykštėnams išrinkus konservatorių Sigutį Obelevičių, šis architektę pakvietė užimti jos ankstesniąją vietą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų