P. Židonio nuotr.

Miesto žaizdai – naujas gelbėjimo planas

Miesto žaizdai – naujas gelbėjimo planas

Panevėžyje reziduojančių menininkų užmojai byrančiame avarinės būklės istoriniame konservų fabrike Kranto gatvėje surengti muzikinį performansą kelia nuostabą paties pastato savininkams.

Verslininkai tvirtina, kad planuojamas renginys su jais iki šiol nėra suderintas, o pats pastatas tokios būklės, kad į jo teritoriją įsileisti lankytojus gali būti rizikinga.

Jau kurį laiką konservų fabriką pardavinėjantys jo šeimininkai, nesulaukę pirkėjų, žada per šiuos metus parengti naują jo gaivinimo projektą, o dar po metų galėtų pradėti realius darbus.

Rekonstruojama Kranto gatvelė jau įgauna senamiesčio pavidalą. Jos baisusis kontrastas – trupančios buvusio konservų fabriko sienų plytos, vietomis neuždengtos langų akiduobės ir savotišku statybinių medžiagų sandėliu tapęs kiemas. Po nepriklausomybės atgavimo konservų fabrikas keliavo iš vienų rankų į kitas. Šiam kultūros paveldui daug kartų buvo žadamas įspūdingas atgimimas – norėta čia įkurti viešbutį, pramogų ir poilsio oazę, naują kultūros meką, tačiau ir toliau šimtametis raudonplytis kaip vaiduoklis gąsdina praeivius.

Visą straipsnį skaitykite vasario 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • 30 metu visokius trukdžius versilninkam dare. Kai dabar baigia subyreti, dar svajoja prikelti.

  • Vargsai versilninkai ir tu, gene…

 • vis rytoj rytoj mamyte šaukė pelėdžiukai, o skaityti ir statyti-taip ir neišmoko 🙁

 • Tai, kad nieko neleidžia daryti su tuo pastatu, paveldas. Bando gauti kažkokius leidimus, vis trugdžiai. Čia kol nepatepsi nieko nebus, o kad patepti galima tai faktas ir visi žinom kurį reikia patepti, kad reikalai pajudėtu Aukštaitijos sostinėje.

  • Atsakyti
  • Ir kurį gi reikia tept?

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų