Miesto vaiduokliai sukėlė susidomėjimą

Miesto vaiduokliai sukėlė susidomėjimą

 

Demografinės Panevėžio situacijos nykūs liudininkai – keletą metų aukcionuose nesėkmingai pardavinėjami uždarytosios „Verdenės“ ir nebaigtos statyti V. Alanto g. mokyklos pastatai pagaliau sulaukė jais rimčiau susidomėjusiųjų.

Dalyvauti balandžio 1-ąją pasibaigsiančiuose šių objektų aukcionuose užsiregistravo šeši dalyviai, sumokėję po 10 tūkst. Eur užstatą. Tiesą, net ir tokie pinigai Savivaldybei nesuteikia garantijų, kad jau šį kartą mokyklos sulauks naujų šeimininkų. Užstatas turi būti grąžinamas ne tik nelaimėjusiems dalyviams, bet taip pat užsiregistravusiems ir nedalyvavusiems.

Atpigo keliskart

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Jolantos Petrauskės teigimu, toks potencialių pirkėjų srautas matomas pirmą kartą.

„Anksčiau sulaukdavome tik besidominčiųjų užklausų, bet dalyvauti aukcionuose užsiregistravo pirmą kartą“, – teigė specialistė.

Ji neabejoja, kad mokyklų pastatai tapo patrauklūs dėl gerokai nukritusios jų kainos.

Savivaldybės parduodamų nekilnojamojo turto objektų sąrašo absoliučiai rekordininkei Alanto g. mokyklai šis aukcionas jau 26-as. Pirmasis vyko dar 2017-ųjų balandį ir tuomet kaina viršijo 1,2 mln. eurų. Dabar už nebaigtą daugiau nei 7000 kv. m pastatą su jam priskirtu 3,1 ha sklypu prašoma pusšešto karto mažiau – 220 tūkst. eurų. Iš šios sumos per 127 tūkst. Eur prašoma už neužbaigtą pastatą, o sklypas įvertintas daugiau nei 92 tūkst. Eur.

Uždarytos trijų aukštų „Verdenės“ pagrindinės mokyklos daugiau nei 6300 kv. m pastato aukcionas bus skelbiamas jau šešioliktą kartą. Vandalų ir laiko nuniokoto objekto kaina nuo pradinės 380 tūkst. eurų sumažėjusi perpus – iki 170 tūkst. eurų. Iš jų beveik 150 tūkst. Eur įvertintas pastatas, likusios sumos prašoma už 1,6 ha sklypą.

Abiejų objektų sklypai kol kas visuomeninės paskirties. V. Alanto g. mokyklos statybvietę įsigijusiam šeimininkui kiltų nemažai rūpesčių paskirtį pakeisti į gyvenamąją, mat tokia šioje vietoje nėra numatyta miesto bendrajame plane. Kad V. Alanto g. mokyklą supantis trijų hektarų sklypas taptų gyvenamosios paskirties, Savivaldybei tektų koreguoti bendrąjį planą.

Parko gatvės vaiduoklis

Sulaukti begriūvančių mokyklų pirkėjo – bene paskutinė Savivaldybės viltis, mat bandymai šias miesto piktžaizdes sutvarkyti valstybės lėšomis iki šiol baigdavosi nesėkme.

Parko gatvėje daugiabučių namų apsuptą „Verdenės“ teritoriją Savivaldybė planavo atgaivinti pastatą nugriaunant, o jo vietoje pastatant socialinį daugiabutį. Nors aplinkinių namų gyventojams buvo siūloma įrengti erdvią automobilių aikštelę, bendruomenė kategoriškai pasipriešino tokiam planui.

Vėliau begriūvančia „Verdene“ domėjosi sporto klubui ir sportininkų viešbučiui vietos Aukštaitijos sostinėje besidairantis investuotojas.

Prieš 43-ejus metus statytas, 2013-aisiais uždarytos „Verdenės“ mokyklos pastatas dabar kelia šiurpą.

Kadaise buvusi išpuoselėta ir pilna šurmulio mokykla dabar virtusi didžiausiu Parko gatvės mikrorajono pūliniu. Dabar ji atrodo taip, tarsi stovėtų negyvenamame mieste: kai kurie išdaužyti ne tik pirmo, bet ir antro aukšto langai užkalti kartono lakštais, kai kurių vietoje žioji kiaurymės, grafičiais išterliotos sienos, surūdiję lietaus latakai, nubyrėjęs ir nudaužytas sienų tinkas, o buvusius gėlynus okupavę krūmokšniai.

Grandiozinis planas

Nebaigtą statyti V. Alanto g. mokyklą miesto pakrašty kadaise buvo nusižiūrėjusi Teisingumo ministerija. Jį užbaigus ketinta po vienu stogu sukelti visus Panevėžio teismus, tačiau planai subliūško Finansų ministerijai neskyrus tam lėšų. Dabar pastatas miestui atsieina 35 tūkst. Eur per metus – tiek iš Savivaldybės biudžeto sumokama jį saugančiai apsaugos tarnybai.

Pilėnų mikrorajono savotiška vizitine kortele tapusi nebaigta statyti mokykla pelnė amžiaus statybų vardą. Ją projektuoti pradėta dar 1995-aisiais. Tai turėjo būti moderni bendrojo lavinimo vidurinė mokykla su žiemos sodais ir kitokiomis erdvėmis, skirtomis mokinių bei pedagogų poilsiui. 1999-aisiais statybų pradžia buvo pažymėta iškilmingai į pamatus įbetonuojant kapsulę su laišku ateities kartoms. Planuota į naują švietimo įstaigą investuoti 8,1 mln. Eur. Mokyklos statybos judėjo vėžlio greičiu, kol ilgainiui atsisakyta žiemos sodų ir buvo nugriautas trečias jos aukštas. Į nebaigtą pastatą investuota per 3,5 mln. Eur. Paskutinį kartą valstybė lėšų mokyklai statyti skyrė 2009-ųjų pabaigoje.

Savivaldybei paskelbus apie planus V. Alanto g. mokyklą parduoti, tokia žinia nenudžiugino aplinkinių daugiabučių gyventojų. Pilėnų mikrorajono entuziastai prašė neparduoti sklypo ir šioje vietoje įrengti parką. Gyventojai tikino ir patys prisidėsiantys prie naujos rekreacinės zonos įrengimo. Savivaldybei tokie gyventojų ketinimai nepasirodė racionalūs. Parko entuziastams nuėjus į Savivaldybę reikalauti sklypo, jiems pasiūlyta savo idėjas įgyvendinti mažiau nei už kilometro nuo jų namų, J. Tilvyčio g. dar prieš dešimtmetį pradėtame kurti parke. Savivaldybės pateiktą paraišką skirti 617 tūkst. Eur finansavimą parkui Kniaudiškių g. jau yra teigiamai įvertinusi Aplinkos projektų valdymo agentūra ir artimiausią mėnesį galutinį sprendimą turėtų priimti Aplinkos ministerija.

Komentarai

  • Balandžio 1 -os aukcionas 🙂

    • Atsakyti
  • Idomus savivaldybes klerku mastymas. Patys supranta, kad pakeitus sklypo paskiri i gyvenamosios statybos, butu sie hektarai seniai parduoti ir nereiketu mazinti kainos. Bet ne, reikia parduoti uz mizerna kaina, o paskui naujam savininkui norint pakeisti sklypo paskirti ji gerai „numelzti“ i seselini kibira

    • Atsakyti
    • Vaiduokliškų vaiduoklių gyvenamoji paskirtis ?..

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų