Miesto tvarkytojams dar vienas bandymas

Miesto tvarkytojams dar vienas bandymas

 

Panevėžys vėl bando ieškoti, kas sutvarkys reprezentacinę Senvagę ir jos pašonėje esančių Bendruomenių rūmų prieigas kartu su Kranto gatvele.

Savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija pirmadienį atplėšė vokus su pasiūlymais, gautais paskelbus konkursus šioms teritorijoms atnaujinti. Tai nebe pirmas kartas, kai ieškoma rangovų už Savivaldybei priimtiną kainą.

Konkursas Senvagei sutvarkyti skelbiamas jau devintąjį kartą, Bendruomenių rūmų prieigoms atnaujinti statybininkų ieškoma trečiąkart.

Investicijų projektų poskyrio vedėjos Linos Bareikienės teigimu, šįkart pasiūlymų sulaukė abu konkursai, tačiau daugiau detalių neatskleidžiama, kol nėra baigta viešųjų pirkimų procedūra.

„Tikimės bent jau iki Naujųjų preliminariai žinoti, į kurią pusę pirkimai krypsta, ar bus tęsiama pirkimo procedūra, ar konkursus vėl reikės kartoti“, – mano L. Bareikienė.

Konkursai be rezultatų

Iki šiol Senvagės ir Bendruomenių rūmų prieigų su Kranto g. sutvarkymo konkursai strigo tarsi užkeikti. Juose dalyvaujančių statybų kompanijų pasiūlymai būdavo atmetami dėl Aukštaitijos sostinei neįkandamų prašomų kainų. Jei konkurso dalyvių siūloma kaina viršydavo Savivaldybės numatytąją, viešasis pirkimas turėdavo būti nutrauktas, kaip reikalauja įstatymas, ir vėl skelbiamas iš naujo.

Visgi vasarą įsigalioję Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai atrišo rankas savivaldybėms derėtis.

Pagal architektų vizijas, Bendruomenių rūmų prieigose nuo Kranto gatvės pusės numatyta atnaujinti takus, įrengti lauko baldus, pasisėdėjimo saleles, neliks ir rūmų prieigose neveikiančio fontano vaiduoklio.

Kiek Panevėžio savivaldybė ketina skirti lėšų Senvagei ir Bendruomenių rūmų prieigoms atnaujinti, konkrečiai neįvardijama, kol nebaigti viešieji pirkimai. Visgi pernai rugpjūtį skelbta, kad Senvagei sutvarkyti numatoma skirti iki 3,8 mln. eurų be PVM, Bendruomenių rūmų aplinkos atnaujinimo rangos darbams Savivaldybė skelbė turinti numačiusi ne daugiau nei 2,6 mln. eurų, įskaitant ir PVM.

Senvagėje suplanuotos terasos

Panevėžio Senvagė, be kurios vaizdo turbūt nėra nė vieno turistinio leidinio apie miestą, būtų rekonstruojama jau trečią kartą per jos gyvavimo istoriją. 1939 metais supylus pylimą ir iškasus rytų pusėje naują Nevėžio upės vagą, vakarinėje pylimo pusėje likusi upės vaga tapo senvage. Tai buvo padaryta, kad potvynių vanduo neardytų kairiojo upės kranto. Keletą dešimtmečių ši vieta nebuvo tvarkoma, kol galiausiai užpelkėjo. Senvagė, kokia matoma dabar, su vaizdingu tvenkiniu, salele, krantus jungiančiais tilteliais ir fontanu, suformuota 1981-aisiais.

Šiuo metu ieškoma rangovų jos pėsčiųjų takams iškloti raudonomis klinkerio plytelėmis, įrengti naujus ir atnaujinti esamus dviračių ir pėsčiųjų takus, naują apšvietimą. Senvagėje numatyti ir nauji elementai. Leidžiantis žemyn nuo Aleksandro paminklo link telkinyje planuojamo naujo fontano ves tiltas su terasa. Šlaite suplanuotos ir sėdėjimo vietos. Taip pat projekte numatytos dvi vaikų žaidimų aikštelės. Viena – atnaujinta dabartinė prie Aleksandro paminklo, antroji – kitapus tilto.

Naikins fontaną

Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo projekte numatyta Kranto gatvei grąžinti senamiesčio aurą. Jos atkarpoje tarp Vasario 16-osios ir P. Puzino gatvių dabartinę asfalto dangą pakeis trinkelės, bus atnaujinti ir nuleisti šaligatviai, įrengti suoliukai.

Pagal architektų vizijas, turėtų pasikeisti Bendruomenių rūmų prieigų nuo Kranto g. pusės vaizdas. Čia numatyta atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę, takus, įrengti lauko baldus, pasisėdėjimo saleles ties P. Puzino gatve, neliks ir rūmų prieigose neveikiančio fontano vaiduoklio. Tarp Bendruomenių rūmų ir Nevėžio upės kaip iki šiol bus palikta erdvė renginiams, tačiau papildyta naujais akcentais – terasomis ant vandens.

Numatyta atnaujinti ir pėsčiųjų tiltą, jungiantį Bendruomenių rūmų prieigas su A. Jakšto gatve.

Panevėžio Senvagė, be kurios vaizdo turbūt nėra nė vieno turistinio leidinio apie miestą, būtų rekonstruojama jau trečią kartą per jos 80 metų gyvavimo istoriją.

Užėmė statybininkai

Panevėžio viešųjų erdvių sutvarkymo projektams skirta per 19 mln. europinės paramos. Pasak L. Bareikienės, šiuo metu jau užbaigti Kultūros ir poilsio parko atnaujinimo darbai. Į pabaigą eina A. Jakšto gatvės rekonstrukcija. Ją numatyta užbaigti sausį. Kitų metų balandį darbus užbaigę statybininkai turėtų išsikraustyti ir iš Jaunimo sodo. Ateinantį spalį planuojama ir naujos poilsio zonos – „Ekrano“ marių pakrantės, taip pat Laisvės aikštės bei jos prieigų rekonstrukcijos pabaiga.

Savivaldybė jau yra išrinkusi rangovą Skaistakalnio parkui sutvarkyti. Jei iki gruodžio pradžios nebus gauta skundų dėl viešųjų pirkimų konkurso laimėtojo, su juo Savivaldybė sutartį pasirašytų dar šįmet.

Šiomis dienomis Savivaldybė paskelbė rangos darbų viešųjų pirkimų konkursą Nepriklausomybės aikštei atnaujinti.

Visi projektai URBAN turi būti užbaigti iki 2023 metų rudens.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų