G. KARTANO nuotr.

Miesto puošėjai paklydo tarp stulpų

Miesto puošėjai paklydo tarp stulpų

Panevėžį Kalėdoms papuošiantys vilniečiai dekoratoriai pasiklydo tarp modernių naujų ir dar neišmontuotų senų J. Basanavičiaus gatvės apšvietimo stulpų.

Kai gruodžio 1-osios vakarą Kalėdų Senelis Laisvės aikštėje įžiebė gražuolę eglę, kartu su ja kalėdinės dekoracijos nušvito ir visame centre. Visgi vienoje judriausių miesto vietų – J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje tarp Vilniaus ir Elektros gatvių – lauktas grožis liko tamsoje.

Paaiškėjo, kad puošiantieji miestą dekoracijas sukabino ne ten, kur reikia.

Dekoracijos neįsižiebė

Panevėžyje jau pasklido kalėdinė nuotaika. Nepriklausomybės aikštė, Laisvės aikštė ir jos prieigos sutraukia minias ateinančiųjų pasigrožėti ne tik įspūdinga, natūralia miesto egle, bet ir kalėdinėmis dekoracijomis.

Bet viena iš judriausių J. Basanavičiaus gatvė taip ir liko tamsoje. Nors ant stulpų dekoracijos sukabintos, tačiau jos neįsižiebė.

„Kad puošmenos nešvietė penktadienį – tiek to. Bet ir šeštadienį su draugais važiuojant pasidžiaugti eglute, toji gatvės atkarpa neatrodė šventiškai – dekoracijos nešvietė“, – pasakojo Ilma.

Daugiabutyje tarp Vilniaus ir Elektros gatvių gyvenančios Sandros teigimu, jų namo gyventojai svarsto, kad ir eglutės įžiebimo vakarą, ir visą savaitgalį, ir pirmadienį dekoracijos liko neįjungtos, mat nežinia, kodėl sukabintos ant senų, nebeveikiančių elektros stulpų.

„Visą rudenį elektrikai dirbo mūsų gatvėje keisdami stulpus ir dabar gatvę apšviečia vadinamieji lediniais šviestuvai. Bet dar neišvežti ir senieji. Tie šviestuvai nebeveikia, tačiau juos išpuošė šventėms“, – stebisi Sandra.

„Išvydę papuoštus senuosius stulpus, rangovai skambino į Savivaldybę ir klausė, ką dabar daryti.“

A. Šatas

Suprato iš karto

Kad nešviečia dalis J. Basanavičiaus gatvės šviestuvų, jau kitą vakarą po eglės įžiebimo šventės teigia dėmesį atkreipęs ir miesto Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas Arvydas Narkevičius.

„Iškart supratau, kad dekoracijos nešviečia, nes sukabintos ant senų gatvės apšvietimo stulpų“, – teigė dizaineris.

Apie tai jis informavo įmonę „Lumidėja“, laimėjusią konkursą Panevėžį papuošti Kalėdoms.

Paklaustas, ar pats stebėjo, kaip puošiamas miestas, dizaineris patikino, kad tikrai stebėjo, bet prie kiekvieno puošiamo stulpo nestovėjo.

„Perkabinti dekoracijas nesudėtinga. Tik neaišku, ar bus leidžiama jas montuoti prie naujų, neseniai pastatytų elektros stulpų. Mano žiniomis, jie dar neatiduoti įvertinti, tad rangovas gali neleisti prie jų liestis“, – svarstė A. Narkevičius.

Anot jo, jeigu dekoracijas perkabinti techninių kliūčių nekils, J. Basanavičiaus gatvės atkarpa tarp Elektros ir Vilniaus gatvių jomis nušvisti turėtų jau po dienos kitos.

J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje tarp Elektros ir Vilniaus gatvių nesužibo kalėdinės puošmenos, nes jos primontuotos prie nebeveikiančių, nukelti paruoštų elektros stulpų. G. KARTANO nuotr.

J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje tarp Elektros ir Vilniaus gatvių nesužibo kalėdinės puošmenos, nes jos primontuotos prie nebeveikiančių, nukelti paruoštų elektros stulpų. G. KARTANO nuotr.

Teisinasi žmogiškąja klaida

Kaip jau ne vienerius ankstesnius metus, Panevėžį šiųmetėms Kalėdoms puošė Vilniuje įkurta įmonė „Lumidėja“. Jos vadovas Karolis Balvočius teigė žinantis, kad vienoje Panevėžio centrinės dalies vietoje papuošimai nesušvito, ir tvirtino, kad padėtis bus taisoma.

„Dabar aiškinamės, ar tikrai galima ant naujų stulpų kabinti dekoracijas. Kai žinosime, jas tikrai perkabinsime, nors turėsime papildomų išlaidų“, – patikino K. Balvočius.

Jei, anot įmonės atstovo, atsitiktų taip, kad ant naujų stulpų nebūtų leidžiama montuoti dekoracijų, kartu su Panevėžio savivaldybės atstovais joms būtų parinkta kita vieta.

Tokį kuriozą, kai dekoracijos buvo pakabintos ant neveikiančių elektros stulpų, miestą puošusios „Lumidėjos“ vadovas vadina žmogiškąja klaida.

Pasak jo, kalėdinę Panevėžio eglę statė, ją ir miestą puošė komanda, kurios didžiąją dalį sudaro vilniečiai, o mažesniąją – panevėžiečiai.

„Dekoracijas montavome ten, kur buvo nurodyta Savivaldybės specialistų“, – patikino K. Balvočius.

J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje, jo teigimu, dekoracijos montuotos tose pačiose vietose kaip ir ankstesniais metais.

Tačiau visi šiųmečiai Panevėžio kalėdiniai papuošimai, pasak K. Balvočiaus, gaminti nauji, pagal Savivaldybės padiktuotą muzikinių Kalėdų temą.

Išgąsdino rangovus

Už gatvių apšvietimą atsakingas Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Šatas patikino, kad jokių kliūčių ant naujų elektros stulpų kabinti kalėdines dekoracijas tikrai nekils.

Anot jo, jei būtų griežtai žiūrima įstatymo raidės, kabinti dekoracijas ant naujai pastatytų šviestuvų būtų draudžiama penkerius metus.

„Jei laikytumės nurodymų, visame Panevėžio centre nebūtų galima prie elektros stulpų kabinti dekoracijų“, – pabrėžė A. Šatas.

Tačiau, pasak specialisto, dekoracijas bus leista perkabinti.

Pamatę dekoratorių klaidas už galvos griebėsi gatvių apšvietimą keičiantys rangovai.

„Išvydę papuoštus senuosius stulpus, rangovai skambino į Savivaldybę ir klausė, ką dabar daryti. Mat pagal sutartį išmontuoti ir išgabenti senuosius stulpus jie privalo iki šių metų pabaigos. Tad ir susirūpino, kaip išgabenti, jeigu jie visi išpuošti“, – pasakojo A. Šatas.

Šiais metais Panevėžyje pakeisti ne tik centrinių, bet kone visų gatvių šviestuvai naujais, ekonomiškais LED.

„Kai manęs klausia, kiek šviestuvų pakeista, atsakau, kad daug lengviau suskaičiuoti, kiek jų dar liko nepakeista. O tokių liko dešimt, daugiausia dvidešimt, kur pakeisti juos buvo vienokių ar kitokių kliūčių“, – sakė A. Šatas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų