Daugiau nei prieš metus iš šio, tuomet dar pensininkės prižiūrimo, kiemo išvežta taipogi kone keturios dešimtys keturkojų. Tąkart dalies šių sulaukėjusių augintinių sučiupti nepavyko. Dabar inspektoriai vėl sulaukė pranešimų apie apleistoje sodyboje besiveisiančius tuntus neprižiūrimų šunų.
„Anoniminį pranešimą apie situaciją Bliūdžiuose gavo viena mūsų komandos narė. Tą patį vakarą atvykome patikrinti informacijos. Išvydome už kiemo tvoros, po laukus lakstančius šunis. Kai kurie jų buvo smarkiai sulysę, vienas – sužeistu snukeliu“, – pasakojo po šalyje suaktyvėjusios kovos prieš nelegalius veislynus Panevėžyje susibūrusių savanorių atstovė Laura Šapolienė.
L. Šapolienė teigė į privatų kiemą savavališkai nesibrovusi, tačiau iš tolo suskaičiavo iki dešimties šunų, slampinėjančių po aukšta žole apžėlusį ir apgriuvusia tvora aptvertą kiemą. Keturkojams savanoriai paliko ėdesio, vandens ir kreipėsi į policiją bei Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus.
„Panevėžyje tiek daug pranešimų apie skriaudžiamus gyvūnus nėra kaip kitur, bet vienas kitas atvejis nurodomas ir čia. Kiekvieną jų patikriname ir, jei matome problemų, kviečiame atsakingas tarnybas“, – sakė L. Šapolienė.
Savanorių, policijos, veterinarijos inspektorių pajėgos į apleistą kiemą sugužėjo antradienio popietę. Atvyko ir dabartinė sodybos šeimininkė – anksčiau čia būrius šunų auginusios pensininkės dukra. Ji buvo itin agresyviai nusiteikusi prieš gyvūnais susirūpinusius savanorius ir žiniasklaidos atstovus.
„Tai vienas tų karštų, seniai žinomų taškų, apie kuriuos policija vėl gauna informacijos suaktyvėjus gyvūnų mylėtojams“, – patvirtino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Tadas Martinaitis.
Sodybos šeimininkei tikrintojai turėjo didelių priekaištų. Atvykę veterinarijos gydytojai-inspektoriai nenustatė, jog vieni sodyboje palikti šunys negautų ėsti, bet pripažino, kad sulaukėję gyvūnai kelia grėsmę visuomenei.
„Kiemą juosia tvora, bet ji skylėta ir šunys išbėga iš sodybos į gatvę. Jie gali užpulti praeivius, sukelti eismo įvykius, patys žūti. Nesterilizuotos patelės gyvena kartu su patinais, nereguliuojamos jauniklių vados“, – vardijo skundą tikrinusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Laima Šomkienė.
Anot jos, apžiūrint kiemą aptikta ką tik atvestų šuniukų gūžta. Inspektoriai rado ir dar aštuonis suaugusius šunis. Mieste gyvenanti sodybos savininkė, pasak L. Šomkienės, neneigė neturinti sąlygų pasirūpinti keturkojais ir sutiko, kad tarnybos juos susirinktų.
Keturkojus sutiko priglausti Panevėžio, Biržų bei Pasvalio teritorijose veikianti gyvūnų globos organizacija „Mažas draugas“.
Sodybos šeimininkei už gyvūnų nepriežiūrą gresia administracinė nuobauda.
Pastaruoju metu savanoriai vos spėja rinkti šeimininkų apleistus, neprižiūrimus keturkojus.
Praėjusią savaitę gyvūnų globėjai iš Panevėžio rajone, Maksvytiškių kaime, gyvenančio pensininko sodybos išvežė net 11 šunų. Juos gelbėję Gyvūnų globos draugijos nariai mano, jog augintinių neprižiūrėjęs žmogus nesipelnė iš jų, tiesiog nesugebėjo tokiu būriu šunų pasirūpinti. Šunys buvo pašerti, neišsekę iš bado, tačiau nešvarūs, susivėlę, apipulti blusų ir erkių.
Panevėžio policijos pareigūnai šiuo metu tikslina informaciją dėl elgesio su gyvūnais, bet ikiteisminis tyrimas dar nėra pradėtas.
Už žiaurų elgesį su gyvūnais Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.