P. ŽIDONIO nuotr.

Miesto ir gamtos ritmu

Miesto ir gamtos ritmu

Vasariškai šilumai genant į gamtą, jos prieglobstį įmanoma rasti ir mieste, netgi – jo centre.

Aukštaitijos sostinę vagojančio Nevėžio pakrančių transformacija retai išsirengiančius į pasivaikščiojimus po miestą gali nustebinti: ar čia tikrai tas pats Panevėžys?

„Ekrano“ marių pakrantėje viena paskui kitą išsibarsčiusios poilsiavietės su prieplaukomis, terasomis ant vandens ir pramogauti masinančiais įrenginiais – ne tik jau įprastais sporto treniruokliais, futbolo ir teniso stalais, bet ir lauko muzikos instrumentais. Kaip šie skamba, jau įvertino panevėžiečiai. Netgi rytais prie marių galima išgirsti metalofono garsus – šitaip smagiai dieną pradeda čia rytinei mankštai susirenkantieji.

O prieplaukas ant vandens abipus Respublikos ir Stoties gatvių tilto savotiškai pasidalijo žvejai ir jaunimas. Rytais jas nusėda į Nevėžį sumerkusieji meškeres, vakarais sušurmuliuoja jaunuoliai.

Mieste ieškantieji gamtos oazės traukia į Kultūros ir poilsio parką: nuo čia įrengtų terasų stiklo sienelėmis atsiveria rami Nevėžio vaga, akis pailsina kalvos papėdėje nutekantis upelis iš akmenų, o iš toliau, ten, už medžių, ataidi klegesys žaidimų aikštelėje susidraugavusių vaikų, nardančių tarp spalvotų fontanų čiurkšlių, ar diskgolfo žaidėjų pergalės šūksnis įkritus diskui į krepšį.

Naujas Panevėžio pramogų vietas aplankė fotografas Paulius ŽIDONIS.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų