Panevėžiečiams miesto širdyje per gimtadienio šventę žadama gurmaniškos muzikos, įdomių pašnekesių ir daug geros nuotaikos. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Miesto gimtadienis – su „Eurovizija“ ir filosofiniais apmąstymais

Miesto gimtadienis – su „Eurovizija“ ir filosofiniais apmąstymais

Ir mokslininkai, ir valdžia prognozuoja, kad rudenį vėl laukia nauja pandemijos banga.

Tačiau Aukštaitijos sostinė planuoja, kad 518-ąjį miesto gimtadienį dar spės atšvęsti be didesnių suvaržymų, su gera nuotaika, gurmaniška muzika, įdomiais žmonėmis ir netikėtais atradimais.

Šventės nepraleis

Šių metų gimtadienio pagrindiniu akcentu taps savo hitu „Mėlyna mėlyna“ melomanų širdis pavergę „Sisters On Wire“, „Eurovizijos“ žvaigždės „The Roop“ ir Mario Basanovas, geriau žinomas Ten Walls slapyvardžiu, pasirodymai.

Tiesa, miesto gimtadienio organizatoriai pripažįsta, kad šiuo metu vis dar daug klaustukų, tačiau plano B taip pat kol kas nėra – tikimasi geriausio. Pasak Bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės, programos stuburas jau sudėliotas, o galutinės detalės priklausys nuo epidemiologinės situacijos.

„Mes nežinome, gal rugsėjo pradžioje bus laisviau, o gal atvirkščiai – ir vėl būsime visi uždaryti. Tačiau intensyviai ruošiamės miesto gimtadieniui. Labai tikimės, kad mūsų planų nesugriaus visus gąsdinanti nauja pandemijos banga“, – vylėsi S. Myškienė.

Ji, viena iš organizatorių, pasakojo, kad 518-asis miesto gimtadienis tradiciškai vyks tris dienas – rugsėjo 3-iąją, 4-ąją, 5-ąją, tačiau svarbiausi renginiai bus šeštadienį. Visas dienas vyks tik mugė: laukiama prekeivių iš įvairių Lietuvos kampelių. O ir vieta jai numatyta nauja – prekiautojų palapinės išsidėstys Klaipėdos gatvėje nuo Panevėžio kolegijos iki „Pegaso“ knygyno ir nuo Elektros gatvės pradžios iki pat Kraštotyros muziejaus Vasario 16-osios gatvėje. Kad gera nuotaika lydėtų ne tik miesto gimtadienį švenčiančius miestelėnus, bet ir prekeivius, tarp palapinių įsikurs gatvės muzikantai.

Sandra Myškienė viliasi, kad pandeminė situacija nesugadins 518-ojo miesto gimtadienio. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Sandra Myškienė viliasi, kad pandeminė situacija nesugadins 518-ojo miesto gimtadienio. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Apmąstymų ir susitikimų metas

Kaip pasakojo S. Myškienė, pagrindinis Aukštaitijos sostinės gimtadienio vyksmas planuojamas atnaujintoje Laisvės aikštėje.

Prie Panevėžio miesto savivaldybės įrengtoje scenoje erdvė numatyta vaikams. Nuo pat ryto mažųjų čia lauksiantys gatvės artistai, akrobatai, fokusininkai dovanos daugybę įspūdžių ir netikėtumų. Vyks įvairios edukacijos bei interaktyvios veiklos, vaikams ir jaunimui skirti koncertai. O vakare scena bus užleista folkloriniams ansambliams.

„Galbūt kai kam tai bus nauja, neįprasta, bet taip tik įdomiau.“

S. Myškienė

Prie viešbučio bus įrengta pagrindinė scena. Šeštadienio popietę čia planuojama savotiška pokalbių oazė: žinomi žmonės, meno, sporto, pramogų pasaulio žvaigždės kvies diskutuoti apie akimirkos žavesį. Ne tik klausyti, bet ir aktyviai įsitraukti į diskusijas.

„Šįkart gimtadieniui pasirinkome kiek neįprastą pavadinimą – „Mėgaukis akimirka“. Reikia išmokti čia ir dabar mėgautis lekiančiomis sekundėmis. Sakoma, kad vakarykštės dienos jau nėra, nėra ir rytdienos, nes nežinai, ar ji išauš, bet yra ši diena. Gimtadienį švenčiantis miestas kvies pasidžiaugti tomis akimirkomis – jos tuo ir žavios, kad nepakartojamos“, – kalbėjo S. Myškienė.

Gurmaniškos muzikos fiesta

Vakare filosofinius pašnekesius pakeis gurmaniška muzika – „Sisters On Wire“, „Eurovizijos“ žvaigždės „The Roop“ ir Mario Basanovas. Anot S. Myškienės, rasti atlikėjus, kurie patiktų visiems panevėžiečiams, – nemenkas iššūkis, tuo labiau kad publika Panevėžyje išties įvairi.

„Galbūt kai kam tai bus nauja, neįprasta, bet taip tik įdomiau“, – mano S. Myškienė.

Netoli Kraštotyros muziejaus bus įrengta ir trečioji scena, tačiau čia staigmenas rengia muziejus. Be abejo, bus nepamiršta ir kitų tradicinių renginių – J. Janonio gatvėje žiūrovų lauks slalomas, o sekmadienį Laisvės aikštėje numatomos tradicinės galiūnų varžybos.

„Gal būsime per daug susitelkę vienoje vietoje, bet tikiu, kad žmonės laikysis saugių atstumų. Tik nerimo yra, ar išliks kai kurie ribojimai. Per Jonines, kai buvo taip karšta, nebuvo galima net vandens nusipirkti – prekiauti renginiuose buvo draudžiama. Labai tikiuosi, kad per gimtadienį situacija bus geresnė nei prognozuojama, nes pakviesti žmogų į šventę ir laikyti jį nevalgiusį, negėrusį būtų kiek sudėtinga“, – sakė S. Myškienė.

Komentarai

  • Tokias šventes, kai reikia daug jėgų ir pinigų renkite rečiau. Dabar, kai miestas dar ir remontuojamas tuo labiau, galima juk ir palaukti. Meskit jauką prieš rinkimus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų