Miesto gimtadienio popietėje – džiazo „prieskoniai“

Miesto gimtadienio popietėje – džiazo „prieskoniai“

Jeigu muzikos stilių įvairovę lygintume su prieskoniais, jau vien klasikinis džiazas išsiskirtų kaip ypatingai pikantiškas, vienas iš intelektualių, profesionalių stilių, skirtų rafinuotam skoniui. Net poskonių gaidelės, sklindančios iš improvizacijų, kūrinio išpildymui suteikia papildomo šarmo. Tad 514-asis Panevėžio miesto gimtadienis pradėtas nuo muzikinės džiazo „degustacijos“ – Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo (kapelmeisteris kapitonas Ričardas Čiupkovas) paruoštos programos.

Šis šventinio penktadienio džiazo orkestras itin vertinamas ir kviečiamas į aukščiausio rango tarptautinius konkursus, festivalius ar oficialius valstybių atstovų susitikimus, ambasadas. Koncertuoja įvairioms auditorijoms tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Muzikuojantiems kariams savanoriams jau plojo Airijos, Prancūzijos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Rusijos, Belgijos, Baltarusijos, Afganistano žiūrovai. Tai pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas, susikūręs 1991 m. po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje. 1992 m. Prancūzijoje vykusiame karinių orkestrų festivalyje šie kariai buvo pirmieji, reprezentavę Lietuvos kariuomenę po Nepriklausomybės atkūrimo.

Kartu su bigbendu iš 2 metų vaiko auginimo atostogų atskubėjo ir kolektyvo vokalistas Jurgis Brūzga, panevėžiečiams atlikęs daug naujų ir savo kūrybos dainų.

KASP bigbendas pateikė malonių staigmenų, nežinomų faktų… Vienas iš jų – jog legendinis komedijos žanro reformatorius, labiau žinomas kaip nebyliojo kino aktorius, iškalbingų mimikų ir judesių autorius Čarlis Čaplinas kūrė muziką. Įkvėptas didžiojo italų kompozitoriaus Džakomo Pučinio operos „Toska“, Č. Čaplinas parašė kūrinį „Šypsena“, skambėjusį viename iš kino filmų, kuriame vaidino ir pats. Šis kūrinys išliko populiarus ligi šiol.

Rugsėjo 15 d. 17 val. Panevėžio Laisvės aikštėje gros profesionalus ir prezidentiniu vadinamas Lietuvos kariuomenės orkestras (kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas). Tai dar vienas karinis kolektyvas, grojantis ir vaikams, ir prezidentams, reprezentuojantis Lietuvą oficialiuose susitikimuose.

Nors jau vėsoka, maloniai kviečiame į besitęsiančią „Dūdų vasarą“.

Organizatorius – Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (lbba.lt)

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų