Miesto gatvėms – rekordiniai metai

Miesto gatvėms – rekordiniai metai

Šiemet į Panevėžio gatvių remontą investuojama bene daugiausia lėšų per visą nepriklausomybės laikotarpį. Vairuotojai juokauja, kad dabar pervažiuoti Aukštaitijos sostinę tolygu leistis į orientavimosi varžybas – ieškant, kaip išvažiuoti, ne vienam tenka iš naujo susipažinti su miestu.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą Aukštaitijos sostinei pavyko gatvių remontui gauti daugiau nei 3 mln. eurų. Dar beveik tiek pat miestas pasisėmė iš Automobilių kelių direkcijos. Dar per 700 tūkst. eurų valstybė atseikėjo J. Janonio gatvei, sujungusiai miestą su „Via Balticos“ magistrale. Dalis lėšų gatvėms tvarkyti skirta iš miesto biudžeto.

Pasak D. Linkono, dar nesuskaičiuota, kiek bus iš viso sutvarkyta miesto gatvių, tačiau pavaduotojas sutinka, kad investicijos į jas išties didelės.

„Tikriausiai niekada nepriklausomybės metais nebuvo skirta tiek lėšų gatvėms, kiek gauta šiais metais“, – pastebi D. Linkonas.

Savivaldybės atstovas skaičiuoja, kad sudėjus įvairių šaltinių lėšas greičiausiai suma viršytų 7 mln. eurų. Pasak vedėjo pavaduotojo, tai – iššūkis ne tik kelininkams, bet ir Savivaldybei. Anot jo, per šiuos ir ateinančius metus didžioji miesto gatvių dalis bus atnaujinta.

Prasidėjus Kėdainių gatvės rekonstrukcijai, nebevažiuojama jos dalis nuo Bajoriškių gatvės iki Kėdainių gatvės 29 namo. Dar šią savaitę Kėdainių gatvėje planuojama užverti eismą ir nuo Ramygalos gatvės. P. Židonio nuotr.

Automobiliams uždaryta

Panevėžyje vienu metu prasidėjus kelių intensyvaus eismo gatvių remontui, juokaujama, kad miestas virsta orientavimosi varžybų trasa. Dėl ne vienoje vietoje ribojamo eismo vairuotojams tenka iš naujo susipažinti su Aukštaitijos sostine ieškant, kaip išvažiuoti.

Praėjusią savaitę prasidėjus Kėdainių gatvės rekonstrukcijai, nebevažiuojama jos dalis nuo Bajoriškių gatvės iki Kėdainių gatvės 29 namo. Dar šią savaitę Kėdainių gatvėje planuojama užverti eismą ir nuo Ramygalos gatvės. Pasak D. Linkono, remontuojamą gatvę planuojama bent laikinai atidaryti prieš lapkričio 1-ąją, kad būtų privažiuojama iki Kristaus Karaliaus katedros kapinių. Tiesa, atvykstantiesiems į kapines teks riedėti vėžlio greičiu – asfalto danga jau bus nuardyta. Vėliau Kėdainių gatvę numatyta vėl uždaryti remontuoti. Ją atnaujinti, pasak D. Linkono, šiemet dar nebus baigta. Planuojama tik sukloti tinklus, įrengti pagrindus. Anot specialisto, siekiama, kad žiemą gatve jau būtų galima važiuoti, tiesa, dar ne asfaltu – dardėti teks per skaldos sluoksnį.

Kitąmet planuojama sudėti bortus, įrengti apšvietimą, išlieti asfaltą.

„Kėdainių gatvė bus normaliai sutvarkyta, su pėsčiųjų ir dviračių taku, apšvietimo tinklais“, – tvirtina D. Linkonas.

Asfaltuoja ir naktimis

Vairuotojams kurį laiką geriau aplenkti ir S. Kerbedžio gatvę. Nuo pirmadienio iki spalio 23-iosios, vakarais, ne darbo valandomis, bus asfaltuojama jos atkarpa nuo Smėlynės gatvės iki žiedinės sankryžos. Kol dirbs kelininkai, eismas bus leidžiamas tik viena gatvės puse. Šią savaitę tikimasi sutvarkyti vieną gatvės pusę, o ateinančią – kitą pusę.

S. Kerbedžio gatvę kelininkai asfaltuoja vakarais ir naktimis. P. Židonio nuotr.

Dėl gatvės remonto pakoreguoti ir autobusų maršrutai. 7-ojo maršruto autobusas nuo 17 valandos važiuoja Marijonų, Pušaloto gatvėmis ir stoja pakeliui esančiose stotelėse.

Atnaujinus S. Kerbedžio gatvę, vairuotojams gali tekti pratintis prie pokyčių. Savivaldybėje svarstoma uždrausti automobilius statyti šios gatvės atkarpose.

Centrą užėmė kelininkai

Kelininkai jau traukiasi ir iš Katedros gatvės. Važiuojamoji dalis jau išasfaltuota, šiuo metu keičiami šaligatviai. Jie baigiami tvarkyti ir F. Vaitkaus gatvėje. Iki lapkričio pabaigos žadama baigti tvarkyti Vilniaus gatvės pietinės pusės šaligatvį. Praėjusį mėnesį baigta tvarkyti dalis Senamiesčio gatvės.

Šiuo metu neišvažiuojamas ir pats Panevėžio centras – Elektros, Vasario 16-osios gatvės. Kada čia galės važiuoti automobiliai, pasak D. Linkono, priklausys irgi nuo oro sąlygų. Vasario 16-osios gatvėje atkasus žmonių kaulus, kelininkai priversti užleisti vietą archeologams.

D. Linkono teigimu, tikimasi, jog miesto centras automobiliams bus atvertas iki kitų metų vidurvasario. Dar šįmet darbai turėtų įsisiūbuoti ir Kranto gatvėje.

O lapkričio antroje pusėje planuojama pradėti remontuoti ir Paliūniškio gatvę.

D. Linkono teigimu, darbų tempą diktuoja ir oro sąlygos. „Galbūt šįmet tik dalis bus sutvarkyta arba tik paruošiamieji darbai padaryti“, – nesiima spėlioti.

Jau kitąmet baigus tiesti Šiaurinę gatvę, turėtų sutrumpėti kelias iš miesto šiaurinės dalies į vakarinę. Neseniai atidarius naujos gatvės atkarpą nuo Pramonės iki Amerikos gatvių, toliau tiesiama kita – iki Smėlynės gatvės. Čia jau paklotos reikiamos komunikacijos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų