I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Miesto centre aidėjo šūviai (foto galerija)

Miesto centre aidėjo šūviai (foto galerija)

Antradienį vidurdienį prie Panevėžio miesto savivaldybės rinkosi protestuotojai, aidėjo šūviai.

Nepatenkintų žmonių miesto širdyje sukeltos riaušės – nuo pirmadienio iki liepos pabaigos vyksiančių karinių pratybų „Karaliaus kirtis 2021“ dalis.

Prie savivaldybės buvo imituojamas spontaniškas protestas, kurį sukėlė nepasitenkinimas valdžia. Valdžios atstovų pokalbis su protestuojančia minia buvo nevaisingas ir įvykiai greitai įsisiūbavo. Galiausiai imituotas susišaudymas, sprogimas.

Vėliau pratybų veiksmas persikėlė į „Žemynos“ progimnaziją, kur kariai tapo mokiniais ir pradėjo šaudyti mokykloje. Užduoties reaguoti į situaciją ėmėsi policijos pareigūnai.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono S5 skyriaus viršininkas vyresnysis leitenantas Tomas Malinskas sako, kad tokios pratybos skirtos treniruotis nestandartinėse situacijose, pažiūrėti, kaip reaguojama į įvairius įvykius, kaip tarpusavyje bendradarbiaujama ir pan. Jose dalyvauja kariai, ugniagesiai gelbėtojai, medikai, policininkai. Šiemet pirmą kartą į šias pratybas įsijungė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Pasak vyresniojo leitenanto T. Malinsko, pirmadienį batalione buvo imituojamas gaisras. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai jį užgesino. Be to, karį – muliažą – prispaudė karinė transporto priemonė, tad teko vaduoti. Trečiadienį pagal pratybų scenarijų trūks kraujo, tad organizuojama kraujo donorystės akcija, mieste bus ir kontrolės postai. Ketvirtadienį bus imituojama, kad sprogo Astravo elektrinė. Į Panevėžį atvyks Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, kurie pradės valymo operaciją. Pratybų metu bus imituojamas ir karinės transporto priemonės įvažiavimas į vandens telkinį – įgula sužeista, o du kariai dingę. Į pagalbą jiems skubės ugniagesiai gelbėtojai ir kitos tarnybos.

Nuo 23 dienos vakaro prasidės kariniai veiksmai. Pagal scenarijų, Panevėžys užimtas, tad reikia atsiimti teritoriją, bus bandomi užimti ir išlaisvinti tam tikri miesto objektai. Kariai pradės puolimą link Panevėžio nuo Kupiškio rajono.

Galerija

Komentarai

  • Kas čia per vaikėzai…

  • Atrakcijos miesto centre.

    • Atsakyti
    • Ar tau labiau galva suskaudo?

  • Ar tau nuo to galva labiau suskaudo?

  • Ai, o aš jau pagalvojau, kad iš tikrųjų jaunimas eina protestuot prieš išvogtą, nustekentą miestą. 😀

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų