P. ŽIDONIO nuotr.

Miesto autobusų eismas realiu laiku – telefone

Miesto autobusų eismas realiu laiku – telefone

Vairuotojams ir pėstiesiems permainingi orai vieną po kito žeria naujų išbandymų, tad vis daugiau panevėžiečių kelionėms renkasi miesto viešąjį transportą.

Nuolat diegiamos naujovės keliones miesto autobusais daro patrauklesnes ir patogesnes.

Visi atsakymai vienoje vietoje

Panevėžio miesto maršrutinių autobusų judėjimą ir netgi matyti, kokiu greičiu jie važiuoja. Tai ypač aktualu, kai dėl tam tikrų trukdžių laiku neatvykus autobusui tenka spręsti dilemą – toliau laukti ar kitaip planuoti savo kelionę.

Kaip pasakojo Panevėžio autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys, visuomet stengiamasi, kad autobusai stotelėse stabtelėtų minučių tikslumu, tačiau eismas mieste yra suintensyvėjęs, o kai kurių situacijų ne visada įmanoma numatyti dėl tam tikrų aplinkybių. Nuo šiol tiesiog savo telefone keleiviai mato, kurioje vietoje yra jų laukiamas autobusas ir kokiu greičiu jis važiuoja. Miesto viešojo transporto priemonių kelionę realiu laiku galima stebėti interneto tinklalapyje www.stops.lt/panevezys pažymėjus ikonėlę „Rodyti transporto judėjimą“.

„Jeigu dėl kažkokių aplinkybių – automobilių kamščių, slidžios kelio dangos, gatvių remonto, avarijų ar kitų priežasčių autobusas šiek tiek atsilieka nuo grafiko, žmogus matys, kiek dar liko laukti autobuso, galės planuoti tolesnę kelionę. Užuot skambinus į Autobusų parką, kur dingo autobusas, dabar bus galima tiesiog pasižiūrėti programėlėje“, – privalumus vardijo A. Gražys.

Nuo šiol tiesiog savo telefone keleiviai mato, kurioje vietoje yra jų laukiamas autobusas ir kokiu greičiu jis važiuoja.

Nuo šiol tiesiog savo telefone keleiviai mato, kurioje vietoje yra jų laukiamas autobusas ir kokiu greičiu jis važiuoja.

Galvoja ir apie ateities perspektyvas

Ir iki šiol veikė gana panaši programėlė, bet ji nebuvo tiksli. Dabar kiekviename autobuse sumontuota navigacija, labai tiksliai parodanti autobuso buvimo vietą, judėjimo greitį. Visa ši informacija suplaukia į programėlę.

A. Gražio teigimu, svarstoma, kad ateityje keleiviai galėtų pamatyti ir daugiau informacijos, pavyzdžiui, ar autobuse įrengta kondicionavimo sistema, ar veikia nemokamas bevielis internetas. Taip pat planuojama mieste įrengti išmaniąsias stoteles.

„Bent centrinėje miesto dalyje, kur didžiausi žmonių srautai, atsiras išmaniosios stotelės su švieslentėmis, kuriose taip pat bus matyti visų autobusų maršrutų judėjimas. Tai – ateities perspektyva“, – sako direktorius.

Patogesniam keliavimui

Dar viena naujovė ta, kad toje pačioje programėlėje bus galima labai paprastai ir greitai susiplanuoti keliones. Pasirinkus arčiausiai esančią stotelę ir galutinį kelionės tikslą, pati programa nurodys, kokie maršrutai važiuoja ta kryptimi, kada artimiausias autobusas ir kiek laiko truks pati kelionė. Jeigu ryte neužsivedė automobilis ar per plikledį nenorite rizikuoti, keliauti į darbą galite ir viešuoju transportu. Gerdami rytinę kavą vos per kelias minutes susiplanuosite patogiausią ir greičiausią maršrutą.

„Pavyzdžiui, programėlėje matyti, kad iš centro, Savivaldybės stotelės, į Pramonės gatvę veža šeštasis autobusas. Čia pat nurodyti artimiausi išvykimo laikai ir kiek laiko truks kelionė“, – pasakojo A. Gražys.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna teigė, kad diegiamos naujovės viešajame transporte reikalingos tam, jog kelionės būtų kuo komfortiškesnės, patogesnės ir vis daugiau panevėžiečių rinktųsi ekologiškus ir tvarius keliavimo būdus.

„Siekiame, kad kelionė viešuoju transportu būtų paprastesnė, patogesnė, keleiviai gautų aukšto lygio paslaugas. Visuose miesto viešojo transporto autobusuose buvo įdiegta GPS sistema, leidžianti stebėti jų judėjimą realiu laiku. Džiugu, kad nuo šiol galėdami internete pasitikrinti autobuso buvimo vietą gyventojai turės galimybę tiksliau planuoti savo kelionę viešuoju transportu“, – pabrėžė T. Jukna.

Komentarai

  • „Pavyzdžiui, programėlėje matyti, kad iš centro, Savivaldybės stotelės, į Pramonės gatvę veža šeštasis autobusas…“, – pasakojo A. Gražys.

    Atsiprašau, bet jei AP vadovas nesusigaudo, koks maršrutas kur vaziuoja, tai toks jis ir vadovas!

    • Jis tik kalbinėjimui paskirtas, būna tokie atstovai spaudai, kaip tik toks atvejis.

  • Kazkada rode programelej TRAFI ir nebuvo problemu, dabar vel isleis pinigus dar vienai naujai programelei

  • Audriuk

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų