M. GARUCKO nuotr.

Panevėžyje sužibo Kalėdų eglė

Panevėžyje sužibo Kalėdų eglė

Šį vakarą su stebuklinga žvaigžde iš dangaus į Panevėžio Laisvės aikštę  nusileidęs Kalėdų Senelis davė startą miesto Kalėdoms.

Jų laukti panevėžiečiai šiemet pakviesti anksčiau, nei bet kada, – dar neatėjus gruodžiui. Bet taip juk nepalyginamai smagiau.

Daugiausia džiaugsmo – vaikams

Šviesa, spalvos, juokas, džiaugsmas – su tokiu burtažodžiu panevėžiečiai šiandien pradėjo patį gražiausią metuose laikotarpį iki  Kalėdų. Visas miestas, atrodė, susirinko pažiūrėti tradicinės eglutės įžiebimo šventės pagrindinėje Panevėžio aikštėje.

Pirmasis nuotaiką susirinkusiems vaikams ir jų tėveliams užkūrė Kalėdų Senelis. Jis grožėjosi egle ir kitais aikštės papuošimais, bendravo su šventės dalyviais, fotografavosi, rinko vaikučių rašytus jam laiškus ir čia pat skaitė – kad suskubtų išpildyti mažų širdelių troškimus. Vieno tų laiškų autorius – aštuonmetis pradinės mokyklos mokinukas – prašė iki žiemos švenčių iš Jungtinės Karalystės sugrąžinti tėvelius ir padovanoti naują lėktuvėlį. Kalėdų Seneliui parašiusios mergaitės noruose – nauji akiniai močiutei.

Didžiajame ekrane vaikai pasakojo apie tai, kas jiems yra Kalėdos, kokių dovanų patys tikisi iš Kalėdų Senelio ir kokius gerus darbus darė ištisus metus: stropiai mokėsi, padėjo suaugusiesiems, neskriaudė broliukų ir sesučių.

Vaikų akimis Kalėdos, tai – snaigių šokis, sniegas, geras laikas, praleistas su tėvais ir širdį šildančios emocijos.

Dar tik pradžia

Susirinkusieji aikštėje nuo šalčio gynėsi smagiomis kalėdinėmis dainomis, kurias scenoje atliko solistai Laima Česlauskaitė, Vaidas Dzežulskis, kiti. Tačiau nekantriai laukiantys svarbiausios šventinės puošmenos – eglės – įžiebimo miestiečiai vis dairėsi tai į skarotąją. Kol įvyko didžiausia šventės staigmena: nuo viešbučio stogo, tarsi iš paties dangaus, nusileidęs Kalėdų Senelis atgabeno stebuklingą žvaigždę ir jos spinduliais įžiebė Panevėžio Kalėdų eglę.

Šventėje sutikta panevėžiečių Renatos ir Juozo šeima su atžalomis patikino, jog šiųmetė eglutė pateisino jų lūkesčius. Nors šalia besisukiojantis mažametis paatviravo, jog praėjusių metų eglė jam palikusi didesnį įspūdį.

Renginį vainikavo fejerverkai, dainos ir kitos linksmybės. Kalėdų kiemelyje žmones kvietė nykštukų kūrybinės dirbtuvės. Vaikams pasakas savo namelyje sekė fėja – panevėžietė rašytoja Neringa Tik. Atidaryta Kalėdų senelio rezidencija ir paštas. Aikštėje veiksmą ir mokinių sveikinimus transliavo didelis ekranas. Šurmuliavo kalėdinė mugė.

„Kiekvienais metais stengiamės sugalvoti šiai šventei kažką naujo. Šiemet ji turėjo būti linksma ir pilna džiaugsmo. Tam sutiko padėti ir kaskadininkai iš Kauno. Koncertavo konkurso „Dainų dainelė“ laureatai bei kiti atlikėjai ir kolektyvai“, – sakė renginio organizatorė Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė.

Eglutės įžiebimo šventė, anot jos, duoda startą šventiniam maratonui mieste. Visos įstaigos rengia savo programas, projektus. Pradžioje šie, pasak pašnekovės, bus santūresni, skirti Adventui, o vėliau atsiskleis ryškiausiomis spalvomis.

Galerija

Komentarai

 • Ačiū už gražią eglę ir smagų renginį! Ir nekreipkit dėmesio į bambančius, kurių kasmet atsiranda – tolsta sovietmetis, mažėja ir piktų sovietikų 😉 su švente visus!

  • Buvau apžiūrėt. Eglė graži. Bet tie nereikalingi cinkuoti stulpai prispausti betonu ir šviečiančia virš drata. Tikra beskonybė. Jie aikštėje nereikalingi. Atrodo kaip tardymo izoliatoriuje vaikščiotum.

   • Dėl izoliatoriaus tai žinot – kiekvienas pgl save 😉 Pažiūrėkit foto iš viršaus – atrodo fantastiškai

    • bet aš nesu paukštis, todėl neskraidau ir nematau iš viršaus

  • Kaip ir visada, raso savi, patys save pagiria.

 • Labai labai graži eglė! Spalvinga nuotaika sukurta – puiku!

 • tikra beprotybė! Lenktynės kas anksčiau. Iki Naujųjų visiems nusibos ir nebeliks to naujametinio stebūklo.

  • Dar gali būt stebuklas – galit išmokt rašybos ir skyrybos 😉 Ramaus advento…

   • Ar jau adventą po cirko ant eglės prisiminėt ? Ne per vėlai ? Nesusitaikot vis kad neužčiaupsit visų ?

 • Kai pagalvoji, kad šios „grožybės “ kainavo 150000 EUR. šiurpuliukai per nugarą nubėga….. Ar tikrai mums tokios brangios eglės reikia…., ar jau nebemokame juos tikslingiau panaudoti ???

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų