Mieste šiomis dienomis buvo galima pamatyti net ir kaime jau retą vaizdą. Pasiraitojęs rankoves vyras atkakliai suko pradalges, šienaudamas jau apyaukštę žolę tarp daugiabučių namų. V. Bulaičio nuotr.

Miestiečiai griebėsi dalgio

Miestiečiai griebėsi dalgio

 

Žaliuoju miestu tebetituluojamame Panevėžyje šienaujami plotai užima daugiau nei 590 hektarų. Visgi natūrali gamta pradeda piktinti panevėžiečius. Viešosioms erdvėms paskendus žolėse, Savivaldybės samdomų šienpjovių darbu nepatenkinti gyventojai patys griebėsi dalgio.

Marijonų mikrorajone šiomis dienomis buvo galima pamatyti net ir kaime jau retą vaizdą. Pasiraitojęs rankoves vyras atkakliai suko pradalges, šienaudamas jau apyaukštę žolę tarp daugiabučių namų.

Šitaip žmonės nusprendė patys užbaigti, ką paliko jau daugiau nei prieš savaitę žoliapjovėmis pravažiavę šienautojai. Nors žolę jie nupjovė, tačiau rankinio apdorojimo reikalavę plotai taip ir liko nesutvarkyti – jau kelius siekiančiuose žolės kuokštuose paskendo dar jauni medžių sodinukai.

Nespėja suktis

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Krivickienės teigimu, žolės pjovimo darbai mieste prasidėję jau nuo gegužės 4-osios.

Anot specialistės, dėl šilto ir drėgno pavasario šįmet žolė auga kaip niekada intensyviai. Dėl to, pasak I. Krivickienės, gyventojams dažnai atrodo, jog žolė nepjaunama. Tačiau, anot jos, kai kuriose miesto vietose žalieji plotai šį mėnesį pjaunami jau antrą kartą, kai kur – net trečią.

Šienauti pradėta pagrindinėse, reprezentacinėse miesto vietose. Jau šienaujama ir miegamuosiuose rajonuose.

„Stengiamės, kad visur būtų tvarkingai nupjauta. Kai toks šiltas pavasaris, darbus teko pradėti daug anksčiau“, – sakė I. Krivickienė.

Anot jos, kovoti su sparčiai besistiebiančia žole šienpjoviai paprasčiausiai nebespėja. „Vieną pusę išpjauna, kita atauga“, – konstatavo specialistė.

Problema – šienpjovių kaita

I. Krivickienė pripažįsta problemą matanti ne vien sparčiame žolės augime, tačiau ir nuolatinėje darbuotojų kaitoje. Panevėžyje vejų ir žolynų priežiūros darbus vykdo bendrovė „Irgita“. Joje dirba 22 žmonės. Pasak specialistės, tik du iš jų dirbo ir ankščiau.

„Šie darbai sezoniniai, tad vėl surinkti nauji žmonės, kurie padirbs iki spalio mėnesio. Neatsiranda nuolatinių darbininkų“, – sako I. Krivickienė.

Anot jos, naujai priimti žmonės ne iš karto geba orientuotis prižiūrimuose plotuose ir spėriai dirbti. Pirmąjį mėnesį, kol įsidirba, pasitaiko nemažai nesklandumų. Darbuotojus prižiūrinčiam vadybininkui tenka ir maršrutus stebėti, ir lūžtančią techniką sužiūrėti.

Šiuo metu aptarnaujanti įmonė turi keturis didelius, šešis mažuosius traktorius ir apie 15 rankinio pjovimo trimerių.

Šienavimo darbams iš Savivaldybės biudžeto šiemet numatyta panaši suma kaip ir pernai – 150 tūkst. eurų.

Komentarai

  • Normali ta žolė, žurnalistė persistengė ryškiai

  • Šaunuolė ta Irena sukasi kaip gali pagal skirtus pinigus

  • Artimas užsienis Baltarusija klerkams galėtų būti sektinas pavyzdys, kaip reikia tvarkyti viešąsias erdves. Pernykščio medžio lapo su žiburiu niekur nesurasite, nebekalbu jau apie kas savaite pjaunamas vėjas, ypač parkuose.

    • Atsakyti
  • Vienam gatvių tvarkomų nesimato, kitas per žoles neišbrenda… Kur jūs gyvenat, žmonės? Nes kad ne Panevėžy tai tikrai 🙂

    • Suprantu kad kai kam viskas grazu, svaru ir t.t. Bet butu gerai, kad zurnalistai atkreiptu demesi, kaip Ramygalos g. esanciose kapinese sienaujama zole, ypac ten kur yra taip vadinama duobe…….

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų