P, ŽIDONIO nuotr.

Mieste – naktis kultūros gurmanams

Mieste – naktis kultūros gurmanams

Tradicinę Muziejų naktį panevėžiečiai praleis skanaudami… kultūrą.

Šeštadienį, iki pat dvidešimt ketvirtos valandos, Panevėžio kraštotyros muziejuje jų laukė ne tik įprastos muziejaus ekspozicijos bei parodos, bet ir diskusijos apie lietuvišką virtuvę su profesoriumi daktaru Rimvydu Laužiku.

O dar teatro „Vakhtery“ iš Ukrainos performansas, edukaciniai užsiėmimai, pažintis su restauravimo subtilybėmis, spektaklis mažiesiems, muziejaus sukurtų filmukų apie Panevėžį peržiūra, meditacinė garsų kelionė su žmogumi orkestru Daumantu Lukošiūnu prie kavos, arbatos ir pyrago (už auką Ukrainai) muziejaus kiemelyje.

Vakarėjant lauke visi norintieji žiūrės filmą apie ypač tyro aliejaus kraštą – Chaeną, o vidurnaktį Muziejų nakties lankytojai pasitiks aplenkdami laiką su Lėlių vežimo teatro performansu.

Šiemet skanauti kultūrą kvietė ne tik Panevėžio kraštotyros muziejus, bet Panevėžio miesto dailės galerija, Stasio Eidrigevičiaus menų centras, Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, Panevėžio lėlių vežimo teatras, kino centras „Garsas“ ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų