Mieste didėja gėlynų plotai

Mieste didėja gėlynų plotai

 

Dėl grandiozinių tvarkymo darbų Panevėžio centrinėje dalyje šią vasarą žydės mažiau gėlių, tačiau daugiau grožio jau atsirado ir vis dar kuriama kitose erdvėse.

Šią savaitę ne vienoje miesto vietoje sodinamos naujos – jau vasarinės gėlės, o kai kur kabinami gėlių pilni vazonai. Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Irenos Krivickienės teigimu, viena šių metų naujovių – Klaipėdos gatvėje nuo Nemuno g. iki didžiųjų prekybos centrų miesto pakraštyje pakabinti gėlių vazonai. Kitose miesto vietose maži vazonai pakeisti į didelius.

Praėjusį rudenį J. Basanavičiaus gatvės pradžioje pasodinta naujų medžių ir krūmų. Pasak I. Krivickienės, mieste yra ir daugiau naujais želdiniais apsodintų vietų – ties Smėlynės ir Marijonų gatvių sankryža, Kniaudiškių gatvėje, V. Alanto gatvėje atsodinti neprigiję medžiai.

Pasiteisino ir pernai Vilniaus gatvės pabaigoje, skiriamojoje juostoje, įrengtas gėlynas, kurį šią savaitę dar pagražino ryškiaspalvėmis vasarinėmis gėlėmis. Dar vienas nemažas gėlynas pernai įrengtas S. Kerbedžio ir Smėlynės gatvių sankirtoje. Čia pasodinta pušaičių, hortenzijų, vienmečių gėlių.

Pasak I. Krivickienės, šiemet neskubėta sodinti vasarinių gėlių – orai buvo labai nepalankūs. Net ir šią savaitę prognozuotos šalnos, o kai kuriuose miestuose, jos žiniomis, gėlės dėl to nukentėjo. Tad ne viename gėlyne ryškiaspalvės gėlės sužys tik šiomis dienomis.

Gėlynų daugėja

Šiemet miesto želdinius prižiūrės bendrovė „Josvainių gėlės“. Tam šiemet skirta 65 tūkst. eurų, tai yra panašiai kaip ir pernai. I. Krivickienės manymu, tai nėra didelė suma, nes šiemet prisidės naujų gėlynų priežiūra. Be to, už tuos pinigus tvarkomos ir žymių žmonių kapavietės.

I. Krivickienė žada, kad šiemet miesto gėlynuose turėtų atsirasti daugiau spalvų, o įgyvendinus europinius viešųjų erdvių tvarkymo projektus bus įrengta ir naujų gėlynų. Vien Kultūros ir poilsio parke pagal projektą gėlynai užims net 31 arą. Vienas tokių gėlynų pagal dviračių taką jau beveik įrengtas. Dar keli gėlynai turėtų atsirasti šalia ekstremalaus sporto aikštelės ir prie pagrindinio tako, kur yra paskutinė kai kurių maršrutų autobusų stotelė. Pastarojoje vietoje gėlynai užims apie 12 arų, o juose augs levandos.

Pasak I. Krivickienės, parke numatyta sodinti daugiametes gėles, kad vienoms nužydėjus, pražystų kitos. Sutvarkius Pušaloto gatvę, jos skiriamojoje juostoje taip pat bus sodinamos daugiametės gėlės ir kiti daugiamečiai augalai.

Tuo metu pačiame Panevėžio centre, Laisvės aikštėje prie fontanų, gėlių jau neliko – jas teko išrauti dėl aikštės rekonstrukcijos.

I. Krivickienės teigimu, išrautosios perkeltos į kitus gėlynus – daugiausia į Elektros gatvę. Taip pat rekonstruoti numatytame P. Plechavičiaus skvere daugiametės gėlės vešės, kol čia atsikraustys statybininkai.

Krokai pievoje nepasiteisino

Laisvės aikštėje 2017-aisiais, artėjusio valstybės šimtmečio proga, buvo pasodinta 3500 krokų svogūnėlių. Po aikštės rekonstrukcijos krokų pievelės nebeliks. Pasak I. Krivickienės, idėja šiais augalais puošti aikštę nepasitvirtino. Žemė čia kieta ir per renginius nuolat buvo mindoma, o krokai to nemėgsta.

„Šiemet jie žydėjo, bet menkai. Net sunku pasakyti, ar svogūnėliai liko, ar sunyko“, – sako specialistė.

I. Krivickienės teigimu, per neseniai aikštėje vykusius archeologinius kasinėjimus pati ėjo pažiūrėti, ar neįmanoma surinkti krokų svogūnėlių, tačiau nė vieno nepavyko pamatyti.

Dalį želdinių iš miesto gėlynų nugvelbia vagys. Pasak I. Krivickienės, pavasarį šitaip buvo raunamos tulpės. Nuo ilgapirščių kentėjo ir ta pati krokų pievelė. O P. Plechavičiaus skvere pernai išrautos dovanotos retos lelijos. Jų tuomet liko mažiau nei pusė. Gėlyną teko persodinti kitaip, kad estetiškai atrodytų.

Galerija

Komentarai

  • Prašykit, reikalaukit,kad bent aikštėje visi balkonuose augintu gėles,prie kiekvienų parduotuvių,ar įstaigų durų stovėtų vazonai su gėlėm ar kitokia žaluma . Visi žmonės kaip Europos miestuose augina,puošia gatves gėlėmis.Merija visko neišpuoš,pasirūpinkit ir miestelėnai.

    • Ir aš stebiuosi, kodėl panevėžiečiai taip nemyli gėlių. Vienas kitas balkonas ar palangė papuošti. Iš tiesų tai ta piketuojanti Žaliųjų partija galėtų akciją padaryti – paraginti žmones puoštis gėlėmis. Būtų tikrai indėlis į miesto gražinimą. O miestas tai tikrai gražėja. Labai gražus tas naujas gėlynas Vilniaus g. gale ir visai gerai atrodo parke prie dviračių tako. Liuks!

  • Gėlynai senų sukiužusių pastatų neužstos.

  • Jus geriau pasidomėkite apie tas „Josvainių gėlės“. Kiek teko girdėti darbuotojams vietoj algos siūlo įvairius maisto kuponus ir bando derėtis kad nereiktų mokėti pinigais. Darbinantis neduoda iškarto darbo sutarčių ir tempia laiką. Tik po ilgų maldavimų pradeda mokėti algą ir tais grynais… Klausimas ar ne „vokelyje“ :).

    Jei taip yra iš tikro, su tokia įmone reiktu savivaldybei nutraukti sutarti….

    • O geras! Net jei taip buvo, po šito komentaro nebebus – bijos.

  • Padaryk tokią akciją, nušluostyk nosį žaliujų partijai. Kada ateiti ?

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų