V. Beržonio nuotr.

Mieste atgimsta žolės riedulys

Mieste atgimsta žolės riedulys

Neseniai šeimą sukūrę panevėžietis ir baltarusė pasinėrę į savo mėgstamą darbą. Vytautas ir Ana Rekašiai įkūrė žolės riedulio klubą ir pradėjo treniruoti jaunąją kartą.

Mažiau nei prieš pusmetį įkurtas Panevėžio žolės riedulio klubas HC „Perkūnas“ turi kuo pasigirti – šiuo metu komandoje sportuoja daugiau kaip 30 vaikų, komandą treniruoja puikūs ir savo sportiniais pasiekimais galintys didžiuotis treneriai, o didžiausias palaikymas atkeliauja iš sportininkų tėvelių.

Įkūrė klubą

Žolės riedulio klubą Panevėžyje šių metų pavasarį įkūrė Ana ir Vytautas Rekašiai, kurie susipažino ir sukūrė šeimą būtent susieti žolės riedulio. Ana iš Baltarusijos atvyko gyventi į Panevėžį ir per metus jau gana neblogai pramoko kalbėti lietuviškai.

„Jau anksčiau buvo mintis atgaivinti žolės riedulį Panevėžyje, tačiau supratau, jog tai nėra toks paprastas procesas. Vienam treniruoti ir dar visus vadybos reikalus tvarkyti nėra paprasta. Tuomet susipažinau su Ana, persikėlėme į Lietuvą, ji yra įgijusi žolės riedulio trenerės specialybę. Susitvarkėme oficialius dokumentus ir tuomet nusprendėme ryžtingai veikti. Pristatėme sporto šaką, patikome vaikams ir tėveliams, vaikai atėjo į vieną kitą treniruotę, pradėjo lankyti, suformavome grupes. Šiuo metu turime apie trisdešimt 8–12 metų mergaičių ir berniukų. Treniruotes rengiame įvairiai – visiems kartu, o prieš varžybas stipriausiems vaikams treniruotes darome atskirai. Su Ana treniruotes vedame kartu, taip pat dar kalbamės su tėveliais, aptariame iškilusius reikalus“, – „Sekundei“ sakė V. Rekašius.

Nuteikia optimistiškai

Pokalbyje su „Sekunde“ abu žolės riedulio entuziastai papasakojo, kaip jiems sekasi naujajame klube, ir buvo optimistiškai nusiteikę kalbant apie šios sporto šakos perspektyvą Panevėžyje.

Rožyno progimnazijoje, kur treniruojasi „Perkūno“ klubo nariai, šią savaitę buvo surengtas pirmasis atgimusios sporto šakos turnyras. Po keturias berniukų ir mergaičių komandas varžėsi mero taurės turnyre.

Nors abi „Perkūno“ komandos užėmė ketvirtąsias vietas, jaunųjų panevėžiečių pasirodymas trenerius nuteikia optimistiškai.

„Jaunieji mūsų klubo nariai dar tik kelis mėnesius lanko treniruotes, todėl jiems sunku kovoti su ilgiau sportuojančiais varžovais. Anksčiau mes priešininkams pralaimėdavome 5–7 įvarčių skirtumu, o dabar tik 1–2. Progresas akivaizdus, einame teisingu keliu“, – „Sekundei“ sakė Ana Rekašius.

Panevėžyje vykusio turnyro nugalėtojais tapo vilniečiai. Mergaičių grupėje čempionėmis tapo Vilniaus „Žuvėdra“, antroje vietoje liko Šiaulių žolės riedulio akademija, trečioje – Širvintų sporto centras.

Tarp berniukų geriausiai sekėsi Vilniaus „Meteorui“. Antrąją vietą užėmė Šiaulių žolės riedulio akademija, trečiąją – Širvintų sporto centras.

Panevėžio „Perkūno“ mergaičių komandai atstovavo S. Stakėnaitė, G. Dirsytė, N. Narmontaitė, A. Žukauskaitė, V. Andrikonytė, E. Šaparnytė, A. Juzėnaitė, K. Bajarūnaitė, A. Stanevičiūtė, M. Sataitė.

Panevėžio „Perkūno“ berniukų komandoje žaidė A. Nagelis, J. Štopinis, J. Nagelis, D. Šautkulis, E. Šaparnis, R. Juzėnas, A. Šautkulis, A. Bartkevičius, D. Tvarijonas, L. Skuja, M. Čeputis, V. Kiela.

Abi mūsų miesto komandos debiutavo Lietuvos vaikų žolės riedulio pirmenybėse, kurios vyksta pagal regionus. HC „Perkūno“ berniukai ir mergaitės pretenduoja užimti trečiąsias vietas. Paskutiniame ture paaiškės galutinės vietos.

Panevėžio klubo HC „Perkūnas“ treneriai džiaugiasi mieste gausėjančia žolės riedulio bendruomene. Kiek anksčiau buvo surengtas turnyras „Mylime žolės riedulį“, kuris sukvietė visus sportininkų tėvelius, draugus ir giminaičius. Varžybose tėveliai turėjo progą susipažinti su sporto šaka, ją išbandyti, dalyvauti įvairiose užduotyse ir estafetėse. Vaikai mėgavosi ne tik žaidimu, bet ir tarpusavio bendravimu. Prizai ir šypsenos per visą renginį lydėjo gausų būrį entuziastų.

„Tėvai yra tie patys antri treneriai. Tai kiek naujoviškas formatas Lietuvoje, kai tėvai įsitraukia į klubo gyvenimą. Vaikams reikia dėmesio ir begalinės kantrybės, kokią, pavyzdžiui, turi gerbiamas treneris. Mūsų klube svarbiausia motyvacija, esame atviri visiems, o tėveliai didelė mūsų bendruomenės dalis. Esame demokratiški, todėl sprendimus priima visi klubo nariai. Tėveliai padeda, o mes stengiamės juos įtraukti į klubo veiklą. Organizavome šeimos turnyrą, kad visi galėtų išbandyti žolės riedulį ir pabūti kartu“, – sako Ana.

Treneriai – autoritetas

Vytautas ir Ana – didelis autoritetas vaikams, nes patys puikiai žaidžia žolės riedulį ir sukauptą patirtį gali perduoti jaunajai kartai.

Vytautas Rekašius puikiai prisimena savo pirmuosius žingsnius žolės riedulyje.

„Žolės riedulio karjera prasidėjo 1986 metais, kai pirmą kartą išbandžiau šią sporto šaką. Žolės riedulio treniruotės sudomino, o visai netrukus iškeliavome į pirmąjį turnyrą. Žaisti žolės riedulį buvo itin smagu ir įdomu. Tuo metu buvo suburta puiki komanda, kurios pagrindiniai žaidėjai dar iki dabar vis susirenka kartu pažaisti – dalyvaujame veteranų čempionatuose Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, o kartą į savaitę treniruojamės Panevėžyje“, – prisimena V. Rakašius.

Tuo metu Panevėžio „Olimpo“ vyrų komanda, treniruojama Virginijaus Kulišausko, daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje buvo neįveikiama. Panevėžiečiai dažnai, ypač uždarų patalpų pirmenybėse, savo varžovus triuškindavo net dviženkliu skirtumu.

Anos karjeroje buvo daugybė aukšto lygio rungtynių – Europos čempionatai, pasaulio lygos atrankos varžybos, Kazanės spartakiada. Kartu su nacionaline Baltarusijos rinktine iki 21 metų uždarose patalpose Ana yra pelniusi aukso medalius, daugelį metų atstovaudama Gardino „Ritmui“ buvo Baltarusijos nacionalinio čempionato aukso medalininkė. Šiuo metu Ana Rekašius ne tik treniruoja vaikus, bet ir pati rungtyniauja Šiaulių „Gintros“ moterų komandoje, su kuria jau spėjo tapti Lietuvos čempione.

„Jaučiame miesto valdžios dėmesį, mums puikias sąlygas suteikia Rožyno progimnazija. Žvelgiant į ateitį reikėtų, kad Panevėžyje būtų įsteigtas ir žolės riedulio trenerio etatas, nes tik profesionalus požiūris į šią sporto šaką gali duoti ilgalaikių ir gerų rezultatų. Žolės riedulys – olimpinė sporto šaka, todėl ir požiūris į ją turi būti teisingas“, – sako V. Rekašius.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų