P. ŽIDONIO nuotr.

Miestą su rajonu sujungs dviračių takais

Miestą su rajonu sujungs dviračių takais

Turėtų ne už kalnų būti tas laikas, kai dviračiais, paspirtukais ar žygiuojant su šiaurietiškomis lazdomis iš Panevėžio bus galima pasiekti ne tik artimiausias priemiestines gyvenvietes, bet ir Trakiškį, Naujamiestį, Daukniūnus, Skaistgirius bei Šeškuose ir Janališkiuose esančias sodininkų bendrijas.

Negana to, dviračių takas turėtų sujungti Skaistgirius su Paįstriu.

Suteikė viltį

Tokią viltį panevėžiečiams suteikė Susisiekimo ministerijos parengtas ir visuomenei ką tik pristatytas Lietuvos dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtros žemėlapis. Jame – dviračių takų vizija, iki 2035 metų turinti tapti realybe. Vizijos kaina – daugiau nei 300 milijonų eurų, kuriuos žadama skirti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei gauti iš Europos Sąjungos paramos fondų.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pabrėžia, kad rengiant žemėlapį buvo peržiūrėta visa jau įrengtų dviračių takų infrastruktūra, o dėl būtinybės tokių tiesti daugiau tartasi su Lietuvos automobilių kelių direkcija, išklausyti savivaldybių pasiūlymai. Taip pat kreiptas dėmesys į tai, ką dėl dviračių takų vienoje ar kitoje vietoje sako dviratininkų klubai.

Įrengiant naujus dviračių takus, pirmenybę žadama teikti vedantiems į priemiesčius.

Trakiškio ir aplinkinių vietovių gyventojams gera žinia – Susisiekimo ministerija turi planų iki šios gyvenvietės nutiesti dviračių taką. P. ŽIDONIO nuotr.

Trakiškio ir aplinkinių vietovių gyventojams gera žinia – Susisiekimo ministerija turi planų iki šios gyvenvietės nutiesti dviračių taką. P. ŽIDONIO nuotr.

Dešimtmečio svajonė

„Tai gerą naujieną pasakėte. Gal ir mes kada nors turėsime dviračių taką, kurio laukiame turbūt daugiau nei dešimtmetį. Deja, vilties iki šiol nebuvome gavę“, – išgirdusi, kad Susisiekimo ministerija į savo planus įtraukė ir dviračių tako tiesimą į Trakiškį, apsidžiaugė jo gyventojų bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė.

Pirmininkė svarstė, jog gali būti ir taip, kad sovietmečiu, kai priemiestinių gyvenviečių link buvo tiesiami dviračių takai, iki Trakiškio jis nenutiestas dėl pakeliui esančios karinės Pajuosčio teritorijos.

„Gal ir mes kada nors turėsime dviračių taką, kurio laukiame turbūt daugiau nei dešimtmetį. Deja, vilties iki šiol nebuvome gavę.“

J. Silgienė

„Kad ir kaip ten buvo, bet Trakiškis yra bene vienintelė priemiesčio gyvenvietė, neturinti dviračių tako. Neabejojame, kad žmonės bent jau vasarą į darbą važiuotų dviračiais ar paspirtukais, būtų patogu pasiekti miestą“, – sakė J. Silgienė.

Trakiškiečiai dar pernai surinko parašus ir įteikė rajono Savivaldybei prašymą iki gyvenvietės nutiesti dviračių taką. Tačiau Savivaldybė rajono gyventojams niekuo negalėjo padėti. Mat į Trakiškį vedantis kelias – respublikinės reikšmės, dviračių tako prie jo reikalingumą turėjo įvertinti Susisiekimo ministerija.

„Girdime, kad Pajuosčio kariniame dalinyje kurs aviacinio kuro bazę, tad automobilių, važiuojančių Trakiškio link, turėtų dar padaugėti. Taigi aišku, kad dviračių takas mums labai reikalingas“, – pabrėžė J. Silgienė.

Baigti tvarkyti į Berčiūnus vedančio dviračių tako dalį žadama iki lapkričio pradžios. P. ŽIDONIO nuotr. P. ŽIDONIO nuotr.

Baigti tvarkyti į Berčiūnus vedančio dviračių tako dalį žadama iki lapkričio pradžios. P. ŽIDONIO nuotr. P. ŽIDONIO nuotr.

Dviratininkams pavojinga

Dviračių takas būtinas ir į Naujamiestį, patikino šios seniūnijos vadovas Jonas Sankaitis.

Anot jo, tokios infrastruktūros vizijos piešiamos jau bene dvidešimt metų.

„Sutinku ne vieną žmogų, dviračiu važiuojantį Berčiūnų–Naujamiesčio keliu, ir kaskart pagalvoju, kad jam labai pavojinga“, – dėmesį atkreipė seniūnas.

Pasak J. Sankaičio, šios seniūnijos gyventojai yra išreiškę norą, kad dviračių takas vestų ir nuo Naujamiesčio į Liberiškį, norima ir tokio tako link Vadaktėlių.

Susisiekimo ministerijos paskelbtame žemėlapyje matyti, kad dviračių takai per sodininkų bendrijas eis nuo Piniavos per Šeškus ir bemaž pasieks Panevėžio aplinkkelį, taip pat nuo Bernatonių sieks Skaistgirius, nuo Berčiūnų – Daukniūnus. Tai pradžiugino ir Panevėžio seniūnijos gyventojus.

Kita vertus, seniūnas Saulius Skrebė atkreipė dėmesį, kad reikėtų tvarkyti dviračių taką, vedantį ir nuo Panevėžio iki Piniavos. Jo dangą seniai suardė medžių šaknys, populiarus takas tapęs sunkiai išvažiuojamu.

Dviračių takas suplanuotas ir iki Naujamiesčio. P. ŽIDONIO nuotr.

Dviračių takas suplanuotas ir iki Naujamiesčio. P. ŽIDONIO nuotr.

Pirmenybė sankryžai

Ministerijos žemėlapyje pažymėti dviračių takai – kol kas tik vizija. O realiai netrukus turi būti nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas šalia šiuo metu tvarkomos Smėlynės gatvės. Takas ves iki Panevėžio riboženklio.

Pradėtas tvarkyti ir dviračių takas, vedantis nuo Vakarinės gatvės Panevėžyje iki pat Berčiūnų pušyno.

Buvo skelbta, kad tako dalis nuo Nevėžio užtvankos Vakarinėje gatvėje iki susikirtimo su J. Janonio gatve bus sutvarkyta per vasarą, tačiau kol kas šalia jo – tik suverstų žemių kalnai.

„Ši dviračių tako atkarpa tvarkoma kartu su šalia esančios J. Janonio, Vakarinės ir Pramonės gatvių sankryžos rekonstrukcija, darbus atlieka ta pati įmonė. Įvertinus tai, kad žiedinę sankryžą svarbu įrengti kuo skubiau, dviračių tako tiesimas kiek pristabdytas“, – teigė Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

Anot D. Linkono, būsimą žiedinę sankryžą planuojama atidaryti jau spalio viduryje, o iki lapkričio turėtų būti baigta tiesti ir dviračių tako dalis Berčiūnų link.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų