I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Į miestą brovėsi ir girti

Į miestą brovėsi ir girti

 

Šventinį savaitgalį policijos pareigūnai Panevėžio apskrityje stebėjo sumažėjusį keliaujančiųjų srautą, tačiau ir jis vertinamas kaip dar ganėtinai nemenkas. Nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro apskrityje apsukti 588 automobiliai, iš jų vien Panevėžio mieste – 473. Nepaisant, kad visiems turėjo būti žinoma, jog automobilius akylai stebi ir tikrina policija, net keli vairuotojai surizikavo girti sėsti prie vairo ir prisidarė bėdų.

Nors šimtai apgręžtųjų atrodo daug, bet kalėdinį savaitgalį tokių turistų būta dar daugiau. Tuomet vien į Panevėžį neleista įvažiuoti 650 automobilių, o visoje apskrityje kelionę teko užbaigti 800-ams.

„Pastebime sumažėjusį judėjimą, bet vis tiek naujametį savaitgalį teko apsukti beveik 600 automobilių, bandžiusių į Panevėžio apskrities miestus patekti be priežasties. O tai yra daug“, – mano Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis.

Kontrolės postai ir šįkart buvo įrengti ant 4 pagrindinių įvažiavimo į miestą kelių, penktasis buvo mobilusis – pareigūnai stovėjo Velžio kelyje, taip pat nuvykdavo patikrinti kitų įvažiavimų, ties kuriais eismas ribotas kelio ženklais. Taip pat vyko vieši ir nevieši patruliavimai.

Pasak T. Martinaičio, per intensyvų tikrinimą apskrityje surašyti 4 administracinių nusižengimų protokolai dėl karantino taisyklių pažeidimo – po du Panevėžyje ir Rokiškyje. Intensyviau tikrintas ir vairuotojų blaivumas – tai daryta ir kelio postuose. Panevėžyje įkliuvo net šeši girti vairuotojai.

Apgręžė tūkstančius

Visoje šalyje šventinį savaitgalį apsigręžti teko daugiau nei 11 tūkst. vairuotojų. Vien sekmadienį per parą apgręžta per 3,8 tūkst., o dėl karantino nesilaikymo nubausti 149 žmonės. Daugiausia bausta už daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktus ir būriavimąsi viešojoje vietoje. Už judėjimo tarp savivaldybių draudimo pažeidimus nubausti 14 žmonių, dar trys – dėl šventinių vakarėlių organizavimo.

Masinės kontrolės postuose visoje Lietuvoje dirbo beveik 2 tūkst. policijos pareigūnų, o jiems padėjo dar apie 450 šaulių, karo policininkų, pasieniečių, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, policijos rėmėjų.

Nuo gruodžio vidurio, kai buvo įvestas judėjimo draudimas tarp savivaldybių, kontrolės postuose pareigūnai jau apgręžė apie 40 tūkst. transporto priemonių.

Laisvės aikštė ištuštėjo

Šįmet naujametė naktis Panevėžyje buvo išties neįprastai rami ir dėl karantino ribojimų, ir dėl užvertos Laisvės aikštės, ir dėl tarsi tyčia vidunaktį nusileidusio itin tiršto rūko.

Pasak T. Martinaičio, šventinę naktį nesurašyta nė vieno protokolo dėl viešosios tvarkos pažeidimų miesto širdyje. Dar Naujųjų išvakarėse Laisvės aikštė buvo užtverta – į ją patekti galėjo tik ten gyvenantieji. Vieną dieną tvarką prižiūrėjo saugos tarnyba, o kitą – Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė sako, kad sutinkant Naujuosius incidentų neužfiksuota – gyventojai nesibūriavo, o atėjusieji, išvydę užtvaras ir išgirdę perspėjimus, sukdavo atgal.

„Džiaugiamės, kad gyventojai atsižvelgė į prašymą nesibūriuoti, laikėsi ribojimų. Reikia padėkoti tiems, kurie laikosi reikalavimų, supranta situacijos rimtumą, įvertina grėsmę ir saugo savo bei kitų sveikatą. Labai smagu, kad gyventojai išgirdo ir laikėsi tų prašymų“, – sako Ž. Gaivenienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų