Minkštųjų kampų pasirinkimas didelis, galima rasti ir L, ir U formos, įvairių spalvų. Nemažai pirkėjų domisi, ar baldas turi miegojimo funkciją – toks pasiūlymas leidžia išspręsti bent tris problemas, pažįstamas nedidelių būstų gyventojams.
Pirmoji problema – vietos trūkumas. Nemažai žmonių sutinka, kad keliolikos kambarių namas nereikalingas. Tačiau gana daug atvejų, kai norėtųsi truputį erdvesnio būsto. Gal antro aukšto. Galbūt priestato. O gal šiek tiek didesnės svetainės. Deja, papildomų kvadratinių metrų neatsiranda iš niekur.
Antroji problema – netvarkingas apstatymas. Gyvenamojo ploto mažai? Svetainė yra ir miegamasis? Galbūt dienos poreikiams tiktų sofa su foteliais, o nakties poreikiams – lova? Abu baldai šiaip taip tilptų? Bet ar tuomet liktų kiek nors laisvos vietos? Ar nereikėtų laviruoti bandant prasprūsti pro mažus tarpelius? O kaipgi interjero dizainas, kai viskas sugrūsta. Ar tai galima pavadinti dizainu?
Trečioji problema – pinigų trūkumas. Kiekviena prekė turi savo kainą. Jei imatės remonto, tikėtina, kad galutinė suma bus didesnė, nei planavote. Kiekvienas baldas taip pat įvardijamas tam tikrais skaičiais su € simboliu.
Trys klausimai, trys sudėtingi galvosūkiai – vienas atsakymas. Jei trūksta vietos, daug baldų neprisipirksite. O jei ir prisipirksite, tuštės piniginė. Kokia išeitis? Miegoti pritaikyti minkštieji kampai mažo būsto svetainei suteikia ne tik papildomo funkcionalumo, bet ir estetinės darnos. Beje, kartais tokie baldai savo kaina stebina net labiau nei funkcionalumu.
Smagu išspręsti problemas. O ar vienas baldas gali turėti solidžių privalumų? Iš tiesų gali.
Patogumas dieną. Prisėsti paskaityti? Pažiūrėti televizorių? Nusnūsti tingią popietę? Išgerti arbatos su draugais? Visa tai užtikrina vienas minkštasis baldas. Dieną turite visavertę svetainę, kurioje malonu imtis mėgstamos veiklos ar pailsėti.
Patogumas naktį. Pasirinkote išskleidžiamą minkštąjį kampą? Ir netgi su patalynės dėže? Vadinasi, atslinkus vakarui svetainė paverčiama tikrų tikriausiu miegamuoju.
Be minėtų dalykų, reikėtų aptarti ir estetinį aspektą. Modelių, spalvų ir raštų tiek, kad net išrankiausi pirkėjai turėtų išsirinkti. Kiekvienam patiks, kaip pagražėja patalpa. Dieną ji tvarkinga, reprezentatyvi (karantino metu ne gėda įsijungti kamerą dalyvaujant nuotoliniame posėdyje, o po karantino ir laimėjus kovą su virusu – pasikviesti svečių).
Kada perkami nauji baldai? Kai susidėvi seni, kai turimų baldų dizainas ar funkcionalumas nebetenkina arba kraustantis į naują būstą. Būna taip, kad pradėjus domėtis susiduriama su informacijos stygiumi.
Ne visos temos išplėtotos lietuvių kalba. Nusprendėte pasidomėti, kokių interjero pavyzdžių pateikia užsienio dizaineriai? Norite pasižvalgyti į gražias baldų nuotraukas ir atsirinkti, kas priimtina jums? O ar žinote, kaip angliškai „minkštasis kampas“? Soft angle? Ne. Soft corner? Šį tą rastumėte. Tačiau yra kita sąvoka, atverianti informacijos klodus, – sectional sofa.
Štai tokios vertimo žabangos. Angliška sąvoka neturi nieko bendro su kampiniu baldu. To nežinant ir norint surasti informacijos užsienio kalba, tarsi atsimušama į sieną.
Nors mūsų aptariamas baldas lietuviškai nevadinamas sofa, vis dėlto „giminystės ryšiai“ aiškiai matomi. Minkštas kampas – tarsi sofos evoliucija, įvairių funkcijų turtingesnis pasirinkimas.
Svarbiausia, kad tas pasirinkimas leidžia išlaikyti pusiausvyrą. Tai klausimas, uždavinys ir galvosūkis. Jis ypač aktualus, kai kambarių mažai. Todėl džiugu, kad yra baldų, kuriais apstačius kambarį lyg ir vietos padaugėja, ir bendras vaizdas tampa gražesnis. Minkštųjų kampų, tiek turinčių miegojimo funkciją, tiek jos neturinčių, siūloma įvairiose parduotuvėse. Pasirinkti įmanoma ne tik pagal skonį, poreikius, bet ir pagal kišenę.