Metus palydėjo šventiniais turnyrais

Prieš pat didžiąsias metų šventes miesto jaunieji rankininkai varžėsi draugiškame rankinio turnyre, o R. Sargūno sporto gimnazijos krepšininkės nugalėjo Panevėžyje vykusiame turnyre.

Metus gera nuotaika baigė krepšinio trenerės Rimos Daunienės auklėtinės. Prieš didžiąsias metų šventes Panevėžyje vyko tarptautinis krepšinio turnyras, skirtas treneriui Raimundui Sargūnui atminti.

Antrus metus iš eilės vykusiame krepšinio turnyre varžėsi 15-metės merginos ir 16-os metų vaikinai.

Merginų turnyre kovojo 5-ios mergaičių komandos, žinoma, jų gretose – R. Sargūno gimnazijos merginų krepšinio ekipa. Į Panevėžį rungtyniauti atvyko Alytaus, Vilniaus krepšininkės ir viešnios iš Latvijos.

Komandos žaidė vieno rato sistema. Po visų rungtynių pirmąją vietą iškovojo R. Sargūno sporto gimnazijos merginų komanda. Ji 61:56 įveikė Latvijos Tukumo miesto komandą, nesunkiai 55:35 nugalėjo Daugpilio merginų ekipą, net 53:26 sutriuškino sostinės atstoves, 51:35 nepaliko vilčių Alytaus ekipai.

Panevėžietės, laimėjusios visus mačus, pelnytai iškovojo turnyro taurę. Aukštaičių komandos geriausia žaidėja pripažinta Justina Oficerovaitė. Rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidusi Justina yra „Talentų“ kartos U-15 komandos kandidatė.

Nugalėtojų gretose žaidė U. Mikštaitė, E. Mikštaitė, J. Oficerovaitė, G. Muravjova, K. Grybauskaitė, E. Stasiūnaitė, E. Gadeikytė, M. Mužaitė, G. Vildzevičiūtė, G. Zalatorytė, E. Valuntaitė ir E. Misevičiūtė.

Antroji vieta atiteko Tukumo merginų komandai.

Praėjusiais metais Panevėžio vaikinų komanda buvo prizininkų gretose, šiemet liko ketvirta.

Žymus šalies krepšinio treneris panevėžietis Raimundas Sargūnas mirė 2002-aisiais. R. Sargūnas treniravo tokias krepšinio žvaigždes kaip Arvydas Sabonis ir Šarūnas Marčiulionis. Jis taip pat ugdė Gintaro Einikio, Raimondo Čivilio, Vitoldo Masalskio, Jono Kazlausko ir kitų buvusių žinomų krepšininkų meistriškumą. R. Sargūnas yra treniravęs Lietuvos moksleivių rinktinę, Kauno „Žalgirio“, Panevėžio „Lietkabelio“ komandas. Barselonos olimpiadoje jis buvo vyrų rinktinės trenerio Vlado Garasto asistentas. 2015-aisiais Sporto gimnazija pavadinta R. Sargūno vardu.

Kalėdinis rankininkų turnyras

2016 metus įspūdingais sportiniais rezultatais baigė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro jaunieji rankininkai. Lietuvos čempionatuose dalyvavo aštuonios berniukų komandos ir visos pateko į finalines varžybas.

Lietuvos čempionais tapo U-19, U-17, U-12 komandos, antrąsias vietas iškovojo U-13 ir U-11, trečiąsias U-14 ir U-10, ketvirta buvo U-15 komanda. Bendroje Lietuvos čempionatų įskaitoje Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro rankininkai užėmė pirmąją vietą. Rankinio komandas treniruoja treneriai Valdemaras Burba, Sergejus Sokolovas, Petras Mečionis, Mindaugas Vėta.

Sėkmingus 2016-iuosius Panevėžio KKSC rankininkai baigė tradiciniu kalėdiniu rankinio turnyru „4 prieš 4“. Jame varžėsi 2004–2005 m. gimę rankininkai (jie pasidalijo į aštuonias komandas) ir šešios 2006–2007 m. gimusių jaunųjų rankininkų komandos.

Pirmajame vyresnių žaidėjų turnyre nugalėjo „Grifo“ komanda. Finale po baudinių serijos ji pranoko KKSC ekipą. Trečiąją vietą užėmė HC „Panevėžys“ rankininkai – mažajame finale įveikė „Griaustinio“ ekipą.

Aikštelėje vyko atkaklios kovos, netrūko gerų emocijų, gražių žaidimo epizodų. Šįkart nebuvo renkami geriausieji, saldžiais kalėdiniais prizais buvo apdovanoti visi turnyre dalyvavę rankininkai.