Paskutinio praėjusių metų kūdikio – Emilio gimimas gruodžio 31-ąją taip pat buvo staigmena jo tėveliams, dabar kasmet gimtadienį jis švęs pokšint fejerverkams.

Metų virsmą pasveikino berniukai

Metų virsmą pasveikino berniukai

 

Sakoma, kad kūdikiai patys pasirenka, kada ateiti į šį pasaulį. Šiemet senuosius metus Panevėžyje išlydėjo net trys gimę mažyliai, o pirmąją Naujųjų metų dieną juos pasveikino du naujametiniai krykštaujantys stebuklai.

Pirmasis 2019-ųjų metų kūdikis Panevėžio ligoninėje – Deimantas pasaulį išvydo vos nurimus fejerverkų triukšmui – nepraėjus nė valandai po sausio 1-osios vidurnakčio. Kaip pasakojo pirmagimio sulaukusi Sonata Sustumienė, pagal gydytojų prognozes sūnus turėjo gimti sausio pradžioje, tad artėjant termino dienai pagalvodavo, ar tik nebus naujametinės staigmenos.

„Tikėjausi, kad gali būti visko, bet Naujuosius metus norėjosi sutikti ramiai, namuose su šeima. Tiesa, dar pro gimdyklos langą spėjau pamatyti ir fejerverkus. Bet dabar visus Naujuosius galėsime švęsti namuose, nes turėsime ypatingą progą“, – šypsosi laiminga mama.

Sonata atviravo, kad toks lemtingas atsitiktinumas gal ne šiaip sutapimas – jųdviejų su vyru Edgaru pirmagimis gimė per savo senelio gimtadienį – anūką ir senelį skiria 83-ejų metų skirtumas. Nors tėveliai dar prieš gimstant mažyliui buvo išrinkę net kelis vardus, tačiau tik susitikus su taip ilgai lauktu sūneliu suprato, kad Deimanto vardas jam labiausiai tinka.

Kelios minutės prieš aštuntą valandą vakaro pasaulį išvydo ir pirmoji šių metų panevėžietė – Lėja. Jos mama Aušra Dzeliauskaitė pasakojo, kad mažylė turėjo gimti per Kalėdas, tačiau dukrytė niekur neskubėjo. Kadangi mama ir kūdikis jautėsi puikiai, gydytojai leido dar nešioti savo stebuklą. Bet naujametę naktį mama pajuto, kad taip ilgai lauktas susitikimas – jau netrukus. Nors naktis buvo beveik be miego, tiek mama, tiek ir pirmagimė Lėja jaučiasi puikiai.

„Tai turėjo būti Kalėdinė dovana, bet gavosi naujametinis stebuklas“, – šypsosi pirmosios 2019-ųjų panevėžietės mama.

Pirmasis 2019-ųjų metų kūdikis Panevėžio ligoninėje – Deimantas pasaulį išvydo vos nurimus fejerverkų triukšmui – nepraėjus nė valandai po sausio 1-osios vidurnakčio. Mažylio mama S. Sustumienė džiaugiasi, kad dabar Naujieji jų šeimoje bus ypatinga diena.

Brangiausia dovana

Paskutinę praėjusių metų dieną Respublikinės Panevėžio ligoninės akušerijos skyriuje taip pat nebuvo ramu – gruodžio 31-ąją pasaulį išvydo du berniukai ir viena mergytė. Kaip pasakojo paskutinio metų kūdikio, pasibeldusio apie 17 val., mama, tai buvo savotiška staigmena jų šeimai. Pagal gydytojų prognozes sūnus, gavęs Emilio vardą, turėjo gimti sausio pradžioje. Mama džiaugiasi, kad mažylis – labai ramus berniukas. Namuose jo laukia ne tik tėtis, bet ir devyniais metais vyresnis brolis.

„Gimė tikrai įsimintiną dieną, kasmet gimtadienį švęsime su fejerverkais“, – šypsosi I. Galinytė-Volotkienė.

Dar vienas mažylis, gimęs paskutinę metų dieną, gavo Arono vardą. Kaip pasakojo mažojo panevėžiečio mama Toma Kurmytė, sūnaus gimimo ji su vyru laukė jau nuo Kalėdų, bet sūnus neskubėjo, tarsi būtų ruošęsis ypatingai dienai. Mažylis, kuriam vardą laimingi tėvai išrinko vos tik sužinoję, kad gims sūnus, yra pirmas vaikas šeimoje ir kol kas vienintelis anūkas seneliams.

„Nuo šiol gruodžio 31 d. švęsime ne tik Naujuosius, bet ir du gimtadienius – vyro ir sūnaus. Arono tėtis savo gimtadienio proga gavo brangiausią dovaną – sūnų“, – lemtingą sutapimą atskleidė T. Kurmytė.

Švęs su visu pasauliu

Gimtadienį paskutinę metų dieną kartu su visu pasauliu švęs ir Jogailė. Kaip pasakojo iš karto su ilgomis kasomis gimusios mažylės mama Aldona Gučaitė, dukrytės atėjimo šeima laukė dar prieš Kalėdas, bet mažoji vis delsė. Tik gruodžio 30-osios naktį Aldona pajuto, kad susitikimo diena jau atėjo. Biržų rajone gyvenanti A. Gručaitė atviravo vos spėjusi atvykti į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Pakeliui vyras dar paklausė, ar suspės, galbūt geriau būtų pasirinkti artimesnę Pasvalio ligoninę, bet viskas baigėsi gražiu susitikimu su nauja šeimos nare. Vieniems seneliams tai septinta anūkė, kitiems – vienuolikta.

„Nuo atvykimo iki lemtingo susitikimo praėjo vos pusantros valandos – mažoji pasaulį išvydo keliasdešimt minučių po vidurnakčio. Norėjome, kad būtų gruodinukė, ir suspėjome. Gimė ypatingą dieną, bet svarbiausia, kad sveika. O mums dviguba dovana, nes labai laukėme sesės, ypač trejų su puse brolis Kristupas“, – šypsosi mama.

Praėjusiais metais Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo priimtas 1221 gimdymas, tačiau vaikučių priskaičiuojama daugiau, mat gimė net dešimt porų dvynukų. Lyginant su ankstesniais metais, pernai gimė 143 kūdikiais mažiau, nors į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyksta gimdyti moterys kone iš visos apskrities – Kupiškio, Rokiškio, Biržų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų