Metų panevėžiečiams – garbės karūna

Metų panevėžiečiams – garbės karūna

Jau tapo tradicija, kad stovint ant Naujųjų metų slenksčio, Panevėžys renka savo geriausius, iškiliausius, daugiausia gero kitiems padariusius gyventojus. Kas šiemet labiausiai nusipelnė metų panevėžiečio vardo?

Metų traukiniui visu greičiu artėjant link galinės stotelės, neapleidžia noras dar kartą žvilgtelėti atgal ir įvertinti kiekvieną įveikto kelio vingį, kelionės patirtį, bendrakeleivių pasiekimus. Jau tapo tradicija, kad prie Naujųjų slenksčio artėjantis Panevėžys taip pat pažvelgia į praeitį ir atkreipia dėmesį į savo geriausius, iškiliausius, daugiausia gero kitiems padariusius žmones.
2016-ieji užbaigiami paskelbiant labiausiai nusipelniusių šių metų panevėžiečių vardus. Kandidatūras garbingam vardui pelnyti siūlė visi, kurie matė tuos žmones dirbančius ir kuriančius, įvertino jų veiklą ir pastangas. O geriausius iš geriausiųjų išrinko Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko vadovaujama darbo grupė.

2016-ųjų Metų panevėžiečiais skelbiami agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus vadovė Irma Zabulionytė, Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja ginekologė onkologė Stasė Melaikienė, poetė Elvyra Pažemeckaitė, dailininkas Ramūnas Grikevičius ir „Kalnapilio-Tauro grupės“ gamybos vadovas Antanas Laučys.

Gražią tradiciją puoselėja ir dienraščio „Sekundė“ bei savaitraščio „Panevėžio balsas“ redakcija. Vykstant Metų panevėžiečių rinkimams įsteigiama speciali nominacija „Už žmogiškumą“ ir įteikiamas apdovanojimas. Redakcijos sprendimu šiemet šios nominacijos laureatu tapo Panevėžio vyskupijos kurijos ekonomas, Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas Romualdas Zdanys.
Vienija geriems darbams

Dvasininkas įvertintas už darbą su Panevėžio jaunimu, originalias idėjas puoselėjant dvasingumą ir skleidžiant gerumą, už meilę panevėžiečiams. Dr. R. Zdanio originalios idėjos vienija miesto bendruomenę geriems darbams.

Dvasininko iniciatyva restauruotas Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos namų rūsys ir jame įrengta jauki erdvė jaunimui. Daug metų buvusios apleistos patalpos dabar tapo jaunų žmonių traukos centru. Čia kiekvieną dieną jie gali leisti laisvalaikį – klausytis muzikos, žaisti stalo žaidimus, žiūrėti filmus, susitikti su įdomiais žmonėmis ir tiesiog bendrauti jaukioje aplinkoje.

Kunigas R. Zdanys vienintelis Panevėžyje dvasininkas, atkreipęs visuomenės dėmesį į gyvūnų globą. Jau dvejus metus iš eilės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventoriuje minima Pasaulinė gyvūnų diena sutraukia didžiulį būrį ne tik miesto, bet ir rajono gyventojų su savo augintiniais.
Aukštaitijos sostinę Lietuvoje išgarsino ir šio dvasininko iniciatyva Panevėžyje užsienio menininkų kuriamos įstabios kalėdinės prakartėlės.

Žinia apie įvertinimą dr. R. Zdaniui buvo labai netikėta. „Dirbame, tiksliau, tarnaujame žmonėms, kurie mumis patikėjo, tikrai ne dėl įvertinimų ar apdovanojimų. Man darbas – tai pašaukimas, gyvenimo būdas. Kai jis yra įvertinamas – džiugu. Vadinasi, pastangos nenuėjo veltui – buvo eita teisinga linkme“, – sako dvasininkas.

Ir varge, ir ligoje

Agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus, Šeimos namų vadovės I. Zabulionytės veikla geriausia žinoma likimo nuskriaustiems, į bėdą patekusiems žmonėms. Šimtai jų Šeimos namuose rado atjautą ir paguodą, duonos kąsnį ir pastogę.
Metų panevėžiete I. Zabulionytė išrinkta už puikų vadovavimą įstaigai, nuoširdumą ir paramą, pagalbą ištikus bėdai.

seimos-namai-irma-zabulionyte-1

Irmos Zabulionytės vadovaujamuose Šeimos namuose šimtai į bėdą patekusių žmonių rado prieglobstį ir užuojautą.

Įvertinimas Šeimos namų vadovei buvo gana netikėtas, bet malonus. „Gerai, kad tavo darbą vertina. Tačiau šis įvertinimas skirtas ne tik man, o visiems kartu dirbantiems žmonėms. Jeigu mes buvome pasiūlyti apdovanoti, atrinkti iš visų to vardo nusipelniusiųjų, tai įrodymas, kad agentūros pagalba žmonėms reikalinga“, – tvirtina I. Zabulionytė, pasirengusi ir toliau kiek galėdama padėti bėdų prispaustiems žmonėms.

„Šis įvertinimas skirtas ne tik man, o visiems kartu dirbantiems žmonėms. Jeigu mes buvome pasiūlyti apdovanoti, atrinkti iš visų to vardo nusipelniusiųjų, tai įrodymas, kad agentūros pagalba žmonėms reikalinga“

I. Zabulionytė

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja ginekologė onkologė S. Melaikienė įvertinta už profesionalumą, rūpinimąsi pacientais, gebėjimą laiku ištarti reikalingą žodį.

Per trisdešimt darbo metų gydytoja Stasė Melaikienė su savo ligonėmis buvo pačiomis skaudžiausiomis ir šviesiausiomis valandomis.
Trisdešimt metų Panevėžyje dirbanti iš Biržų kilusi medikė kartu su sunkios ligos ištiktomis savo pacientėmis dažnai būna kaip viena šeima. Kartu ir liūdi, ir džiaugiasi, problemas sprendžia, vaikelių, o kartais jau ir anūkėlių laukia. Sunkiai susirgusioms moterims reikia išmokti susigyventi su liga, o šiuo atveju gydytojos žodis, jos palaikymas – labai svarbūs ir reikšmingi. Onkologės pacientės net ir pasveikusios nelieka be gydytojos dėmesio.

Gydytoja S. Melaikienė dėkoja žmonėms, siūliusiems jai suteikti šį garbingą vardą, ir mano, kad dauguma jos kolegų yra to paties verti – dirba negailėdami savęs.
„Kalnapilio-Tauro grupės“ gamybos vadovas A. Laučys Metų panevėžiečiu tapo už sėkmingą ilgametį vadovavimą bendrovės „Kalnapilio-Tauro grupės“ gamybai taikant teisingumo, komandinio darbo ir orientacijos į tikslo siekimą principus, profesionalumą, visuomeninę veiklą bei socialines iniciatyvas.

Kūrybingi metai

grikevicius

Dailininkui Ramūnui Grikevičiui besibaigiantys metai buvo įdomūs ir kūrybingi.

Dailininkas R. Grikevičius Metų panevėžiečiu išrinktas už Panevėžio dailės garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
Besibaigiantys 2016 metai dailininkui buvo kūrybingi ir sėkmingi – jis sako, kad vieną garbingą įvertinimą šiemet jau pelnė. Panevėžio miesto savivaldybė pirmąkart skyrė Kultūros ir meno premijas – vienas iš šios premijos laureatų dailininkas ir buvo R. Grikevičius.

Dailininkui Ramūnui Grikevičiui besibaigiantys metai buvo įdomūs ir kūrybingi.
Meninkas įvertintas už personalines parodas, dalyvavimą prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose, grupinėse parodose, meno mugėse. Anot Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus, R. Grikevičius vienintelis iš miesto antrą kartą pakviestas dalyvauti prestižiškiausioje šalies parodoje – Vilniaus tapybos trienalėje. Menininkas siūlo idėjas ir rūpinasi, kad jos būtų originaliai įgyvendintos puošiant Panevėžio miestą, jo reprezentacija, užsiima dailės pedagogika.

„Po vieno įvertinimo kito jau nesitikėjau. Gal per daug tos garbės“, – svarsto R. Grikevičius, net nežinojęs, kad jo vardas buvo tarp galimų kandidatų.
Šiemet daug naujų darbų sukūręs, parodų, taip pat ir personalinių, ne tik Panevėžyje, bet ir Vilniuje surengęs dailininkas sako, kad ir ateinantys metai prasidės paroda. Sausio pradžioje ji bus surengta sostinėje.

e-pazemeckaite

Metų panevėžietė Elvyra Pažemeckaitė tikina, kad „Literatūrinės žiemos“ renginių organizavimas – daugybės žmonių nuopelnas.

Metų panevėžietė poetė E. Pažemeckaitė įvertinta už literatūrinės kultūros puoselėjimą, organizuojamus festivalius „Panevėžio literatūrinė žiema“. Ji tikina, kad niekaip negali to įvertinimo priimti kaip asmeninio.

„Jeigu būtų už poeziją, galėčiau sakyti, kad skirtas tik man, o „Panevėžio literatūrinė žiema“ – daugelio žmonių veiklos vaisius. Viena jos niekaip negalėčiau organizuoti. Džiaugiuosi, kad kadaise išsakyta idėja taip gražiai prigijo ir plėtojama toliau. Šiemet vyko jau tryliktoji „Literatūrinė žiema“. Suteiktą garbę dalinuosi su G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, su Greta Ratkute, Soveiga Ska ir daugybe kitų prisidėjusių žmonių“, – „Sekundei“ teigė poetė.

Iškilminga Metų panevėžiečių apdovanojimo ceremonija įvyks gruodžio 15 dieną 18 valandą Santuokų rūmuose. Jiems bus įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų