Metų mokytojas užduotis skiria ir telefonu

Metų mokytojas užduotis skiria ir telefonu

 

Triukšme, bet darbiniame, sutikome Panevėžio rajono Metų mokytojo vardą pelniusį Velžio gimnazijos geografijos mokytoją Kęstutį Bražinską. Luktelėjęs pertraukos ir išlydėjęs dar triukšmingiau nusiteikusią klasę, jis sutiko prisiminti, kodėl pasirinko tokį nelengvą darbą.

„Ką tik kalbėjome apie Kolumbo kelionių naudą, kaip mes dabar turėtume gyventi, jei nebūtų tų žygių“, – pokalbį apie savo kelią pradėjo K. Bražinskas,

Jis mokykloje skaičiuoja jau 37 metus. Šiuo metu, be Velžio gimnazistų, geografijos moko ir Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos auklėtinius.

„Kai rinkausi specialybę, gal ne pedagogo profesija man patiko, o pati geografija. Nejaučiau polinkio mokyti, bet pirmosios praktikos metu pakeičiau nuomonę. Supratau, kad pataikiau į savo vėžes, nes patiko būti tarp vaikų, radau su jais bendrą kalbą“, – prisimena mokytojas.

Anot jo, neišvengiamai būna akimirkų, kai apima abejonės dėl tokio sprendimo, bet vis tiek neabejoja, kad mokykla – teisingiausias jo kelias.

Išnaudoja technologijas

Per beveik keturis mokytojavimo dešimtmečius K. Bražinskas matė, kaip keitėsi mokykla. Anot jo, net XIX a. suaugusieji buvo prastos nuomonės apie jaunimą.

„Kažkas pasikeitė, kažkas ne. Bet jau ne pirmas amžius, kai mokytojas klausia savo mokinių: „Kas iš jūsų, vaikai, bus?“ – svarsto pedagogas.

Jo nuomone, tai suaugusiajam reikia keistis ir vytis jauną žmogų, derintis prie jo.

Mokiniai, pasak mokytojo, ir šiais laikais labai smalsūs, domisi mokslu ir yra kūrybingi. Tik tas telefonas – kaip amžiaus nelaimė. Šis technologijų stebuklas per daug užvaldęs jaunąją kartą. Bet pedagogas supranta, kad vien drausminimo neužtenka, ir ieško būdų, kaip iš blogų dalykų išpešti naudos. Todėl K. Bražinsko ugdytiniai per geografijos pamokas atsakymų į vadovo klausimus kartais turi teisę ieškoti telefonuose.

Svarbiausia požiūris

Pedagogo nuomone, viskas tiek švietimo srityje, tiek gyvenime priklauso nuo požiūrio – jei į tam tikrus dalykus žvelgiama negatyviai, jie ir erzina.

„Reikia visada rasti gerąsias blogybės puses“, – konstatuoja Velžio gimnazijos šviesuolis.

Anot pedagogo, kitokia dabar ir mokykla. Ji tokia kompiuterizuota, kad prieš dvidešimt metų tai būtų atrodę utopija. Po kompiuterį turi ne tik pedagogai, bet ir mokiniai, gimnazijoje stovi pirmas šalyje 3D spausdintuvas, vykdoma labai daug įvairiausių projektų.

Neatsilikti nuo viso to tenka net ir vyresnio amžiaus mokytojui.

O paklaustas, ar yra tekę sulaukti mokinių išdaigų, K. Bražinskas tik nusijuokia, kad be jų mokykla nė neįsivaizduojama.

„Kas per mokinys, jei nekrės pokštų? Panervina jie ir mane, bet tikriausiai ir aš juos ne mažiau nervinu su savo užduotimis bei mokslais“, – juokiasi pedagogas.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų