Metų mokytoja: esu labai turtinga

Metų mokytoja: esu labai turtinga

 

„Šiuo metu mokau 25 smalsius antrokus. Manau, esu labai „turtinga“. Darbas džiugina, nes kasdien atrandu pačius netikėčiausius dalykus. Visada įdomu išbandyti ką nors naujo. Vaikai man suteikia įkvėpimo ir energijos“, – į gerus ir blogus, išdaigininkus ir teisuolius ugdytinių neskirsto ir Metų mokytoja Panevėžyje išrinkta A. Lipniūno progimnazijos pradinio ugdymo ir anglų kalbos pedagogė Vaida Kielienė.

Ji ypač daug dėmesio skiria gamtamoksliniam mokinių ugdymui, rengia ir įgyvendina miesto, nacionalinius ir tarptautinius projektus. Ėmėsi iniciatyvos įtraukti visą švietimo įstaigą į darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programą „Darni mokykla“.

Šias temas V. Kielienė sėkmingai integruoja į pamokas, klasės valandėles, kūrybinę ir kitą ugdomąją veiklą.

„Apie mokytojo darbą svajojau nuo mažens. Turėjau daug puikių mokytojų, kurie padėjo, nukreipė, paskatino. Padėti vaikams norėjau ir aš, todėl pasirinkau tokią profesiją“, – pasakoja jau 20 metų A. Lipniūno mokykloje, kurią ir pati kadaise lankė, besisukanti V. Kielienė.

Bendraujant su vaikais, anot jos, labai svarbu stengtis suprasti, kas jiems aktualu, kas būtų įdomu.

„Kuriu demokratiškus, pasitikėjimu grįstus santykius, kur bendravimas būtų lygiavertis, o mokinys nebijotų pasidalyti rūpesčiais, drąsiai priimtų mokymosi iššūkius, nebijotų klysti, klaidas priimtų kaip tam tikrą patirtį ir galimybę tobulėti“, – vardija pedagogė ir, kaip kiti jos kolegos, nesutinka, jog jaunoji karta vis blogėja.

Vaidos nuomone, vaikai visais laikais buvo panašūs: smalsūs, aktyvūs, linksmi. Dabar tiesiog šiek tiek kitokie. Todėl ir mokytojas negali būti toks kaip anksčiau.

Vis daugiau ugdymo turinio keliauja į skaitmeninę erdvę, sukurta įvairių mokymuisi skirtų svetainių, kur galima domėtis, šviestis. Mokiniams reikia daugiau praktinės veiklos, kad jie patys ieškotų, išbandytų ir atrastų.

„Svarbiausia sudominti vaikus, rasti su jais bendrą kalbą ir bendrus interesus“, – šiuolaikinio mokytojo pagrindinę taisyklę įvardija pašnekovė.

Deja, anot jos, visuomenės nuomonę apie vaikus pakeisti sudėtinga. Galbūt tik tinkamai išugdyti mokiniai kada nors ims galvoti kitaip, o tai jau yra pedagogo misija.

„Aš manau, kad mokytojo darbas yra labai prasmingas, įdomus, kupinas pokyčių“, – akcentavo V. Kielienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų