„Metų bibliotekininko“ apdovanojimas keliaus į Piniavą

„Metų bibliotekininko“ apdovanojimas keliaus į Piniavą

Pandemija pakoregavo kasmetinę Panevėžio rajono bibliotekininkų šventę „Ištikimi knygai“. Šiemet ji vyks nuotoliniu būdu virtualioje „Teams“ erdvėje gruodžio 18 d. 11 val.

Tradiciškai renginyje bus paskelbtas ir pagerbtas Panevėžio rajono „Metų bibliotekininkas“. Šiemet ši garbinga nominacija suteikta Piniavos kaimo bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei Jolantai Šimeliūnienei.
J. Šimeliūnienė šio vardo nusipelnė didele meile Piniavos bibliotekai ir skaitytojams. Bibliotekininkė įdėjo daug triūso įrengiant naują biblioteką Piniavos žmonėms. Teko didelis darbas bibliotekai ne tik tvarkantis po gaisro mokyklos pastate, bet ir statant, įrengiant bei perkraustant biblioteką į naująjį priestatą. J. Šimeliūnienė ne tik planavo erdves, braižė baldų sustatymo projektus, bet ir rūpinosi, kad skaitytojai gautų naujų knygų.
Jau senokai, dar būdama mažiausia rajone, Piniavos biblioteka buvo labai mėgstama vaikų. Už lentynų, ant grindų susėdę mokinukai skaitė knygas ir džiugino bibliotekininkę. Tai ypač retas reiškinys, parodantis, kad vaikų skaitymo skatinimui Piniavoje skiriamas labai daug dėmesio. Prie to, aišku, prisideda vaikų tėvai, mokykla.
Bibliotekoje vykstančių vasaros stovyklų metų vaikams rengiami pažintiniai žygiai po Piniavos apylinkes, įvairios edukacijos. 2018 m. Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos konkurse „Biblioteka – mažųjų draugas“ Piniavos bibliotekai skirta I vieta Lietuvoje.
Kasmet naujomis knygomis savo lentynas biblioteka papildo dalyvaudama „Metų knygos rinkimuose“.
Piniavos bibliotekoje ne tik knygų, bet ir įvairių veiklų siūloma ir suaugusiesiems. J. Šimeliūnienė Piniavos gyventojams organizuoja kompiuterinio raštingumo mokymus. Bibliotekoje piniaviečiai gali susitvarkyti kasmetines pajamų deklaracijas.

Virtualaus renginio „Ištikimi knygai“ metu J. Šimeliūnienei suteiktas „Metų bibliotekininko“ apdovanojimas bei paskatinamoji premija bus nuvežti į Piniavą ir saugiai įteikti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų