Biliardo turnyras

Metai palydėti šventiniu biliardo turnyru

Prieš pat didžiąsias metų šventes „Alex“ boulingo ir biliardo klube prie kalėdinės eglutės buvo surengtos paskutinės 2016-ųjų Panevėžio biliardo federacijos varžybos.

Baigiamuoju akordu tapo tarpmiestinis draugiškas biliardo turnyras – susitiko Panevėžio ir Šiaulių žaidėjai. Tai ne pirmas šių dviejų miestų turnyras, tad ir panevėžiečiai, ir jų kaimynai gana gerai žino, koks varžovų pajėgumas.

Šįkart į Panevėžį atvyko trylika šiauliečių, trys kėdainiečiai, o mūsų miestui atstovavo 14-a žaidėjų.

Buvo žaidžiama laisvoji partija dviejų minusų sistema. Kadangi žaidėjai buvo vienodo pajėgumo, prieš traukiant burtus jie nebuvo skirstomi į kategorijas.

Tačiau žaidimas parodė, kad turnyro lentelės pirmoje pusėje (t. y. 18 dalyvių) kovojo pajėgesni žaidėjai. Antroje turnyro lentelės dalyje atsidūrė kiek silpnesni žaidėjai.

Per pirmą akistatą susitiko gana pajėgūs panevėžiečiai – Vaidas Petukauskas ir Marius Adukauskas. Tik penktoji partija išaiškino nugalėtoją, 3:2 pergalę šventė M. Adukauskas.

Šioje grupėje žaidė ir viena moteris – panevėžietė Valė Bilkienė. Ji praeityje buvo viena pajėgiausių žaidėjų Lietuvoje, ne kartą laimėjo turnyrą ar užėmė prizinę vietą, tačiau šiuo metu ji aktyviai nebežaidžia.

V. Bilkienė pirmąją kovą pralaimėjo labai gerai šiame turnyre kovojusiam Raimondui Grižui. Tolesnėse kovose R. Grižas skynė pergales ir tik turnyro pusfinalyje 0:3 nusileido Ričardui Koverai iš Šiaulių. Šiaulietis tapo turnyro nugalėtoju. R. Grižas turnyre užėmė 3-iąją vietą.

Iki turnyro aštuntuko gerai kovojo panevėžietis, biliardo veteranas Ričardas Krasauskas ir jo sūnus Rytis Krasauskas. Tačiau Ričardą iš turnyro eliminavo jo kraštietis M. Adukauskas, nes jam nusileido 2:3. Rytis 2:3 nusileido panevėžiečiui Jevgenijui Silantjevui. Po šios kovos E. Silantjevas pateko į finalą. M. Adukauskas suklupo kovoje su šiauliečiu Karoliu Lipnicku – jam nusileido 1:3. Galutinėje turnyro lentelėje M. Adukauskas dalijosi 5–8 vietomis.

Tad finale iki keturių laimėtų partijų kovojo panevėžietis E. Silantjevas ir šiaulietis R. Kovera.

Nors po pirmų dviejų partijų mūsiškis pirmavo 2:0, tačiau kitas keturias partijas geriau žaidė šiaulietis R. Kovera, jis laimėjo finalą 4:2.

Prieš šį kalėdinį turnyrą vyko Panevėžio biliardo federacijos ataskaitinė konferencija ir buvo išrinktas federacijos pirmininkas. Juo tapo Panevėžio biliardo federacijos įkūrėjas Marius Gečas.