Mero patarėjos nušalinimas baigiasi, prokurorai svarsto dėl jo pratęsimo

Mero patarėjos nušalinimas baigiasi, prokurorai svarsto dėl jo pratęsimo

Teisėsaugos mėnesiui nuo darbo nušalinta Panevėžio mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Nors jos nušalinimo terminas baigiasi jau šeštadienį, iki šiol dar nėra aišku, ar ateinantį pirmadienį mero patarėja sugrįš į darbą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantys prokurorai šiuo metu sprendžia, ar kreiptis į teismą prašant pratęsti G. Maskoliūnienei kardomąją priemonę – nušalinimą nuo pareigų. Tą „Sekundei“ patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Rita Škutienė.

Senkant priverstinėms atostogoms, mero patarėją pasiekė nors šiuo metu ir nebeturinti didelės reikšmės, bet nemaloni žinia iš Panevėžio apygardos teismo. Jam G. Maskoliūnienės advokatas prieš keletą savaičių buvo pateikęs skundą dėl nušalinimo panaikinimo.

Nepaisant, kad iki šios kardomosios priemonės pabaigos liko vos pora dienų, teismas nepatenkino įtariamosios gynėjos skundo.

Panevėžio apygardos teismas nutartyje nurodė, kad didelės apimties ikiteisminiame tyrime yra reikalinga užtikrinti netrukdomą duomenų rinkimą bei užkardyti naujų nusikalstamų veikų darymą. Teismo įsitikinimu, skunde nurodytos aplinkybės, kad G. Maskoliūnienė neteista, dirba, turi nuolatinę gyvenamąją vietą ir šeimą, nepaneigia žemesniojo teismo išvadų, jog užimamos pareigos sudaro įtariamajai galimybę trukdyti procesui ir daryti naujas nusikalstamas veikas.

Teismas pažymėjo, kad G. Maskoliūnienė įtariama dviejų apysunkių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu, o pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad ji galėjo padaryti inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Teismas atmetė įtariamosios gynėjo argumentus, kad skundžiama nutartis pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą nekaltumo prezumpcijos principą, piliečio teisę lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą, laisvę pasirinkti darbą bei verslą, nurodęs, kad šioje proceso stadijoje asmens kaltės klausimas nesprendžiamas – pripažinti asmenį kaltu ar išteisinti yra išskirtinė baudžiamąją bylą nagrinėjančio teismo kompetencija.

„Akivaizdu, kad bet kokia procesine prievartos priemone yra suvaržomos asmens teisės, tačiau šiuo atveju įtariamosios G. Maskoliūnienės teisės suvaržytos laikantis Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, ir toks jos teisių suvaržymas šiuo metu yra pateisinamas siekiant proceso tikslų, todėl naikinti skundžiamą nutartį nėra teisinio pagrindo,“ – pažymima teismo nutartyje.

Prekyba poveikiu įtariama G. Maskoliūnienė teisėsaugos pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje sieja su politine konkurencija.

„Trejus metus dirbome nuolatinių bandymų eskaluoti nebūtas nuodėmes sąlygomis. Matėme oponentų bandymus gauti politinių dividendų stabdant miestui svarbius projektus ir visiškai nepagrįstai, bet labai intensyviai siekiant kenkti mero reputacijai. Tačiau dabartinė situacija – jau nebe vien puolimas prieš merą ir jo komandą. Nuo strateginių miesto klausimų atitraukus merą, atsiranda reali grėsmė jų neįgyvendinti. Tai būtų skaudus pralaimėjimas miestui“, – „Sekundei“ teigė G. Maskoliūnienė.

Komentarai

 • Pono mero ir ponios mero patarejos duetas galetu jau nebesitycioti is ju rankomis sutripto savivaldybes ivaizdzio, patys dirbote savivaldybeje ir puikiai suprantate, kad net ir valytojos, kuriai yra pareiksti itarimai kriminaliniais nusikaltimais i darba niekas net nepriimtu, ka jau bekalbeti apie padejejos ar mero posta.

  • Nesutinku su komentuotoju. Valytojų darbo ir socialinio statuso negalima nuvertinti. Absurdiškos mintys Tavo galvoje ir sirdyje, kaip atrodo. Pilnaties nesant taigi gal geriau patyleti?

  • Nesutinku. Reiškiu paramą MERUI ir PATARĖJAI.

 • Labai gaila, kad teismas nenutarė sugrąžinti į darbą. Ir labai įtartina kodėl Vitaliuko tada kai tyre dėl to uz ka dabar teisia ji tada niekas nenusalino nuo darbo. Kur lygybė? argumentas, kad saugo nuo kad ateityje nepadarytų nusikaltimų ir todėl neleidzia į darbą – tai jau visai įdomus. Neleisti pėstiesiems išeiti iš namų tada nenusikals eidami ne vietoje per gatvę. Neleisti vairuotojams važineti automobiliais – tada avarijų visai nebebus. Uždrausti viska viska drausti ir nieko neleisti… O Gintarei linkejimai saugoti save, sveikata ir buti stipriai. Tikiu nekaltumu ir pasitikiu ja, meru.

  • Galiu pasakyti tik tai kad labai palaikau merą ir komandą, kad visi mato Povilo ausis. O pareigūnams užuojauta. Kaip reikia pasielkti zmogui, kai jo buvusis šefas kuris dar ir blitz karjerą padarė ima, ir nurodo eiti prie darbų? kas spaudoje pasake kad ,,galima prikibti ir prie stulpo kai norisi“?

  • sutinku ir man gaila, nes, tikejausi kitokio nutarimo. Ką gi. Palaikymą reiškiu merui ir jaunia patarejai.

 • ar neturi teisesauga rimtu darbu??????
  Už merą ir Gintarę.

 • Gėda skaityti tokius komentarus. Visame pasaulyje bent kiek susikompromitavę valdininkai patys garbingai atsistatydina. Negi meras ir patarėja nesupranta, kad jų politinė karjera šiaip ar taip jau baigta? Tas veržimasis žūtbūt sugrįžti „gelbėti miesto“ kaip tik dar labiau kelia įtarimą.

 • Kirilas Serebrenikovas toliau uždarytas namuose. Ar nematome kas vyksta?

  • Atsakyti
 • Kas darosi su mūsų valstybe! Jauna gabi ir talentinga Gintarė daroma pavojinga nusikaltėle. Žmonės, ką darot?

  • istorija liudija, kad visi didieji nusikaltėliai buvo labai gabūs ir talentingi. 🙂

   • jums paranoja. akivaizdi. ir dėl tokių paranoikų jauni žmonės bėgs ir iš miesto ir iš Lietuvos. liūdna

   • Kyla abejonė ar „Rūta“ nėra Povilas?

 • Labai graži policininkė! Galime didžiuotis, kad tokių pareigūnių miestas turi!

  • Atsakyti
 • Nesigilinu į šitą istoriją ir neieškau kaltų-nekaltų, bet kad miestas tvarkomas kaip niekad iki šiol – faktas. Pamenu, kaip prieš keletą metų į butą pirmame aukšte erkės lįsdavo, nes pievą priešais namą nupjaudavo dukart per vasarą (buvę merai gi neleis meluoti), o dabar net su kaimynais pakalbam, koks gražus mūsų skverelis.

 • Savo noru sie veikejai neatsistadidins – isipareigojimai neleidzia, tik deja ne miestui…

  • Atsakyti
 • Laukiu nesulaukiu realių kaltinimų,nes kolkas tai „šakėmis ant vandens“.Ir kokie tie jau tokie sunkūs nusikaltimai?Renka duomenis dar ,įrodymus tų sunkių nusikaltimų?…..O jeigu nesurinks …..?

  • tada prie stulpo prisikabins
   Urbšio žodžius skaičiau

Rodyti visus komentarus (20)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų