I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Menininko dovana miestui – paroda „Šimtmečiui šimtas“

Menininko dovana miestui – paroda „Šimtmečiui šimtas“

Antradienį Vilniaus rotušėje atidaryta panevėžiečio fotomenininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus 100 fotografijos darbų paroda „Šimtmečiui šimtas“. Šią kolekciją, kurios vertė 48500 eurų, menininkas dovanoja Panevėžio miesto savivaldybei.

Kaip teigė parodos autorius, už šią dovaną panevėžiečiai turėtų būti dėkingi ne jam, o Panevėžio „A galerija“ įkūrėjui Albinui Vološkevičiui. Būtent jis paskatino savo bičiulį surengti parodą „Šimtmečiui šimtas“ ir pristatyti ją Vilniaus rotušėje. O vėliau darbai bus eksponuojami po kelerių metų duris atversiančiame Stasio Eidrigevičiaus menų centre.

„Kartu su A. Vološkevičiumi esame surengę ne vieną meno projektą. Jo iniciatyva ir ši paroda išvydo dienos šviesą. Jis yra vienas ir iš būsimo menų centro iniciatorių ir jau dabar pradėjo rūpintis, kad ten būtų eksponuojami įdomesni darbai, tarp jų ir mano“, – kiek kuklinosi A. Aleksandravičius.

O kol mieste atsiras nauja erdvė eksponuoti tokiems išskirtiniams meno darbams, A. Aleksandravičiaus paroda iš Vilniaus rotušės keliaus po didžiuosius Lietuvos miestus ir galiausiai sugrįš į Panevėžį. Pasak menininko, jo darbai itin didelio formato, tad ne visose erdvėse juos galima eksponuoti. Tai ne tik fotografijos meno, bet ir mūsų istorijos puslapiai. Net šimtas fotografijų, kuriose per pastaruosius du dešimtmečius A. Aleksandravičiui pavyko įamžinti ryškiausius Lietuvos šviesuolius: teatro, muzikos, vaizduojamojo meno, literatūros, kino, šokio kūrėjus, mados ir sporto lyderius, garsius dvasininkus.

„Liūdna, bet daugelio šių žmonių jau nebėra gyvų. Ir jų vis daugėja. Bet kartu ir džiugu, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių“, – sakė A. Aleksandravičius.

Parodos atidaryme Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas teigė, kad tokia dovana – didžiulė vertybė ne tik kultūriniam miesto gyvenimui, bet ir kiekvienam panevėžiečiui.

Kiekvienas čia matomas portretas – tai atskira istorija su tokiu emociniu užtaisu, kokį įamžinti ir įprasminti gali retas. Algimantas tai gali. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Kūrėjas, pripažintas geriausiu Europos ir Baltijos šalių portretistu. Vardas, kalbantis už save. Menininkas kilęs iš pajūrio, tačiau mums Panevėžyje jis visada buvo, yra ir bus panevėžietis. Aktyvus kultūros žmogus, kuriam ne tas pats, kuo gyvena Panevėžys, kuris įneša didelę dalį savęs ir savo kūrybos į miesto gyvenimą. Ši Algimanto dovana yra dar vienas to įrodymas. Dėkoju už neįkainojamą indėlį į Panevėžio kultūrinį gyvenimą“, – sakė R. M. Račkauskas.

Algimantas Aleksandravičius (gim. 1960 m.) – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio, Nyderlandų Orange-Nassau Riterio ordino kavalierius, 2003 m. pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso „Fujifilm Euro Press 2003“ pagrindinis prizas), 2011 m. – geriausias Baltijos šalių portretistas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų