Meilė darbui išaugo iki sėkmingo šeimos verslo

Meilė darbui išaugo iki sėkmingo šeimos verslo

Vos prieš penkerius metus duris atvėrusi Savanorių aikštės odontologijos klinika per gana trumpą laiką pelnė pacientų pasitikėjimą.

Įgyvendino svajonę

Jaunų, bet jau patyrusių medikų kolektyvas, inovatyvios technologijos, kokybė ir profesionalumas tapo šios klinikos vizitine kortele.

Augant pacientų ratui, plečiasi ir klinikos veikla – netrukus ji pakeis savo rūbą ir taps Inovatyvios odontologijos ir implantologijos centru.

Nuo nulio pradėti verslą – nemenkas iššūkis, tačiau kai turi aiškų tikslą, reikiamų žinių, užsidegimą ir meilę darbui, viskas tampa įmanoma.

Savanorių aikštės odontologijos klinikos įkūrėja ir vadovė Saulena Raščiuvienė atvirauja: startą šeimos verslui davęs jos sutuoktinis Žydrūnas Raščius, žinomas dantų technikas Lietuvoje. Kone tris dešimtmečius šį darbą dirbantis vyras prieš dvidešimt metų įsigijo apleistas patalpas miesto centre ir įsirengė savo dantų technikos laboratoriją.

Šeimai kilo idėja šalia laboratorijos įrengti ir odontologijos kliniką, tačiau šią svajonę pavyko įgyvendinti tik prieš penkerius metus.

„Nuo idėjos iki rezultato praėjo daugiau kaip dešimtmetis. Taip sutapo, kad ne iš karto galėjome įsigyti šalia esančias patalpas. O kai pavyko, vyresnioji dukra Gabrielė jau buvo baigusi odontologijos studijas, jaunėlė Debora taip pat pasekusi tėčio ir sesers pėdomis studijavo odontologiją. Pagalvojau, o kodėl gi nepavertus tai visos šeimos verslu? Tiesa, medicinos negalėčiau vadinti verslu, tai daugiau mėgstama veikla“, – pasakoja S. Raščiuvienė.

Vienija bendras tikslas

Vyresnioji dukra Gabrielė Vilma Bugelevičienė pasirinko odontologo ortopedo specializaciją ir baigusi studijas liko dirbti vienoje geriausių sostinėje Vilniaus implantologijos centro klinikoje, tačiau kartą per savaitę atvyksta pas savo pacientus Panevėžyje.

O jaunesnioji Raščių atžala Debora Marija Raščiūtė savo karjerą susiejo su šeimos verslu.

Vienintelė S. Raščiuvienė šeimoje nėra medikė. Ji Vilniaus universitete baigė biologijos, vėliau – teisės studijas. Galiausiai Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo sveikatos vadybos magistro laipsnį.  Anot S. Raščiuvienės, jai visuomet patiko mokytis, o įgytos žinios praverčia organizuojant klinikos darbą.

„Mėgstu sekmadienius, bet dar labiau pirmadienius, nes į darbą einu kaip į šventę. Sukauptos žinios labai praverčia organizaciniame darbe. Nors pati nesu odontologė, bet šeimoje visos kalbos sukasi tik apie dantis“, – šypsosi S. Raščiuvienė.

Stipri komanda

Kaip teigia Savanorių aikštės klinikos įkūrėja, dar prieš imantis šeimos verslo žinojusi: jų klinika bus kitokia. Svarbiausia, kad klientas iš čia išeitų su šypsena. Pasak S. Raščiuvienės, būtina girdėti pacientų lūkesčius ir norus bei kartu ieškoti geriausių sprendimų. Kiekvienam pacientui sudaromas individualus gydymo planas, o šalia jo – ir keli kompromisiniai variantai, priklausomai nuo paciento finansinių galimybių ir norų.

S. Raščiuvienė įsitikinusi, kad klinikos stiprybė – patyrusi profesionalų komanda. Kiekvienas gydytojas specializuojasi savo srityje: chirurgijoje, endodontologijoje, terapiniame gydyme, ortopedijoje, ortodontijoje bei kitose odontologijos srityse.

„Kai kiekvienas  daro tai, ką geba ir žino geriausiai, galime užtikrinti nepriekaištingą mūsų paslaugų kokybę. Labai džiaugiuosi savo gydytojų ir gydytojų asistentų kolektyvu, galiu visiškai pasitikėti jų atliekamu darbu ir būti rami, kad mūsų pacientai gerose ir atsakingose rankose“, – pabrėžė S. Raščiuvienė.

Ilgai brandinta svajonė išsipildė su kaupu – Savanorių aikštės odontologijos kliniką, kurios vizitine kortele tapo patyrusių medikų kolektyvas, inovatyvios technologijos, kokybė ir profesionalumas, įvertino ir pacientai.
G. Kartano nuotr.

 

Žinomi visoje Lietuvoje

Klinikos išskirtinumas ir didelis privalumas – po tuo pačiu stogu įsikūrusi dantų technikos laboratorija UAB „DT artelė“, kuriai vadovauja Ž. Raščius, Lietuvos odontologų rūmų išrinktas geriausiu 2021 m. dantų techniku.

Moderni ir pačia naujausia technika aprūpinta laboratorija aptarnauja ne tik Savanorių aikštės klinikos pacientus. Šiai laboratorijai dantų protezų gamybą patiki dar devyniolika klinikų iš įvairių Lietuvos miestų. Pasinaudojusi ES struktūrinių fondų parama, bendrovė įsigijo skaitmeninę 3D skenavimo technologiją, kompiuterines modeliavimo programas, skaitmeninę protezo karkaso frezavimo technologiją. Skaitmenizavusi dantų protezų gamybą, laboratorija tapo konkurencingesnė ir pacientams gali pasiūlyti dar spartesnes bei kokybiškesnes paslaugas.

Pasak S. Raščiuvienės, skaitmenizacija ir robotizacija leidžia atsisakyti rankų darbo, todėl visas procesas vyksta daug greičiau, kokybiškiau ir našiau.
„Šios inovatyvios technologijos leidžia danties protezą pagaminti per parą ar netgi trumpiau. Pacientams nebereikia laukti dviejų savaičių, kaip būdavo anksčiau. Ž. Raščius tiek savo kolegoms, tiek šeimai visuomet buvo pavyzdys, kad tobulėti ir augti reikia visą gyvenimą“, – teigė S. Raščiuvienė.

Dirba su naujausiomis technologijomis

Šiuolaikinė odontologija neįsivaizduojama be išmaniųjų technologijų.

Dar viena Savanorių aikštės klinikos investicija į naujausias technologijas – intraoralinis 3D skeneris. Juo paciento visos burnos vaizdas perkeliamas į virtualią erdvę ir demonstruojamas kompiuterio ekrane. Šitaip pacientui lengviau suprasti esamą dantų būklę bei gydytojo pristatomą tinkamiausią gydymo planą. Be to, nebereikia atlikti ne itin malonios dantų atspaudų procedūros – viskas daroma virtualiai: skaitmeninis trimatis burnos ertmės vaizdas akimirksniu siunčiamas į dantų gamybos laboratoriją, o čia, pasitelkus specialias kompiuterines programas, kuriamas dantų restauracijų ar protezų dizainas, pagal kurį išfrezuojamos itin tikslios dantų restauracijos ar protezai.

„Kai pats pacientas pamato, kokia yra jo burnos ir dantų būklė, nebekyla klausimų, ar reikia tvarkyti dantis. Technologijos mūsų klinikos pacientams leidžia užtikrinti greitą, kokybišką bei komfortišką gydymą, todėl stengiamės su jomis žengti koja kojon“, – pabrėžė S. Raščiuvienė.

Šveicariška kokybė

Savanorių aikštės klinika savo pacientams siūlo ir pažangiausias technologijas atkurti stipriai pažeistus ar prarastus dantis.

Tai svarbu ne tik dėl estetinės išvaizdos, bet ir dėl dantų atliekamos funkcijos. Laiku kreipiantis į specialistą galima išvengti tokių problemų kaip sutrikusi kramtymo funkcija, žandikaulio kaulo tirpimas ir apkrovos praradimas, dantenų uždegimas, pakitęs sąkandis ar net veido forma.

Klinikos gydytojai bei pacientai dažniausiai renkasi šveicariškus ir laiko patikrintus dantų implantus „Straumann“. Pastaruoju metu populiarėja vienmomentė implantacija – pažangi ir inovatyvi danties implantavimo procedūra. Implantas sriegiamas iš karto po danties pašalinimo, per tą patį vizitą.

Taip sutaupoma laiko – nebereikia laukti 3 – 4 mėnesių, kol po danties šalinimo sugis kaulas. O ir pacientui sukeliama mažiau diskomforto bei streso, nes viskas atliekama per vieną intervencinę procedūrą. Jei situacija palanki, protezavimas ant implanto gali būti atliktas netgi tą pačią dieną po vienmomentės implantacijos.

„Implantacija – tai neskausminga procedūra, o investicija ilgalaikė. Padalinus implantui ir ant jo pritvirtintam cirkonio keramikos vainikėliui investuotą sumą dvidešimčiai metų, ji nebeatrodo tokia didelė. O komfortas ir estetinis rezultatas – maksimalus“, – teigė S. Raščiuvienė.

Pokyčių kelyje

Inovacijos leidžia pacientui daug greičiau džiaugtis naujais dantimis, o visą gydymo procesą padaryti kuo labiau komfortišką. Net ir odontologijos procedūrų bijoję pacientai atsikrato šių baimių.

Pasirinkus inovacijų kryptį nuspręsta keisti ir klinikos pavadinimą. Jau netrukus Savanorių aikštės klinika taps Inovatyvios odontologijos ir implantologijos centru. Taip pat toliau bus plečiama klinikos veikla.

„Praėjus penkeriems metams nuo klinikos įkūrimo jaučiu, kad šį pavadinimą išaugome, sutvirtėjome, pacientų ratas nuolat auga – žmonės vieni kitiems mus rekomenduoja. Naujasis klinikos pavadinimas jau užpatentuotas, beliko tik formalumai. Pasirinkome kiek kitokį kelią – galbūt turėti mažiau pacientų, bet kokybei nedaryti jokių nuolaidų, siekti ilgalaikio rezultato.  Matome, kad tai įvertino ir mūsų pacientai“, – pastebi S. Raščiuvienė.

 

Savanorių aikštės kliniką rasite
Savanorių a. 14, Panevėžys

Registracija tel. (8-45) 509500, 860592255
info@saok.lt
Facebooke: Savanorių aikštės odontologijos klinika

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų