I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Medžio Laisvės aikštėje sodintojui – įspėjimas

Medžio Laisvės aikštėje sodintojui – įspėjimas

Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriui atlikus patikrinimą Laisvės a. buvo nustatytas galimas pažeidimas, kuris, tikėtina, buvo įvykdytas savaitgalį.

Kaip teigiama Panevėžio savivaldybės pranešime, asmeniui, galimai savavališkai pasodinusiam medį Laisvės a. teritorijoje, išsiųstas raštiškas įpareigojimas pažeidimą savarankiškai pašalinti ne daugiau kaip per 10 dienų.

Pagal Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklų 21.18 punktą asmenims draudžiama savavališkai sodinti želdinius bendrojo naudojimo teritorijose.

Nesilaikant šių taisyklių taikoma administracinė atsakomybė. Želdynų sodinimą viešosiose vietose taip pat reglamentuoja LR želdynų įstatymas, pagal kurį būtinas išankstinis želdynų projekto suderinimas.

„Stengiamės kurti jaukų, reprezentatyvų, patogų gyventojams bei jo svečiams miestą. Viešosios erdvės planuojamos ir apželdinamos laikantis tam tikrų taisyklių bei pagal iš anksto miesto kraštovaizdžio ir apželdinimo profesionalų paruoštus planus, užtikrinančius ne tik estetinį vaizdą, ekologinę funkciją, bet ir saugumą. Laisvės a. ir jos prieigų kompleksinis atnaujinimo projektas yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų, tad jam taikomi ypatingai griežti reikalavimai, kurių nesilaikymas, konkrečiu atveju – savavališkas želdinio pasodinimas, gali iššaukti finansines sankcijas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Įgyvendinant projektą „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ pasodinta tūkstančiai įvairių želdinių, tarp jų ir 65 medžiai, kurie užtikrins darnią bei saugią aplinką.

Komentarai

 • Kažin kokie diletantai suprojektavo ir pasodino medžius Tilvyčio gt jos rekonstrukcijos metu , kai beveik visi jau yra nudžiuvę , nes buvo pasodinti per aukšti ir lieknais kamienais ? Ar aplamai , sodindami tokius medžius , turite tikslą juos užauginti ar tik įsisavinti lėšas ?
  Ar aplamai savivaldybės tarnautojai nors retkarčiais išeina iš savo kabinetų ir pasidžiaugia tokiais savo ,,laimėjimais “ ??

  • Atsakyti
  • „per aukšti ir lieknais kamienais“ – jei būtų žemi ir storais kamienais – tai jau būtų kelmas.

   • Atsakyti
   • Tie medžiai todėl ir nudžiūvo , kad pasodinti per aukšti ir per lieknais kamienais . O tarp tokių medžių ir kelmų yra dar normalūs medžiai , tarkim tokie kaip liepos , kuriuos sodinome iki 1990 m talkų būdu ir iki šiol mes džiaugėmės jų teikiama žaluma .
    Matyt , tamstele bejeriste , nesat buvęs Tilvyčio gt.ir nematėt po rekonstrukcijos nudžiūvusių lieknais kamienais medžių , tiksliau pasakius stagarų .
    Už tokį miesto ,,apželdinimą “ prokurorai turėtų išrašyti ,,premiją „

    • Atsakyti
 • Making money online more than $15k just by doing simple work from home. I have received $18376 last month.CXza Its an easy and simple job to do and its earnings are much better. Everybody must try this job by just use the info on This site …… w­w­w.p­a­y­b­u­z­z­1.c­o­m

 • KUO MEDZIAI TRUKDO NUSIKALTELIAMS? STEBETI BUTUS.

 • Pagal kabinetinius klierkus: Kirsti ir draskyti medžius nenusikaltimas, o sodinti-nusikaltimas. Argi pilki, pliki akmenys geriau?

  • Pritariu. Dabar, panašu, vyrauja griovimo, rovimo, pjovimo vajus.

   • visam tam yra vienas jau pasakytas čia žodis: į(n)sisavinimas..

    • Atsakyti
 • Bendros teritorijos ir viskas tuo pasakyta. Ir ne savavališkai, o aš jo paprašiau. Manau prie prašymo prisijungs daugiau tikrų panevėžiečių.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų