M. Garucko nuotr.

Į medžių kirtimus miestuose – ministerijos reakcija

Į medžių kirtimus miestuose – ministerijos reakcija

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika inicijavo teisės akto pataisas, kad būtų nustatytas laikotarpis, kai neleidžiama kirsti medžių želdynuose. Artimiausiu metu bus patikslintas Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašas.

Teisiškai nustatytas draudimo laikotarpis leis užkirsti kelią neatsakingam savivaldos institucijų elgesiui, kai, tvarkant miesto parkus, medžiai kertami ar genėjami ir jų vegetacijos metu, ir nepaisant, kad juose peri paukščiai. Pastaruoju metu dėl skriaudžiamos gamtos miestuose piktinasi ir vietos gyventojai, ir plačioji visuomenė.

„Deja, toli gražu ne visos savivaldybės, organizuodamos želdynų tvarkymo darbus, elgiasi socialiai atsakingai. Kartais biurokratiškas uolumas vykdant projektą visiškai nustelbia ir gamtosauginius interesus, ir gyventojų siekius saugoti juos supančią aplinką“, – sako ministras Kęstutis Mažeika.

Minėtoji pataisa – tai teisinė apsauga miesto želdiniams ir paukščiams, kurios jiems trūko.

Komentarai

  • Uz tokius darbus kai kam ne tik kasa reiktu nukirpti bet ir nagus nukapoti.

  • jei taip ir toliau tai ir garsa tuoj nugriaus reikia netylet saugoti ka turim

    • Atsakyti
  • Gal kur tikslinga ir reikia medžius genėti, trukdančius iškirsti. Ramygalos gatvės kapinėse byra ant paminklų begalė lapų, lipčiaus, paukčių plunksnų . Nespėjame valyti nuo kapo nulūžusių šakų ir kitokio teršalo

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų