G. Karaliūnaitės nuotr.

Medžiotojų gali laukti naujas įpareigojimas

Medžiotojų gali laukti naujas įpareigojimas

Įstatyme siūloma nustatyti, kad medžiojantis asmuo turi būti apsidraudęs medžiotojo civilinės atsakomybės draudimu.

Tai numatančią Medžioklės įstatymo pataisą įregistravo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys konservatorius Justinas Urbanavičius.

Tikimasi, kad privalomas civilinės atsakomybės draudimas užtikrins medžioklės metu nukentėjusio asmens teisę į patirtų nuostolių ir neturtinės žalos atlyginimą.

Tai yra aktualu, jei medžioklės metu įvyktų nelaimingas atsitikimas, būtų suluošintas žmogus ar kitaip sužalota jo sveikata, apgadintas trečiųjų asmenų turtas.

„Medžioklė – tai padidintos rizikos veikla, kurios metu galima kažką sužeisti, sužaloti ar pačiam susižaloti, apgadinti trečiųjų asmenų turtą. Pagal Civilinį kodeksą, jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą. Įprastai asmens civilinės atsakomybės draudimas negalioja medžioklės metu. Todėl siūloma įteisinti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiojančiam asmeniui, turint tikslą apsisaugoti nuo galimų nuostolių atskirai draudžiantis medžiotojo draudimu, kuris ne tik apima civilinę atsakomybę už trečiųjų asmenų sveikatai ir turtui padarytą žalą, bet ir suteikia papildomą draudimo apsaugą mirties ir neįgalumo atveju“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame taip pat nurodoma, kad projekto pirminis siūlytojas – Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša, projekto iniciatorius ir rengėjas – Seimo narys Justinas Urbanavičius.

Šiuo metu Medžioklės įstatymas privalomo civilinės atsakomybės draudimo medžiojančiam asmeniui nereglamentuoja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų