Medžiotojų automobiliuose – neteisėtai sumedžiotas elnias

Medžiotojų automobiliuose – neteisėtai sumedžiotas elnias

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šeštadienį nustatė asmenis, neteisėtai sumedžiojusius elnią. Vien žala laukinei gyvūnijai siekia 6700 eurų.

Prasidėjus tauriųjų elnių ir briedžių rujai Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija (GGAI) vykdo sustiprintą medžioklės kontrolę: reguliariai organizuojami reidai medžioklės plotuose, tikrinamos transporto priemonės, žvėrių apdorojimo aikštelės, prireikus rengiamos pasalos.

Per reidą šeštadienį Panevėžio GGAI pareigūnai Panevėžio rajone prie Gustonių girios patikrino dvi transporto priemones ir nustatė, kad medžiotojai pažeidė medžioklės taisyklių reikalavimus. Aiškinantis aplinkybes paaiškėjo, kad medžiotojai sumedžiojo antrametį tauriojo elnio patiną ir gabeno jį neįrašę į medžioklės lapą, kaip reikalaujama medžioklės taisyklėse.

Už šį administracinį nusižengimą numatyta griežta bausmė. Pažeidimą padariusiems medžiotojams gresia 800–1800 eurų baudos, teisės medžioti praradimas nuo 3 iki 5 metų, privaloma skirti administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimas.

Be viso to, medžiotojams už neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną teks atlyginti ir laukinei gyvūnijai padarytą žalą – 6702,54 Eur.

Panevėžio GGAI primena, kad medžiojant tykant arba sėlinant informacija apie gyvūnų, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimą į medžioklės lapą įrašoma prieš išgabenant gyvūną iš sumedžiojimo vietos arba prieš pradedant doroti, atsižvelgiant, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas.

Komentarai

  • medziotojai pavardes turejo?
    ar paraset, kad parasyt?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų