Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Medikui krito įtarimai kyšininkavimu

Medikui krito įtarimai kyšininkavimu

Vienos Panevėžio apskrities gydymo įstaigos medikui krito įtarimai dėl paimtų kyšių iš mažiausiai penkių žmonių.

Kaip praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba, antradienį sulaikytas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas A. V., įtariamas kyšininkavimu.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad medikas šių metų liepą paėmė kyšius iš mažiausiai 5 asmenų.

Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už tai, kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos. Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 Eur už individualų atvejį.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas 3 mėnesiams nušalinti A. V. nuo skyriaus vedėjo pareigų. Teismas prokuroro prašymą patenkino.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos ir apie žinomus kyšio reikalavimo, provokavimo ar siūlymo atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Sveikatos apsauga – ypač jautri sritis visiems, o kartu su pilietiška ir principinga visuomene galime pasiekti, kad joje būtų daugiau skaidrumo ir prioritetas būtų teikiamas antikorupcinės aplinkos kūrimui“, – sako Ramūnas Lukošius, STT Panevėžio valdybos vadovas.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Komentarai

  • Gitana Tamėnienė sutrė kyšininkė

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų